top of page
sportprofit new.png

TOUR  2023/2024

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

logo dietz.jpg

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR   JSOU:  

DR Development logo svetle.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Logo Bástr.jpg
Freshbox_logo.png
Promedeus logo.png
logo_BESTBUILD_CMYK.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg

Prázdninové Déčko pro příchozí v pátek ??.08.2024 od ??.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 08.45, první zápasy od 09.15 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 48

 

aktuální počet přihlášených:  0   seznam přihlášených zde:

09.06.2024

Vítězem 8.ročníku Sportprofit Tour se stal Michal Vaněk!

2024-06-08 15-53-13-2-brno.jpg

8.ročník, 10 turnajů, 72 účastníků a stejný vítěz jako v minulé sezoně – Michal Vaněk. Ten dokázal v asi nejvyrovnanějším ročníku předběhnout celkově druhého Michala Štěpána o pouhých 0,96 bodu. Neuvěřitelně malý rozdíl a je vidět, jak je důležité vyhrát každý zápas, chce-li se někdo stát celkovým vítězem. Třetí místo si na poslední chvíli zajistil Honza Šťastník, který předstihl o necelé 4 body nakonec čtvrtého Jirku Pinku. Páté místo získal Tomáš Havlík.

 

  1. Michal VANĚK      726,46b

  2. Michal ŠTĚPÁN    725,50b

  3. Jan ŠŤASTNÍK     597,60b

  4. Jiří Pinka              593,90b

  5. Tomáš HAVLÍK     525,34b

 

Konečné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

 

OBROVSKÝ DÍK PATŘÍ VŠEM 72 ÚČASTNÍKŮM LETOŠNÍHO ROČNÍKU, ALE I JIŽ CELKOVĚ 209 HRÁČŮM/HRÁČKÁM, KTEŘÍ SE BĚHEM POSLEDNÍCH 8 LET UKÁZALI NA DÉČKÁCH NA VIKTORCE! DÍKY VŠEM A ZA ROK U ROČNÍKU ČÍSLO 9 AHOOOOOJ!

08.06.2024

Honza Šťastník vítězí na Finálovém Déčku sezony 2023/2024!

finalove decko.jpg

V sobotu 8.6. se na Viktorce uskutečnilo Závěrečné kolo Sportprofit Tour 2023/2024. Finálový turnaj měl skvělou účast hned 31 hráčů a jako tradičně se hlavní soutěž odehrála na 3 vítězné sety. Na ty se nakonec odehrála prakticky celá druhá část turnaje a k vidění bylo několik parádních bitev ale i několik překvapení. Tím asi největším bylo vyřazení nasazené dvojky turnaje Tomáše Havlíka ve 2.kole od juniora Martina Jaška, který svou pestrou hrou Tomáše dokonale zaskočil a připsal si na konto překvapivou výhru 3/2. O další překvápko se postarala Johy Jedličková, která si v 1.kole poradila s Dominikem Blažíčkem 3/1 a následně i velmi potrápila Michala Vaňka. Obrovské bitvy v úvodní části turnaje svedli i Martin Šimka s Annou Zelenkovou (3/2 na sety) a třeba i Míra Ondruška s dnes výborně hrajícím Lukášem Košutem. Turnaj měl však své tradiční favority a ti se nemýlili. Honza Šťastník si pohlídal své zápasy s Maxem Pelikánem i Jirkou Pinkou. Stejně tak Michal Štěpán porazil Maroše Kucbela a Martina Šimku. Ve spodní části se pak do semifinále probojoval Michal Vaněk, který porazil vedle Johanky i Borise Heneše a posledním semifinalistou se stal po vítězství nad Tomášem Havlíkem a Aldou Tchuřem právě Martin Jašek. První semifinále bylo poměrně jasnou záležitostí ve prospěch Honzy Šťastníka, který si s Michalem Štěpánem poradil ve 3 setech. To Michal Vaněk musel strávit podstatně delší čas na kurtu s Martinem, který jej svou nepříjemnou hrou donutil hrát 5.set. V něm měl však Michal vše pod kontrolou a díky výhře 3/2 na sety se radoval nejen z postupu do finále ale i z celkového vítězství v 8.ročníku Sportprofit Tour. Michal totiž potřeboval skončit lépe než Michal Štěpán, což se mu tímto zadařilo. Je však trochu škoda, že nakonec nedošlo na vzájemný souboj o celkové vítězství. V boji o bronz již bylo vidět, že je Marťas značně znavený a Michal Štěpán si utkání pohlídal poměrem 3/1. To finále mělo další menší náboj, když Honza Šťastník potřeboval vyhrát, aby se v celkovém pořadí posunul těsně na 3.místo před Jirku Pinku. V případě vítězství Michala by Honza obsadil konečné 4.místo. Finále začal lépe Honza, který se rychle ujal vedení 5/0 a 8/3, pak ale Michal zabral a najednou to bylo 2/0 na sety pro Michala. V dalším průběhu zápasu se oba hráči tahali, ale bylo vidět, že fyzicky je na tom přece jen po náročném turnaji trochu lépe Honza a zápas zvládl otočit ve svůj prospěch na 3/2 na sety. Stal se tak vítězem Finálového turnaje a zároveň vydřel celkově třetí místo ve Sportprofit Tour! Tradičně doplním, že deváté místo vybojoval Tomáš Havlík a vítězem platu se stal Dominik Blažíček. Nyní nás čeká měsíční volno a někdy v srpnu se budeme těšit u prázdninového Déčka 😉

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Konečné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

17.05.2024

Michal Štěpán suverénním způsobem opanoval květnové Déčko!

květnové déčko.jpg

V pátek 17.5. se na Viktorce sešlo 19 hráčů, kteří si to rozdali o vítězství na 9. Déčku sezony 2023/2024. I přes nižší počet účastníků nebylo na kurtech nouze o dobré a vyrovnané bitvy. Nejvýše nasazeným hráčem byl Tomáš Havlík. Ten však roli jedničky nezvládl, když v nervy drásajícím a velmi vyrovnaném semifinále podlehl výborně hrajícímu Jirkovi Pinkovi ve třech setech. Ani čtvrtý nasazený Boris Heneš nepotvrdil své nasazení, když ve vyrovnaném zápase podlehl 9/11 a 10/12 Martinu Kollárovi. Ten se v následném semifinále utkal s Michalem Štěpánem, který si průběh utkání zkušeně pohlídal a Martinovi nedal prakticky šanci. Ve finále se tak utkal Jirka s Michalem. A finále to bylo jedno z nejrychlejších za poslední roky. Michal nedal Jirkovi absolutně žádnou šanci a doslova ho vystřílel z kurtu poměrem 11/3, 11/8 za necelých 15 minut. Zápas o bronz byl mnohem vyrovnanější. První set patřil v těsné koncovce 13/11 Tomáši Havlíkovi. Druhý set si pro sebe uzmul 11/9 Martin Kollár. Ve třetím měl od začátku mírně navrch Martin a po vítězství 11/6 se po velmi dlouhé době opět podíval na bednu! Vítězem platu se dnes stala Katarína Šimonová, která v extrémně vyrovnané koncovce třetího setu finále platu dokázala proti Filipu Horkému odvrátit 4 matchbally a nakonec zvítězit poměrem 14/12. Nejlepším mezi vyřazenými v předkolech se po obrovských bitvách nakonec stal Michal Svoboda. Všem děkujeme za účast a už se těšíme u vyvrcholení sezony v sobotu 8.6. od 9.00. Finálový turnaj má tradičně dvojnásobnou bodovou hodnotu a hlavní soutěž se bude jako vždy hrát na 3 vítězné sety. Po turnaji proběhne v areálu Viktorky sportovní odpoledne s grilováním, bečkama piv a samozřejmě vyhlášením celkových výsledků Sportprofit Tour 2023/24. Poznačte si tedy datum do kalendářů!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

19.04.2024

Honza Šťastník drží vítěznou vlnou a ovládá i dubnové Déčko!

dubnové déčko.jpg

Sportprofit Tour 2023/24 se blíží do svého finále, když dnes v pátek 19.4. byl odehrán již 8.turnaj tohoto ročníku. A jako již několikrát v tomto roce u toho bylo přesně 25 parádních účastníků. Favoritů turnaje bylo hned několik, ale ne všichni se dostali až do semifinále. Velkým překvapením bylo brzké vyřazení Michal Štěpána, který již ve 2.kole nestačil poměrem 1/2 na výborně hrajícího Pavla Choduru. Také Jirka Pinka poznal svého přemožitele již ve čtvrtfinále, a tak dnes semifinálové dvojice tvořily Michal Vaněk s Honzou Šťastníkem a Aleš Tchuř, který využil zaváhání Michala s Tomášem Havlíkem. Tomáš si svůj zápas s Aldou poměrně jednoznačně pohlídal. První set si pohlídal i Honza s Michalem, ale druhý byl čistou squashovou bitvou. Michal se ujal vedení 10/8 a prakticky měl set za tohoto stavu vyhrát, když na sebe Honza zahrál stroke. Rozhodčí dal ale let, set pokračoval, a nakonec se radoval po výhře 15/13 Honza. Finále bylo až překvapivě vyrovnané. Tomáš hrál naprosto fantasticky a první set získal 11/7 pro sebe. Ve druhém setu Honza přestal chybovat a zvítězil 11/8. Třetí set byl velkou přetahovanou z jedné strany na druhou, ale závěr si nakonec přeci jen zkušenější Honza pohlídal a vyhrál 11/8. Tomáš tak neuspěl ani ve svém 7.déčkovém finále… Tome, snad to už brzy vyjde! Zápas o třetí místo opanoval Michal Vaněk. První set získal hladce, ve druhém musel však řádně zamakat. Alda ale recept na Michala nenašel a ten si tak po výhře 2/0 připsal na své konto bronzovou medaili. Zklamaným vítězem platu se dnes stal Michal Štěpán, nejlepším mezi vyřazenými z předkola byl dnes Filip Horký! Všem děkujeme za parádní výkony a budeme se těšit v pátek 17.5.2024 u již 9.turnaje ročníku!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

15.03.2024

Sportprofit tour slaví !!!

Sportprofit tour.jpg
Vagner Sportprofit.jpg

U příležitosti výročí turnajů Sportprofit tour, které překonalo 70 jednotlivých turnajů a také hranici 200 jednotlivých účastníků, kteří se do tohoto seriálu turnajů za dobu jeho konání zapojili, jsme na dnešním déčku vylosovali šťastného výherce jedné hodnotné ceny od partnera našeho klubu společnosti Salming.

 

Výhercem se stal David Vágner, který si odnesl squashový bag.

Výherci blahopřejeme a všem ostatním účastníkům naší tour ještě jednou děkujeme za dlouholetou přízeň.

15.03.2024

Honza Šťastník má 14.prvenství a střídá Kubu Zapalu na trůnu nejlepšího hráče Déčkových turnajů na Viktorce!

Obrázek WhatsApp, 2024-03-15 v 21.10.52_1a24efa4.jpg

V pátek 15.3. se na Viktorce sešlo 25 nadšenců při příležitosti 7.Déčka v rámci Sportprofit tour 2023/2024. Hlavním favoritem byl Honza Šťastník. Ten si ve čtvrtfinále poradil ve třech setech s týmovým kolegou Dominikem Blažíčkem. Stejným poměrem zvítězil i Michal Štěpán, který udolal Pavla Brichtu a v semifinále se utkal právě s Honzou. Honza nakonec potvrdil roli favorita, i když ztratil druhý set a postoupil do finále. Ve spodní části pavouka se do semifinále probojoval Michal Vaněk, jenž si poradil ve dvou setech s Jirkou Pinkou, který předtím svedl obrovskou bitvu s Eliškou Jičínskou. Semifinálovým soupeřem Michala byl Tomáš Havlík. Ten si ve čtvrtfinále poradil s juniorkou Johankou Jedličkovou, která ve 2.kole porazila 6.nasazeného Martina Šimku. I Tomáš se zapotil o kolo dříve, když mu velmi vzdoroval Martin Kollár, kterého porazil až v těsných koncovkách po velkých obratech. Druhé semifinále mělo naprosto identický průběh jako to první. Michal sice ztratil druhý set, ale po výhře 2/1 se probojoval do finále proti Honzovi Šťastníkovi. Finále začal lépe Honza, který vybojoval 1.set poměrem 11/8. Druhý set nakonec patřil tradičně skvěle bojujícímu Michalu Vaňkovi poměrem 11/8. Rozhodující set uzmul po pokračující obrovské bitvě ve větší fyzické pohodě hrající Honza Šťastník, a ten se tak mohl radovat z dalšího, již svého 14.vítězství na pátečních Déčkách na Viktorce. Díky tomu se poprvé za 8 let existence Sportprofit tour střídá pořadí na 1.místě mezi nejúspěšnějšími hráči Déček. Honza má aktuálně stejně turnajových triumfů jako Kuba Zapala (oba 14), ale protože k tomu přidal i 11krát druhé místo, stal se aktuálně historicky nejúspěšnějším hráčem Sportprofit Tour! Obrovská gratulace!!! Zápas o třetí místo měl tentokrát poměrně jasný průběh, když Michal Štěpán přehrál Tomáše Havlíka. Na devátém místě nakonec skončila po vybojovaném zápase s Annou Zelenkovou Eliška Jičínská. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl nakonec Lukáš Krejčí. Všem patří jako vždy velký dík za účast a těšíme se u 8. Déčka této sezony v pátek 19.4.2024 klasicky od 17.00!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

23.02.2024

Sportprofit tour slaví !!!

Sportprofit tour.jpg

Hned dva milníky byly překonány tento pátek 23.2.2024 při dalším z turnajů Sportprofit tour. Tento seriál turnajů jsme začali pořádat již v roce 2016. První turnaj se uskutečnil 16.9.2016, takže letos probíhá již jeho 8. ročník. Páteční turnaj byl jubilejním 70. turnajem tohoto seriálu turnajů pro všechny. Současně jsme na něm pokořili i neskutečnou hranici 200 jednotlivých účastníků, kteří se do tohoto seriálu turnajů za dobu jeho konání zapojili. Po pátku jich je již úctyhodných 203 !!! Mezi nimi je i 18 žen a zajímavostí je i účast spousty zahraničních hráčů z celkově 6 zemí Evropy.

Protože si velice vážíme všech, kteří na tomto jubileu mají svůj podíl, na následujícím turnaji, který se bude konat 15.3.2024, vylosujeme ze všech přítomných jednoho šťastlivce, kterého odměníme hodnotnou cenou.

23.02.2024

Jan Lempart nenašel přemožitele na únorovém Déčku

unorové decko.jpg

Po poměrně dlouhé pauze jsme se na Viktorce sešli při příležitosti pátečního Déčka a bylo u toho skvělých 29 účastníků! Černým koněm turnaje byl Honza Lempart, a taky tuto svou roli potvrdil, když v celém turnaji ztratil pouze jeden set, a to v semifinále kde se utkal s Michalem Vaňkem. Honza při své cestě do semifinále udolal 3.nasazeného Jirku Pinku ve dvou setech. To Michal si poradil s překvapením turnaje Annou Zelenkovou, která ve 2.kole vyřadila Davida Neugebauera. Semifinále začal lépe Honza, který se rychle ujal vedení 1/0 na sety a 7/2. V tom okamžiku ale Michal výrazně zpomalil hru, začal používat loby a set otočil ve svůj prospěch 11/9. Rozhodující 3.set začal čtyřmi rychlými winnery od Honzy a ten si tento čtyřbodový polštář udržel až do konce zápasu. Druhé semifinále obstarali Alda Tchuř, který si ve čtvrtfinále poradil s Martinem Šimkou a Tomáš Havlík. Ten si v parádním utkání poradil ve třech velmi vyrovnaných setech s turnajovou jedničkou Michalem Štěpánem. I druhé semifinále nakonec rozhodla až třetí sada, ve které měl od začátku mírně navrch Tomáš. Finále mělo tedy složení Honza Lempart a Tomáš Havlík. První set byl poměrně vyrovnaný, ale Tomáš přeci jen působil trochu víc znaveně a set prohrál 9/11. Ve druhém se Tomáš sice snažil Honzu dostat pod tlak, ale ten již vývoj utkání zkušeně kontroloval a jako 23. v pořadí vstoupil do klubu vítězů pátečních Déček na Viktorce. Zápas o 3.místo ovládl poměrně jednoznačně Michal Vaněk, který ve dvou setech přehrál Aldu Tchuře. Deváté místo obsadil junior Jirka Hartmann a vítězem platu se stala juniorka Johana Jedličková. Všem moc díky za účast, především pak 3 úplným nováčkům, kteří snad přijdou i na budoucí turnaje. Ten nejbližší se bude konat již za tři týdny v pátek 15.3. klasicky od 17.00!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

07.01.2024

Michal Štěpán 1.vítězem Déčka roku 2024!

lednové déčko.jpg

Máme za sebou úvodní Déčko roku 2024 a v neděli 7.1. u toho byl nakonec supr počet celkem 24 účastníků, z nichž nejvýše nasazenými byli Michal Štěpán a Michal Vaněk. Michal Štěpán si až do finále počínal suverénně. Ve čtvrtfinále si přesvědčivě poradil ve dvou setech s Dominikem Blažíčkem a v semifinále ještě hladčeji doslova přejel Jirku Hartmanna – překvapení turnaje. Jirka, jakožto čerstvě čtrnáctiletý si v osmifinále překvapivě jednoznačně poradil s turnajovou trojkou Jirkou Pinkou a následně ve čtvrtfinále rozdrtil i turnajovou šestku Martina Šimku. Michal Vaněk si na cestě do semifinále poradil ve třech setech s příjemným oživením turnaje – Annou Zelenkovou. Ve čtvrtfinále pak přemohl Aldu Tchuře. Jeho semifinálovým soupeřem byl Standa Jurčík. Ten v osmifinále po velkém boji přemohl turnajovou čtverku Tomáše Havlíka a následně velmi jednoznačně vyprovodil z kurtu Davida Neugebauera. Semifinále Standy s Michalem bylo velmi vyrovnané ale lépe začal Standa, který vedl 1/0. Michal však již tradičně nic nevzdal a soustředěným výkonem otočil na 2/1 na sety a postoupil do finále k Michalu Štěpánovi. Finále mělo klasický průběh jako všechny zápasy mezi těmito dvěma Michaly. Michal Štěpán se ujal vedení 1/0 na sety, aby hladce ztratil 2.sadu. Ve třetím gemu se Michal Štěpán ujal vedení 6/1, ale následně prohrával 7/9. Poté se však přeci jen Michal Štěpán vzepřel tradičnímu průběhu a set a tím i celý turnaj dokázal nakonec získat. Zápas o třetí místo byl překvapivě vyrovnaný a na oko pohledný. Vedení 1/0 na sety se ujal Jirka, který ovšem následně nestačil na změnu taktiky od Standy, který sice na hranici svých sil ale o to bojovněji dělal vše pro to, jen aby výměny trvaly co nejdéle a nechyboval. Vítězem platu se dnes stal Jirka Pinka a nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Filip Rozprým. Všem díky za účast a budeme se těšit v pátek 23.února u dalšího pokračování Sportprofit Tour 2023/2024.

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

10.12.2023

Honza Šťastník vítězem předvánočního Déčka!

prosincové déčko.jpg

Je za námi poslední Déčko roku 2023 a bylo u toho skvělých 28 hráčů, kteří přišli i přesto, že jsme výjimečně hráli v neděli. Turnaj tentokrát nenabídl mnoho překvapení ani vypjatých bitev, i když jedna vyčnívala. Souboj Martina Kollára s Borisem Henešem byl rozhodně tím nejhlasitějším během turnaje, a nakonec se po obratu z 0/1 na sety radoval Martin Kollár. O menší překvápko se pokoušel i výborně hrající Max Pelikán, který měl v rozhodujícím 3.setu s Jirkou Pinkou náskok 9/7, ale nakonec podlehl. Jirka však ve čtvrtfinále nestačil ve dvou setech na dnes skvěle hrajícího Martina Kollára. Ten se v semifinále utkal s Michalem Štěpánem, který toto semifinálové utkání ovládl stejně jasně a s přehledem, jako všechny své předchozí kola a stal se tak finalistou. Na druhé straně pavouka potvrdili papírové předpoklady Honza Šťastník a Standa Jurčík. Oba prošli úvodními 3 zápasy poměrně s přehledem a s přehledem a pod kontrolou byl i zápas v podaní Honzy, který Standu prakticky k ničemu nepustil a zaslouženě vyhrál 2/0 na sety. Standa si pak alespoň spravil chuť v zápase o bronz, kde přehrál Martina Kollára. Finále bylo tak trochu překvapivě také jasnou záležitostí, když Honza průběh celého utkání kontroloval a s přehledem tak ovládl nejen finále ale vlastně i celý turnaj! Na devátém místě skončil nakonec Dominik Blažíček a vítězem platu se stal Míra Ondruška. Všem moc díky za přízeň, přejeme Vám příjemné svátky a již v neděli 7.1. od 16.00 se na vás budeme těšit u 5.Déčka v rámci letošní Sportprofit Tour!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

16.11.2023

Michal Jurášek dominoval listopadovému Déčku na Viktorce!

listopadové déčko.jpg

Poprvé v historii našich déček se zcela netradičně odehrál turnaj ve čtvrtek 16.11.2023 ale na účasti to nebylo znát, ba naopak se na kurtech prohánělo skvělých 29 účastníků. Turnaje se tentokrát účastnila i početná skupinka našich juniorů, kteří zavařili nejednomu hráči v turnaji. Nejlépe si dle očekávání vedl Michal Jurášek, který nakonec z pozice favorita i turnaj ovládl. I tak se ale asi zapotil víc, než čekal a to hlavně v semifinále, kde se utkal s Jirkou Pinkou, který podal jeden ze svých nejlepších životních výkonů, když prakticky nekazil, skvěle chodil do volejů a neskutečně zakončoval. Michal si tak výhru doslova vydřel a to poměrem 11/8 v rozhodujícím setu. Ve finále došlo na bratrský souboj s Radimem Juráškem, který Michál ovládl dvakrát 11/4. Radim měl cestu do finále podstatně náročnější, když si nejdříve poradil ve třech setech s vždy nebezpečnou Eliškou Jičínskou. Následně ve čtvrtfinále doslova přejel turnajovou dvojku Honzu Šťastníka ve dvou setech po suverénním výkonu 11/6,11/8 a postaral se tak možná o největší turnajové překvapení. Aby toho nebylo málo tak v semifinále na něj čekal Michal Vaněk. Ten si ve čtvrtfinále poradil s odvěkým rivalem Michalem Štěpánem – tentokrát hladce ve dvou setech. Radim rozehrál semifinále lépe, když se ujal vedení 10/7, ale Michal Vaněk se nevzdal a set otočil ve svůj prospěch na 14/12. Druhý set byl vyrovnaný, ale lepší koncovku měl Radim a bylo srovnáno. Ve třetím setu začal Michal netradičně hodně chybovat, a tak měl Radim neustále menší náskok, který nakonec v těsné koncovce i proměnil v postup do finále. V zápase o třetí místo bylo znát, že Michala stálo semifinále hodně sil, čehož výborně hrající Jirka dokázal využít a po setech 11/1 a 12/10 se radoval z bronzu. Deváté místo nakonec obsadila Eliška Jičínská. Vítězem platu se po neskutečné bitvě stal Tomáš Tauš. Ten v rozhodujícím třetím setu s Ondrou Bořilem prohrával již 6/10 a 10/11, ale nakonec vývoj setu otočil a zvítězil 14/12. Všem děkujeme za účast a těšíme se 10.prosince v neděli od 16.00 u čtvrtého pokračování seriálu Déček na brněnské Viktorce!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

13.10.2023

Vítězem říjnového Déčka se stal Honza Šťastník

rijnove decko.jpg

V pátek 13.10. se na Viktorce uskutečnilo 2.páteční Déčko letošní Sportprofit Tour a bylo u toho hned 26 účastníků. Turnaj tentokrát nepřinesl žádné překvapivé semifinálové účastníky. V horní polovině se potkali nasazená jednička Honza Šťastník, který si poradil ve čtvrtfinále s dobře hrajícím Aldou Tchuřem ve třech setech a Jirka Pinka, který taktéž ve třech setech vyzrál na Pavla Blahu. Ten se postaral o menší překvápko, když ve 2.kole vyřadil ve dvou setech Borise Heneše. Semifinále ovládl poměrně s přehledem hrající Honza Šťastník po vítězství ve dvou setech. Ve spodní polovině se do semifinále probojovali Michalové Vaněk a Štěpán. Vaněk si v předešlých soubojích poradil s Pavlem Brichtou a Tomášem Havlíkem shodně ve dvou setech. I Michal Štěpán neztratil v cestě do semifinále ani set, ale zejména s Eliškou Jičínskou se hodně nadřel a koneckonců i ve čtvrtfinále s dnes skvěle hrajícím a nakonec šestým Martinem Šimkou. Zápas Michalů pak nabídl klasicky podívanou hranou na 3 sety, kdy se Michal Štěpán klasicky ujal vedení 1/0 na sety, aby nakonec klasicky s Michalem Vaňkem 😊 prohrál rozhodující set. Finále bylo velmi vyrovnané. První set po zajímavé otočce skóre získal Michal Vaněk. Druhý měl zcela ve své režii Honza Šťastník. Ve třetím se hra zase vyrovnala, ale nakonec se z vítězství 11/8 a tím pádem i vítězství na celém turnaji radoval Honza Šťastník. Zápas o třetí místo mezi Jirkou Pinkou a Michalem Štěpánem byl taktéž vyrovnaný, ale o trochu víc štěstí a kontroly měl nakonec Michal, který sice ztratil druhý set, ale v utkání o bronz zvítězil 2/1 na sety. Ještě větší bitvou ale taky fantastickou a vtipnou podívanou byl boj o deváté místo, které obsadila Eliška Jičínská. Ta v zápase s Borisem Henešem odvrátila 3 matchbally a po vítězství 14/12 v rozhodující sadě se mohla radovat z 9.fleku. Vítězem platu se stal Ondra Bořil. Všem děkujeme za účast a těšíme se příště – výjimečně ve ČTVRTEK 16.11. od 17.00!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

1.9.2023

Vítězem úvodního Déčka 8.ročníku Sportprofit Tour je Martin Štěpán junior

zarijove Decko.jpg

V pátek 1.9. jsme v Centru Viktoria rozběhli již 8.ročník Sportprofit tour, aneb seriálu turnajů pro příchozí chcete-li. A rozjezd to byl velmi povedený. Na turnaji se nás sešel takto zkraje sezony neskutečný počet 30 účastníků, čehož si velmi vážíme. Turnaj svou účastí oživili i naši kluboví junioři, kteří byli skvělým zpestřením pro mnoho účastníků. Na turnaji se také představili dva velcí favoriti. Historicky nejúspěšnější brněnský “déčkař“ Kuba Zapala a naděje českého squashe Martin Štěpán. Oba borci byli nejvýše nasazení a také své nasazení potvrdili, když se oba probojovali do finále. Kuba si ve čtvrtfinále ve velmi pěkném zápasu poradil s Radimem Juráškem a v semifinále přemohl svého tréninkového parťáka a loňského celkového vítěze Michala Vaňka. Marťa Štěpán si ve čtvrtfinále poradil se slovenským juniorem Peterem Amzlerem, který se postaral o jedno z překvapení, když ve 2.kole vyřadil ve dvou setech Tomáše Havlíka. V semifinále si pak Marťas poradil v souboji hráčů s příjmením Štěpán s Michalem ve dvou setech. Finále bylo přehlídkou parádního squashe, kdy skvěle bojující a běhající Kuba Zapala dlouho vzdoroval, ale 1.set nakonec ztratil. Ten druhý proti Martinovi rozehrál ještě lépe, když se ujal vedení 7/3, ale Martin, který po většinu zápasu kontroloval téčko, dokázal zvýšit tempo hry a Kubu udolal nakonec i ve druhém setu. Martin tak přerušil Kubovu fantastickou sérii 14 brněnských finále bez prohry a na druhý pokus pro sebe uzmul 1. turnajové déčkové vítězství, když loni v prosinci prohrál ve finále s Romanem Švecem. Zápas o třetí místo byl, jak už je zvykem mezi Michalem Štěpánem a Michalem Vaňkem, odehrán na 3 sety. První získal jasně 11/3 Vaněk, druhý zase Štěpán poměrem 11/3. Ve třetím měl po celou dobu navrch Vaněk a mohl se tak radovat z bronzu. Vítězem platu se po dramatickém zápasu s Kristiánem Bořilem nakonec stala Ella Pelikánová. Deváté místo bere Ondra Bořil a páté Radim Jurášek. Ten se tak stal i vítězem vloženého juniorského déčka. V něm skončil na druhém místě Peter Amzler a třetí skončila právě Ella Pelikánová. Všem ještě jednou moc děkujeme za účast a budeme se těšit v pátek 13.října tradičně od 17.00 hod u 2.pátečního Déčka!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2023/2024: zde

bottom of page