top of page
sportprofit new.png

TOUR  2022/2023

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

logo dietz.jpg

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

DR Development logo svetle.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Logo Bástr.jpg
PARK logo.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg

13.8.2023

2.Prázdninové Déčko ovládl po gigantické finálové bitvě Jirka Pinka

2.prázdninové Déčko.jpg

Druhá srpnová neděle patřila v Centru Viktoria 2.prázdninovému Déčku. Jelikož jsme se trefili do slunečného letního víkendu, na turnaji se představilo nakonec “jen“ 12 statečných. Turnaj jsme tak rozdělili do dvou fází. Tou první byly čtyři skupiny po třech hráčích, kde se hrálo na dva vítězné sety. Tři nasazení hráči – Jirka Pinka, Tomáš Havlík a Alda Tchuř bezproblémově potvrdili svá nasazení a skupinovou fází prošli beze ztráty setu. To čtvrtý nasazený David Neugebauer svedl velkou skupinovou bitvu s benjamínkem turnaje Maxem Pelikánem, když prohrál vyrovnaný 1.set 10/12, ve druhém však Max udělal spoustu zbytečných chyb. Ve třetím naopak David a skupinu D tak opanoval Max Pelikán. Druhá fáze turnaje se hrála na tři vítězné sety a hráči se na základě umístění ve skupinách rozdělili do tří pavouků. V pavouku o 9.-12. místo byla nakonec po výhře 3/1 na Davidem Vágnerem a 3/0 nad Gui Bourélym Ella Pelikánová. V pavouku o 5.-8.místo, kde se představili všichni hráči, kteří skončili ve svých skupinách na 2.místě, jasně dominoval David Neugebauer. Ten si poradil ve třech setech s Pavlem Tupcem a následně ve čtyřech setech s Edou Kočvarou. V prvním semifinále turnaje se utkal Jirka Pinka s Alešem Tchuřem. Jirka Aldu doslova přejel a zajistil si místo ve finále. To ve druhém semíčku měl sice celou dobu mírně navrch Tomáš Havlík, ale v zápase s Maxem Pelikánem se rozhodně zapotil víc, když ve třetím setu dokonce odvracel gameball. Nakonec z toho však byla taktéž výhra ve třech setech. V zápase o bronz si s mladým Maxem ve třech setech poradil Alda Tchuř. Nejlepším a zároveň nejvyrovnanějším utkáním turnaje bylo finále mezi Jirkou Pinkou a Tomášem Havlíkem. Jirka získal poměrně snadno 1.set, druhý už vyrovnanější patřil Tomášovi. Třetí set byl začátkem obrovské bitvy. Za stavu 9/9 se začal hrát fyzicky hodně náročný squash. První gameball měl Tomáš, ale set nakonec získal Jirka. Tomáš vypadal, že už toho moc nepřevede, ale opak byl pravdou a ve čtvrtém setu se dostal jako první ke gameballu za stavu 10/9, Jirka se však nevzdal a měl za stavu 11/10 matchball. Set ale získal nakonec Tomáš 13/11. Dva dva na sety. Pátý set začal fantasticky pro Tomáše, který se rychle ujal vedení 7/2. Nakonec však ani to nestačilo, aby se po sedmi letech konečně dočkal 1.vítězství na brněnských Déčkách. Místo toho se po výhře 11/8 v 5.setu radoval ze svého 2.triumfu Jirka Pinka! Všem moc děkujeme za účast a už 1.září se těšíme u startu již 8.ročníku Sportprofit Tour tradičně v pátek od 17.00!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

21.7.2023

Prázdninové Déčko v režii Ondry Bořila, který tak rozšiřuje okruh vítězů na brněnských Déčkách na 21! 

1.prazdninove decko vitezove.jpg

Ani léto ani prázdniny pro nás nejsou překážkou, a tak jsme se i o prázdninách sešli ve velmi pěkném počtu 18 účastníků na prázdninovém Déčku na Viktorce. Nejvýše nasazeným hráčem byl Boris Heneš. Ten potvrdil své nasazení a probojoval se až do finále, když si poradil s Maxem Pelikánem, Lukášem Košutem a Mírou Ondruškou. Ten si ve čtvrtfinále poradil se svým týmovým kolegou z Olomouce Ondrou Dostálem 2/1 na sety. Spodní část pavouka byla mírně „našlapanější“ a odnesli to i někteří favoriti. Turnajová pětka Martin Kollár se utkal již ve 2.kole s Ondrou Bořilem. Ten si po velké bitvě připsal vítězství ve 3 setech. Druhé kolo bylo konečnou i pro turnajovou dvojku Davida Neugebauera. Ten sice vyhrál 1.set, ale zbylé dva patřily jeho soupeři Petru Pelikánovi. Ten tak postoupil do čtvrtfinále, kde se utkal s Ondrou Bořilem, kterému podlehl ve dvou setech. Posledním semifinalistou se stal Tomáš Tauš, který si ve čtvrtfinále poradil s překvapením turnaje Ellou Pelikánovou a v 1.kole s jeho tradičním soupeřem Filipem Rozprýmem. Semifinále mezi Tomášem a Ondrou bylo sice vyrovnané, ale kontrolu nad výsledkem měl po celou dobu Ondra, a tak se probojoval do finále k Borisovi. Finále se hrálo na tři vítězné sety, ale moc vyrovnaného squashe nenabídlo. Ondra držel otěže zápasu pevně ve svých rukou a celé finále ovládl ve třech setech. Stal se tak celkově již 21.vítězem na brněnských Déčkách! Velká gratulace! Co nebylo k vidění ve finále, jsme mohli vidět v boji o bronz. Míra Ondruška sehrál obrovskou bitvu s Tomášem Taušem. Extrémně vyrovnané utkání dospělo až do pátého setu, kdy měl nejdříve matchball Míra, aby se nakonec z vítězství 12/10 v pátém setu radoval právě Tomáš! Páté místo obsadil Ondra Dostál a vítězem platu se stal Martin Kollár. Všem děkujeme a těšíme se u 2.prázdninového Déčka, které se uskuteční nejspíše v neděli 13.8. od 17.00!

Kompletní výsledky turnaje: zde

 

Fotogalerie z turnaje: bude: zde

10.6.2023

Standa Jurčík vydřel vítězství na Finálovém Déčku! Vítězem Sportprofit Tour 2022/2023 poprvé Michal Vaněk!

finalove decko.jpg
sportprofit tour vítězové.jpg

Známe vítěze Finálového turnaje i Sportprofit Tour 2022/23. Finálový turnaj letošní Tour se uskutečnil v sobotu 10.6. a jako vždy jsme výjimečně začali již v 9 ráno. Turnaje se zúčastnilo parádních 30 hráčů a hlavní pavouk + vybrané zápasy se hrály netradičně na 3 vítězné sety, a to i z toho důvodu, že Finálový turnaj má dvojnásobnou bodovou hodnotu pro celkové pořadí. Turnaj jako takový sliboval velké drama v boji o celkové prvenství mezi Honzou Šťastníkem a Michalem Vaňkem. Menší šanci měl i Michal Štěpán. Celý turnaj byl plný dlouhých bitev a překvapivých výsledků a obětmi těchto překvapení byli i 2 z těchto tří hráčů. Honza Šťastník měl jako nasazená jednička turnaje úvodní kolo volné, ale v tom druhém na něj čekal černý kůň turnaje Standa Jurčík. Velká bitva, skvělý squash a neskutečně vyrovnané koncovky setů. Honza bojoval, protože věděl, že potřebuje skončit lépe než Michal Vaněk a na kurtu to bylo znát. V zápase prohrával 1/2 na sety a ve čtvrtém setu se dostal ke gameballům, ale Standa byl nakonec šťastnější a pro Honzu tak hon za celkovým prvenstvím skončil nečekaně brzy. Stejný osud potkal i Michala Štěpána. Ten se jako nasazená trojka utkal také již ve druhém kole s Radimem Juráškem, který byl tentokráte k nepoznání a na kurtech příkladně bojoval o každý balón. Michal se ujal vedení 2/1 na sety, ale nechal se rozhodit Radimovým krátkým medical time outem.Čtvrtý set byl boj, ale Radim měl stále mírně navrch. V 5.setu to bylo naprosto vyrovnané do stavu 5/5, kdy Michal neudržel nervy a v 6 výměnách po sobě poslal míč do tinu nebo dolů. O vítězi Sportprofit Tour tak bylo rozhodnuto nečekaně brzy, neboť Michal Vaněk si na rozdíl od obou dalších borců poradil s Martinem Kollárem a prošel tak do čtvrtfinále, což mu k vítězství v 7.ročníku Sportprofit Tour bohatě stačilo. Michal je tak po 7 ročnících celkově již 6 různým vítězem! Jsme tak velmi zvědavi, jestli se mu podaří titul v příštím roce obhájit. Celkově druhý skončil Honza Šťastník a vůbec poprvé se na bednu v celkovém pořadí probojoval nakonec bronzový Jirka Pinka! Gratulace všem třem! Konečné pořadí tour naleznete níže!

 

V samotném osmifinále pak nebyli Honza a Michal jediní nasazení, kteří nestačili na své soupeře a překvapivě vypadli. Osmého nasazeného Martina Šimku přehrála Kristýna Hrnčiříková a šestý nasazený Alda Tchuř zase po pěkné bitvě nestačil ve čtyřech setech na Elišku Jičínskou. Ani sedmý nasazený, Boris Heneš, nepřešel přes svého soupeře do čtvrtfinále, neboť podlehl 1/3 Tomáši Taušovi. Boj o medaile tak sliboval nečekané bitvy! Jako první se do semifinále probojoval Jirka Pinka. Ten si poměrně hladce poradil s Tomášem Taušem. Stejně jednoznačný průběh mělo i vítězství Michala Vaňka nad Tomášem Havlíkem. To Standa Jurčík se s Eliškou Jičínskou řádně zapotil a výhru doslova vydřel poměrem 3/1. Radim Jurášek si ve třech vyrovnaných setech poradil s Kristýnou Hrnčiříkovou. Semifinále nabídlo dvě epické pětisetové bitvy. Standa Jurčík si sáhl na dno, ale i když na něm již byla znát únava z předchozích 3 zápasů, i tak našel v koncovce 5.setu více sil a po výhře 11/9 v pátém udolal Radima Juráška! Druhé semifinále bylo stejně dramatické. Michal Vaněk vedl již 2/0 na sety, ale Jirka se nevzdal a utkání dovedl až do koncovky 5.setu, kde byl ovšem zkušenější Michal tím lepším hráčem na kurtu! Finále tedy mělo složení Michal Vaněk a Standa Jurčík. Oba dva za sebou měli několik těžkých zápasů, ale tak trochu překvapivě na kurtu působil více unaveně Michal, čehož výborně hrající Standa dokázal využít a po vítězství ve 3 setech se tak mohl radovat z velmi cenného turnajového vítězství! Celý turnaj pak zakončila další neuvěřitelná bitva v zápase o 3.místo. Radim Jurášek se dostal do vedení 2/0 na sety, Jirka pak ale upravil taktiku a zjevně unaveného Radima přinutil jít až do 5.setu. To už zápas sledovali všichni účastníci turnaje, a že bylo na co koukat. Radim se ujal vedení 8/3 a vypadalo, že je rozhodnuto. Klik – 8/8. Radim ale přeci vybojoval první matchball za stavu 10/9, následovaly dva matchbally pro Jirku za stavu 11/10 a 12/11. Z vítězství se nakonec ale přeci jen radoval Radim a bral tak bronz.

 

Po turnaji a jeho vyhlášení následně proběhla klubová Závěrečná, kde jsme klasicky vyhlásili celkové vítěze, rozloučili se s klubovou sezonou a našim dlouholetým trenérem Honzou Břeněm a pak už jen oslavili konec sezony do pozdních nočních hodin! Všem moc děkujeme a během prázdnin na Déčku na Viktorce AHOJ!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Konečné pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

 

Fotogalerie z turnaje: zde

5.5.2023

Víťa Lazar suverénním vítězem květnového Déčka!

květen déčko.jpg

Vítězem květnového a již 9. Déčka v rámci Sportprofit Tour 2022/23 se stal Víťa Lazar. Ten nenašel mezi 27 účastníky přemožitele a nejen to. V celém turnaji po naprosto suverénních výkonech neztratil ani set. Svou formu pak stvrdil naprosto drtivým vítězstvím ve finále s Honzou Šťastníkem, kterého absolutně k ničemu nepustil. Semifinálová utkání byla taktéž plně v režii obou finalistů. Honza vcelku hladce porazil 1.nasazeného Michala Štěpána 2/0 a Víťa si poradil s překvapením turnaje Alešem Tchuřem. Ten se následně v souboji o bronz utkal s Michalem Štěpánem a byl to dost možná nejvyrovnanější, nejzábavnější a nejbojovnější zápas dne. Michal měl ve většině výměn navrch, ale skvěle bojující a hecující se Aleš mu byl rovnocenným soupeřem. První set patřil Michalovi, ten druhý pak Alešovi. Třetí byl perfektní bitvou, kde byl stav zápasu vyrovnaný až do skóre 7/7. Poté se však Michal trhl do vedení 10/7 a vypracoval si tak 3 matchbally. Aleš se však nevzdal a po skvělých výměnách ve výborné atmosféře dokázal průběh setu otočit na konečných 12/10. Obrovská radost Aleše z bronzu a spokojenost všech diváků s parádní podívanou. Komu se dnes naopak moc nedařilo byl hlavní favorit na celkové vítězství - Michal Vaněk. Ten sice zahrál vyrovnaný úvodní čtvrtfinálový set s Honzou Šťastníkem 10/12, ve druhém však podlehl 3/11 a formu se mu nepodařilo najít ani v následujících 2 duelech a skončil tak až osmý. Pátý skončil Jirka Pinka. Nejlepší ženou byla devátá Marika Doubravová a vítězem platu se stal Michal Kopecký. Všem díky, že si v tak slunečný květnový den našli cestu na squash a doufáme, že se s vámi všemi uvidíme i na Závěrečném sobotním!!! Déčku v sobotu 10.6.2023 od 9.00hod. Čeká nás finálový turnaj s dvojnásobnými body do celkového pořadí a následně tradiční sportovní odpoledne s grilovačkou, pivem a vyhlášením celkového pořadí Sportprofit Tour 2022/23! Tak si určitě sobotu 10.6. poznačte do diářů a budeme se na Vás všechny těšit!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

14.4.2023

Eliška Jičínská vítězí podruhé v letošním ročníku!

20230414_215813.jpg

Vítězkou 8. turnaje letošní Sportprofit Tour se stala Eliška Jičínská a připsala si tak na svoje konto již druhé vítězství v tomto ročníku. Dubnové déčko bylo nejobsazenějším v této sezóně, zúčastnilo se ho celkem 31 hráčů, včetně jedné úplně nové tváře, jíž byla Johana Jedličková. A právě tato 12-ti letá juniorka bavila přítomné hned od prvního zápasu. V tom nastoupila proti Davidu Negebauerovi a přestože nakonec prohrála 1/2, když neproměnila ani jeden ze svých pěti mečbolů, pozornost na sebe rozhodně strhla. Další průběh turnaje byl relativně dle předpokladů, samozřejmě až na výkony Elišky, která s výjimkou jednoho zápasu hrála všechny ostatní na maximální počet setů a postupně doslova udolala mj. i čtyři nasazené hráče - Havlíka, Ondrušku, Pinku a ve finále Michala Vaňka. Vtipná byla poznámka Michala během finále za stavu 1/1 na sety, když pronesl: "Ona má zvláštní strategii. Když já odehraju míček, tak ona vždycky taky." Zápas byl naprosto vyrovnaný a oba dva toho měli na konci doslova plné zuby. Eliška nakonec vyhrála rozhodující set finále v tiebreaku 12/10 a zařadila se tak po bok Honzy Šťastníka, který také dokázal v letošním ročníku zvítězit 2x. Ani Michal neměl cestu do finále snadnou. Postupně si musel poradit s Kočvarou, Doubravovou, Šťastníkem a Michalem Štěpánem. O třetí místo se utkal Jirka Pinka s Michalem Štěpánem a lepší byl tentokrát, před zraky své nastávající :-), poměrem 2/1 Jirka. Konečné páté místo obsadil Boris Heneš, devátá byla Marika Doubravová a vítězem plate, tedy 17. místo, bral Eda Kočvara. Předposlední turnaj letošního ročníku Sportprofit Tour se bude konat 5.5.2023 od 17:00 a vy všichni jste samozřejmě zváni!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

3.3.2023

Michal Štěpán po fantastických výkonech vítězem březnového Déčka!

déčko únor.jpg

Dne 3.3.2023 se uskutečnilo 7.pokračování letošní Sportprofit Tour za účasti 21 hráčů. Turnaj nabídl několik zajímavých prvních kol, kde kartami míchaly zejména ženy – Kristýna Hrnčiříková a Eliška Jičínská. Kristýna vyřadila výše nasazeného Míru Ondrušku a Eliška pátého nasazeného Borise Heneše, když otočila skóre z nepříznivého stavu 0/1 na sety. Ve čtvrtfinálových utkání si Michal Štěpán poradil ve dvou setech právě s Kristýnou a Eliška nemile potrápila Michala Vaňka, který si však dva velmi vyrovnané sety pohlídal a také postoupil do semifinále, kde svedl tradičně extrémně vyrovnanou bitvu s Michalem Štěpánem. Vaněk získal 1.set, Štěpán ten druhý. V rozhodujícím vedl Vaněk 8/6, ale koncovku nezvládl a dále tak postupovala turnajová jednička Michal Štěpán. Ve spodní části pavouka si Honza Šťastník poměrně přesvědčivě poradil s Aldou Tchuřem stejně tak jako Jirka Pinka s Pavlem Blahou. Následně i semifinále mezi Honzou a Jirkou bylo poměrně jednoznačnou záležitostí, kdy se z vítězství 2/0 na sety radoval Honza. Finále bylo bojovné a k vidění byl hezký squash. Skvělou formu z celého turnaje pak podtrhl Michal Štěpán, který hrál fantasticky i v průběhu celého finále a s vítězem posledního Déčka si poradil ve dvou setech. Michal se tak mohl radovat z letošní první výhry na brněnských Déčkách! V zápase o třetí místo byl vyrovnaný hlavně druhý set, ale i v tom byl mírně lepší Michal Vaněk, který tak porazil Jirku Pinku 2/0 na sety a bral bronz. Páté místo a nejlépe z žen nakonec skončila Eliška Jičínská. Vítězem platu se stal Martin Kollár a nejlépe mezi vyřazenými v předkole si vedl Robert Šťastný. Příští turnaj se uskuteční v pátek 14.4.2023 od 17.00 a vy všichni jste samozřejmě zváni!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

12.2.2023

Honza Šťastník v této sezoně jako první podruhé vítězem Déčka na Viktorce!

decko unor.jpg

Netradičně v neděli se u příležitosti letos již 6.Déčka sešlo pro tuto sezonu poměrně tradičních 24 účastníků, kteří si to rozdali o naše krásné skleněné medaile. V turnaji se příliš nevedlo nasazené jedničce Jirkovi Pinkovi, ten podlehl ve čtvrtfinále Honzovi Šťastníkovi 1/11 a 2/11 a nakonec obsadil 6.příčku. Mezi nejlepší čtyři se nedostal ani 3.nasazený Tomáš Havlík. Ten nestačil na lednového vítěze Víťu Lazara. Zbylé dvě čtvrtfinále nabídly pěkné bitvy. Aleš Tchuř statečně vzdoroval Michalu Vaňkovi, ale nakonec podlehl v rozhodující 3.sadě. Stejně vyrovnaný byl i zápas mezi Michalem Štěpánem a Borisem Henešem. V tomto utkání se z vítězství ve 3.setu radoval nakonec Michal. Ten se následně utkal v semifinále s Víťou Lazarem a první set patřil právě jemu. Jenže následně Michal ztratil trochu koncentraci při diskuzích s rozhodčími a Víťa vývoj utkání otočil a radoval se z postupu do finále. Druhé semifinále také nabídlo 3 sety a i zde jej vítěz nakonec otočil z nepříznivého stavu 0/1 na sety. Druhým finalistou se stal na úkor Michala Vaňka Honza Šťastník. To, co bylo pravidlem v semifinálových zápasech, se ukázalo být realitou i ve finále. Víťa poměrně jednoznačně získal 1.set. Zbylé dva ale zcela ovládl Honza a mohl se tak radovat z turnajového vítězství. Třetí místo si nakonec na své konto připsal po vítězství 2/0 nad Michalem Štěpánem Michal Vaněk. Vítězem platu se po dobrých výkonech stal David Neugebauer a nejlepším mezi vyřazenými v předkolech byl benjamínek turnaje Jirka Hartmann. Všem díky za účast a těšíme se na dalším Déčku v pátek 3.3.2023 klasicky od 17.00 hod.

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

13.1.2023

Víťa Lazar prvním vítězem roku 2023!

novorocni déčko.jpg

Rok 2023 zahájila Sportprofit Tour symbolicky v pátek třináctého, kdy se na Viktorce sešlo skvělých 26 účastníků - mezi nimi však chyběla stálice v podobě Jirky Pinky, což vzbudilo mezi účastníky značný rozruch :D  Turnaj jako vždy nabídl několik zajímavých utkání a nebyla nouze i o nováčky, za což jsme vždy vděční. Jeden z nich, Ondřej Dostál, si nevedl vůbec zle, když si poradil s Martinem Šimkou a následně i třetím nasazeným Borisem Henešem. Ve čtvrtfinále však byla nad jeho síly Marika Doubravová a Ondra obsadil konečné 8.místo. Na Mariku čekal v semifinále Michal Štěpán, který se však nemile zapotil s výborně hrajícím Alešem Tchuřem, kterého zdolal až ve třetím setu. Ve spodní části pavouka se do semifinále poměrně s přehledem dostali Víťa Lazar a Michal Vaněk. Ten měl sice ve čtvrtfinále odvěkého rivala Honzu Šťastníka, nicméně tentokrát si s Honzou poradil až překvapivě hladce 11/4 a 11/5. To semifinále mezi Michalem a Víťou bylo obrovskou bitvou. První set patřil Michalovi a ve druhém se propracoval k matchballu, který však nevyužil. Zápas tak dospěl do třetího setu. V něm nejdříve vedl Michal 9/7, ale k matchballu se jako první dostal Víťa. Oba hráči pak neproměnili několik příležitostí ukončit utkání. Nakonec se to však povedlo Víťovi a ten se tak dostal do finále, kde na něj čekal Michal Štěpán. Ten měl v semifinále s Marikou několikrát štěstěnu na své straně a ve vyrovnaných dvou setech Mariku přehrál. Finále pak bylo poměrně jasnou záležitostí ve prospěch Víti. Ten se tak radoval z celkově již 9.prvenství na Déčkách na Viktorce. Zápas o bronz zvládla lépe Marika a po vítězství 2/0 se mohla radovat ze své 1.skleněné medaile 😉 Páté místo bral nakonec Tomáš Tauš, vítězem platu se stal Boris Heneš a nejlepším mezi vyřazenými v 1.kole byl Dominik Blažíček. Ještě jednou všem moc díky za účast a na všechny se budeme ještě jednou netradičně v tomto ročníku těšit v NEDĚLI 12.2.2023 od TAKÉ NETRADIČNÍCH 16.00hod u 6.Déčka.

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

11.12.2022

Roman Švec vítězem závěrečného Déčka roku 2022!

prosincové déčko.jpg

Squashový rok 2022 je téměř za námi a s ním i poslední Déčko tohoto kalendářního roku. Historicky poprvé netradičně v neděli se v Centru Viktoria sešlo více než solidních 23 účastníků, kteří sehráli několik pěkných utkání! Velkým favoritem turnaj byl pořadatel Roman Švec, který si tentokrát chtěl zahrát, a tak trochu očekávaně se nakonec stal i celkovým vítězem! V turnaji si Roman postupně poradil s Martinem Kollárem, dále ve čtvrtfinále s Honzou Šťastníkem, který sehrál možná nejvyrovnanější a nejhezčí zápas v 1.kole s Marikou Doubravovou, kterou udolal 15/13,8/11 a 12/10, když dokonce odvracel matchball. V semifinále na Romana čekal Michal Štěpán a ve finále mu pak byl soupeřem Michal Vaněk, který po pěkném výkonu dokonce uzmul Romanovi set poměrem 11/9. Další dva však vyhrál Roman 11/1 a 11/6 a ovládl tak již své druhé Déčko. V souboji o třetí místo se představil Michal Štěpán a na turnaji dnes výborně hrající Tomáš Havlík. Ten si poměrně s přehledem překvapivě poradil ve čtvrtfinále s nasazenou dvojkou turnaje Jirkou Pinkou dvakrát 11/8, ale v semifinále s Vaňkem nechytil vůbec rytmus a odešel poražen. Za to v boji o třetí místo opět předvedl parádní výkon a poradil si 11/3,11/9 s Michalem Štěpánem! Povedený turnaj zažil i David Neugebauer, ten v 1.kole statečně vzdoroval ve 3 setech Tomáši Havlíkovi a dále si poradil s Marošem Kucbelem, Tomášem Taušem a až ve finále platu mu vystavila stopku dnes nejlepší žena Marika Doubravová. Ta však utkání o 9.místo otočila ze stavu 0/1 na sety. Tři sety se hráli i v souboji dvou nejlepších vyřazených v předkole – mezi Lukášem Košutem a Guillaume Bourélym. Šťastnější byl nakonec Lukáš. Všem 23 účastníkům patří velké díky a na všechny se budeme těšit u 5.pátečního Déčka již v roce 2023. A nebylo by to stylově, kdybychom nezačali v pátek třináctého. Tak tedy opět tradičně v páteční termín od 17.00 dne 13.1.2023 se na Vás budeme těšit!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

11.11.2022

Honza Šťastník zaokrouhlil počet svých vítězství na Déčkách na 10!

listopadove decko.jpg

Martin na bílém koni sice nepřijel, ale zato přivezl spoustu squashe v podobě 3.pátečního Déčka na Viktorce. Turnaje se tentokrát zúčastnilo solidních 24 squashistů a nejvýše nasazeným byl Jirka Pinka. Ten sice ani na tomto turnaji nepotvrdil své nasazení, nicméně stejně jako ve dvou předchozích případech, si opět odváží bronz! Jirka si na cestě do semifinále poradil s vždy nebezpečným Robertem Alexou, který ve druhém kole přehrál ve 3 setech výše nasazeného Aleše Tchuře. Semifinálovou stopku Jirkovi vystavil Michal Vaněk. Ten se do semifinále probil přes nasazenou čtverku Tomáše Havlíka a nutno podotknout, že v semifinálovém souboji nedal Jirkovi žádnou, ale absolutně žádnou šanci na úspěch. Ve spodní části pavouku se do semifinále probojovali Honza Šťastník a Marika Doubravová. Oba dva si ve svých čtvrtfinálových utkáních poradili s výše nasazenými. Marika porazila ve dvou setech trojku turnaje – Borise Heneše. To Honza si pak v tradičním souboji rivalů poradil s Michalem Štěpánem. Semifinále mezi Honzou a Marikou bylo pěkným zápasem, leč otěže zápasu držel pevně ve svých rukou Honza a radoval se tak z postupu do finále. V něm poměrně suverénně porazil Michala Vaňka a poprvé od června 2021 se tak mohl těšit z vítězství na brněnském Déčku. Ba co víc, pro Honzu to byl jubilejní 10.triumf na pátečních Déčkách. Gratulujeme! Souboj o bronz, jak jsem již zmínil výše, byl v režii Jirky Pinky, který si poměrně hladce poradil ve dvou setech s Marikou Doubravovou. Deváté místo v turnaji a vítězem platu se stal Martin Kollár. Nejlepším mezi vyřazenými v předkolech byl Pavel Blaha. Za zmínku stojí i velké bitvy Vládi Kolegara, nejstaršího účastníka turnaje. Ten zahájil turnaj nejdelším předkolem proti Michalu Svobodovi, kde utekl z matchballu a nakonec zvítězil ve 3 setech. A jak turnaj začal, tak jej i zakončil, když v další vele dlouhé bitvě o 15.místo dokázal otočit nepříznivé skóre ve třetím setu s Gui Bourelym. Ten vedl již 7/2, Vláďa se však nevzdal a utkání získal po výhře 12/10. Všem velký dík za účast a přesně za měsíc se budeme těšit na poslední Déčko roku 2022. To se uskuteční netradičně v NEDĚLI!!! 11.12.2022 od netradičních 16.00 hod! Všichni jste zváni!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

21.10.2022

Jan Břeň jubilejním 20.vítězem pátečních Déček na Viktorce!

déčko říjen.jpg

Na druhém turnaji 7.ročníku Sportprofit Tour se nakonec představilo 24 účastníků. Prvním nasazeným byl Jiří Pinka. Ten si se svými soupeři v úvodních kolech hladce poradil a v semifinále na něj čekal třetí nasazený Michal Vaněk. Ten však cestu do semifinále neměl vůbec lehkou, neboť v jeho čtvrtině herního pavouka se nacházela jména jako Lazar, Alexa a Jurčík. Michal si v prvním kole poradil ve velmi vyrovnaném zápase s vždy dobře hrajícím Robertem Alexou. To Víťa Lazar jakožto bývalý vítěz Tour se ani na druhý letošní pokus nedostal přes druhé kolo, když ve velmi vyrovnaném utkání prohrál ve 3 setech se Standou Jurčíkem. Standa se následně ve čtvrtfinále utkal s Michalem. Byl to dost možná nejvyrovnanější zápas dne, avšak bohužel neskončil vítězným míčkem, Standa za stavu 7/7 v rozhodujícím setu nešťastně vrazil do skla a narazil si klíční kost. Turnaj pro něj tak skončil. Ve spodní části pavouku se poměrně bez výraznějších problémů dostali do semifinále Boris Heneš a Jan Břeň, který si ve druhém kole poradil s druhým nasazeným Michalem Štěpánem a následně ve čtvrtfinále s nejlepší ženou na turnaji - Rianou Alexovou. Ta obsadila konečné 7.místo. Semifinále mezi Honzou a Borisem moc drama nenabídlo. Hrál se sice pěkný squash, ale Honza měl navrch. To druhé semifinále mezi Jirkou a Michalem bylo bitvou se vším všudy. V rozhodujícím třetím setu se nakonec z výhry radoval Michal. Jak vypjatý to byl duel, bylo vidět i po zápase, když se oba soupeři ještě dohadovali a řešili nejen hru ale i rozhodnutí rozhodčích. Finále bylo opět v režii Honzy. Ten sice pustil Michala hlavně ve druhém setu zpět do zápasu, ale i tak hru kontroloval a nakonec se po vítězství ve dvou setech stal jubilejním 20 vítězem pátečních Déček na Viktorce. Michal si naopak již po šestnácté odnesl stříbrnou medaili. Zápas o bronz zahájil lépe Boris Heneš, který vyhrál 1.set. Druhý však patřil Jirkovi a ve třetím pak Jirka doslova exceloval. Jirka tak obhájil bronzovou medaili z letošního úvodního Déčka. Deváté místo obsadil Víťa Lazar. Vítězem platu se dnes stal Maroš Kucbel. Všem děkujeme za účast a těšíme se na další turnaj 11.11.2022!

 

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

16.9.2022

Úvodní Déčko plné bitev a vyrovnaných zápasů podruhé v režii ženy - tentokrát Elišky Jičínské!

zářijové déčko.jpg

Již 7.ročník Sportprofit Tour má za sebou úvodní turnaj, a že na něm bylo hodně k vidění. Mezi 25 účastníky se představilo několik bývalých vítězů Déček a celkově i samotný los sliboval spoustu vypjatých bitev. Tou první větší bylo utkání dvou celkových vítězů již ve druhém kole. Víťa Lazar vstoupil do zápasu lépe a 1.set s Honzou Šťastníkem patřil jemu. Honza však zápas otočil a “odměnou“ mu byl zápas s dalším velkým favoritem Michalem Vaňkem. Ten se také hodně zapotil již v 1.kole, když až ve třech setech udolal dobře hrajícího Jardu Hemelku, který se na brněnské kurty vrátil po doopravdy dlouhé době. Čtvrtfinále mezi Michalem a Honzou bylo tradičně extrémně vyrovnané, ale tentokráte patřila koncovka Honzovi. I další čtvrtfinále byla super zajímavá a vyrovnaná. Eliška Jičínská si ve dvou setech poradila s Martinem Kollárem. A aby nebylo žen v semifinále málo, tak Ria Alexová přemohla druhého nasazeného Michala Štěpána. A byl to doslova obrat dne. Michal měl zápas plně pod kontrolou a vypracoval si za vyrovnaného stavu 1/1 na sety 5 matchballů v rozhodující 3.sadě. Ria ale jako by chytla druhý dech a skvělou hrou dozadu a o to přesnějšími volej dropy získala následujících 7 výměn pro sebe a vůbec poprvé jsme tak měli 2 ženy v semifinále. Poslední čtvrtfinále mezi Jirkou Pinkou a Tomášem Havlíkem nabídlo možná nejlepší squash dne. Hrály se krásné dlouhé výměny, které měly nejen myšlenku ale na Déčko i velmi solidní kvalitu. Celý zápas byl pak okořeněn velkou bojovností z obou stran! Skvělý zápas nakonec ovládl Jirka Pinka. Ten následně v semifinále poměrně hladce nestačil na Elišku Jičínskou ve dvou setech. To Ria trápila Honzu Šťastníka podstatně více a za stavu 1/1 na sety a 5/10 se opět nadechovala k dalšímu senzačnímu obratu, a že mu nebyla daleko. Odvrátila tentokrát 4 matchbally, ale následná laciná chyba poslala Honzu do finále. Ria se tak utkala o třetí místo s Jirkou Pinkou. Bylo vidět, že oba hráči by si rádi domů odnesli zbrusu nové skleněné medaile pro vítěze a hrál se tak opět pěkný a velmi bojovný squash. Jirka si vítězství doslova vydřel, když létal po celém kurtu a k tomu přidal i neskutečné boasty. Výsledkem bylo vítězství 2/1 a bronz! Finále bylo tak trochu očekávaně opět velmi vyrovnanou bitvou. Honza Šťastník v něm i ve svém pátém zápase v turnaji dovedl utkání až do rozhodující třetí sady. V ní však měla po celou dobu mírně navrch Eliška Jičínská, a tak se po výhře 2/1 mohla radovat z premiérové výhry na pátečních Déčkách a po Káje Šrámkové se stala druhou ženou, která naše Déčka dokázala ovládnout.

 

I další zápasy v turnaji nabídly spousty vyrovnaných bitev. Myslím, že za zmínku rozhodně stojí výkony další ženy– Kataríny Šimonové, která taktéž nenechala jedinému soupeři ani bod zadarmo, i když z toho bylo konečné 23.místo. Vítězem platu se stal Víťa Lazar a nejlepším mezi vyřazenými v předkolech se stal Pavel Tupec! Velké díky všem a už se těšíme na 2. páteční Déčko, které se uskuteční 21.10.2022 a na turnaji si budou moci účastníci vyzkoušet rakety a zboží firmy Tecnifibre a zakoupit je s velkými až 40% slevami 😉 Tak neváhejte a poznačte si v kalendáři!

Kompletní výsledky turnaje: zde

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2022/2023: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

bottom of page