top of page

20.7.2018

Jirka Dušek vítězem prázdninového déčka na Viktorce!

V pátek 20.7. se na Viktorce uskutečnilo prázdninové déčko pro všechny za účasti 17 hráčů a 2 hráček. Nejvýše nasazeným byl Jirka Dušek, který si v cestě do finále poradil postupně s Terkou Zdubovou, Robertem Alexou a překvapením turnaje Filipem Rozprýmem, který po velké čtvrtfinálové bitvě porazil třetího nasazeného Tomáše Havlíka. Druhým finalistou se stal Michal Vaněk, který si v těžkém prvním kole poradil v pěkném zápase s Kristýnou Vykouřilovou. Ve druhém kole přehrál Pavla Brichtu a v semifinále si poradil s druhým překvapením turnaje Martinem Šimkou. Ten turnaj začal již v předkole, ale nakonec dokázal překvapivě udolat i turnajovou dvojku Martina Kollára 2/1 na sety a tudíž ve čtvrtfinále čelil Borisu Henešovi. S tím si poradil ve dvou setech. Finále bylo až na druhý set jasnou záležitostí ve prospěch Jirky Duška. Ten dokázal ve druhém setu odvrátit čtyři gamebally a po výhře 3/0 nad Michalem Vaňkem se mohl radovat ze svého prvního vítězství na brněnských déčkách! V boji o třetí místo začal lépe Filip Rozprým, který se rychle dostal do vedení 2/0 na sety. Martin Šimka ale nesložil zbraně a dokázal snížit na 1/2 na sety. Čtvrtý set ale opět patřil Filipovi a ten se tak mohl radovat ze svého premiérového umístění na bedně! Na devátém místě, tedy nejlépe mezi vyřazenými v prvním kole, se po pěkném rozhodujícím zápase s Terezou Zdubovou umístil Martin Kollár. Nejlépe mezi hráči, kteří nepřešli přes předkolo, se umístil Miroslav Petruška. Patří mu tedy 17.místo.

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Fotogalerie z turnaje zde.

30.6.2018

Kuba Zapala vítězem finálového déčka. Honza Šťastník celkovým vítězem Sportprofit Tour 2017/2018

V sobotu 30.6. vyvrcholila v Centru Viktoria celoroční soutěž Sportprofit Tour 2017/2018 nebo-li série 10 turnajů pro příchozí na Viktorce! A bylo to vskutku dramatické až do samého konce. Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů a k vidění byla spousta bitev a zajímavých utkání. Tou hlavní otázkou ovšem bylo, kdo se stane celkovým vítězem. Adepty jsme měli dva – Michala Vaňka a Honzu Šťastníka. O mnohém mohl napovědět už samotný los turnaje, neboť se po dlouhé době v Brně zas ukázal Kuba Zapala. A Kuba nakonec doopravdy vystrašil Honzu Šťastníka, který si jej vylosoval za čtvrtfinálového soupeře. To Michal Vaněk se ve čtvrtfinále potkal s Michalem Štěpánem. Honza podal ve čtvrtfinále heroický výkon a Kubu velmi potrápil. V asi nelepším zápase dne se po tuhém boji nakonec radoval favorit utkání Kuba, který zvítězil až v pátém rozhodujícím setu. V souběžně hraném druhém čtvrtfinále mezi Vaňkem a Štěpánem se také hrálo o hodně. Michal Štěpán musel vyhrát, aby v konečném pořadí uhájil třetí místo. To Michal Vaněk už věděl, že pokud Honza prohraje s Kubou, tak mu postup do semifinále zajistí celkové prvenství. Michal Štěpán se ujal vedení 2/0 na sety, ale tradičně bojující Michal Vaněk se dokázal vrátit do zápasu a srovnat na 2/2. V pátém setu to bylo vyrovnaná bitva až do stavu 9/9, kdy Michal Štěpán trefil dva lucky shoty a mohl se radovat z postupu do semifinále a celkového třetího místa ve Sportprofit Tour 2017/2018! V druhé části pavouka se o velké překvapení postaral Boris Heneš, který porazil nasazenou trojku Tomáše Havlíka a následně i sedmičku Pavla Brichtu, a poprvé se tak probojoval do semifinále déčkového turnaje. V něm se utkal s turnajovou dvojkou Martinem Kollárem. I ten se na postup hodně nadřel, když ve druhém kole udolal ve velmi vyhecovaném zápase Ondru Bořila 19/17 v rozhodujícím třetím setu. Obě semifinálová utkání byla jasnou záležitostí výše nasazených a tak se do finále probojovali Kuba Zapala a Martin Kollár. Více sil nakonec pošetřil Kuba, který vyhrál poměrem 3/1 na sety a vyhrál tedy i druhý letošní turnaj, ke kterému na Viktorce nastoupil. Obhájce celkového prvenství tak v celoroční tour skončil na celkovém 14.místě. Martin Kollár i přes dobrý turnaj nedohnal ztrátu na Michala Štěpána a po loňském celkové druhém místě se letos umístil na celkové 4.pozici. V boji o 3.místo si pak Michal Štěpán poradil s Borisem Henešem a na finálovém turnaji stejně tak jako i v celkovém pořadí obsadil 3.příčku. Povedlo se mu tak obhájit loňský bronz.

 

Nicméně zápas, který všechny zajímal, se sehrál v platu o 5.-8.místo. O celkové prvenství si to ve vzájemné bitvě rozdali Michal Vaněk a Honza Šťastník. Motivace byla jasná. Vítěz bere vše! Zápas byl ohromně dramatický a oba borci makali na hraně svých možností. Match dospěl do páté rozhodující sady, kde bylo až do stavu 6/6 vše otevřené. Poté ovšem Honza dokázal najít ještě poslední zbytky sil a pátý set a tím i celý zápas a celkové vítězství ve Sportprofit Tour 2017/2018 dokázal získat na svou stranu! Michal Vaněk tedy nakonec rozdílem pouhých 20 bodů obsadil celkové druhé místo. Vítězem Platu se stal Pavel Blaha, který si v závěrečném zápase poradil s Romanem Šebelou. Devátý po výhře nad Martinem Šimkou skončil Tomáš Havlík a nejlépe z vyřazených v předkole si vedl Olda Kellner.

 

Vydařené bylo rozhodně i celkové vyhlášení výsledků a následné klubové rozloučení se se sezónou 2017/2018.

 

Všem děkujeme za fantastický turnaj a ještě lepší celou sezonu 2017/2018 a budeme se na Vás těšit u té nové v září 2018!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2017/2018 naleznete zde.

Fotogalerie z turnaje zde.

25.5.2018

Honza Šťastník vítězína závěrečném déčku. Boj o celkové prvenství vrcholí!

Máme za sebou poslední sezónní páteční déčkový turnaj v rámci Sportprofit Tour 2017/2018 a z již páté výhry se v tomto ročníku raduje Honza Šťastník. Ten tak zadělal před závěrečným sobotním finálovým turnajem v sobotu 30.6.2018 na velké drama, co se konečného pořadí týče, neboť stáhl náskok na stále vedoucího Michala Vaňka na pouhých 13 bodů!!! To znamená, že pokud se na závěrečném turnaji Honza umístí do pátého místa a zároveň Michal skončí hůře než on, bude vítězem právě Honza Šťastník. Je se tedy na co těšit a všichni jste ještě jednou zváni 30.6. na Viktorku k poměření sil s těmito dvěma hlavními adepty na celkové prvenství. Zpět k turnaji. Honza měl asi největší problém v semifinálovém utkání proti skvěle hrajícímu Michalu Štěpánovi. Koncovku rozhodujícího setu si však pohlídal a po postupu do finále si vcelku jednoznačně poradil s Martinem Kollárem, který bral pro něj slušné 2.místo. Michal Štěpán po prohře v semifinále nedokázal najít motivaci pro boj o bronz  a po hodně laxním výkonu se z třetího místa mohl po velmi dlouhé době radovat Tomáš Havlík. Nováček na tour Hynek Jičínský se nakonec prodral až k pátému místu, když jeho jediným přemožitelem byl vítězný Honza. Famózní 6.místo zaznamenal i úřadující mistr ČR do 11 a 13 let Martin Štěpán junior, který se postaral o nejedno překvapení. Devátý byl už tak trochu tradičně Robert Alexa. Vítězem platu se po překvapivé porážce od Karla Obluka v 1.kole stal Aleš Tchuř. Všem děkujeme za účast a těšíme se v červnu

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2017/2018 naleznete zde.

Fotogalerie z turnaje zde.

20.4.2018

Honza Šťastník počtvrté v letošní sezóně vítězem pátečního déčka

Již po osmé jsme se v této sezoně potkali na pátečním turnaji pro příchozí na Viktorce v rámci Sportprofit Tour 2017/2018! I přes doslova nádherné, teplé počasí a souběžně hraný turnaje masters v Praze se nás nakonec sešlo parádních 30 účastníků. Tak trochu dle očekávání si nejlépe vedl šestý nasazený Honza Šťastník, který si ve čtvrtfinále poradil s Tomášem Havlíkem, v semifinále po velké bitvě s Michalem Štěpánem a ve finále s průběžným leaderem Tour Michalem Vaňkem. Michal tedy obsadil druhou pozici, poté co si v semifinále, taktéž po velké bitvě, poradil s Martinem Kollárem. Boj o bronz měl poměrně jednoznačný průběh a z vítězství se radoval Martin Kollár. Z devátého místa se mohl těšit Jirka Pinka, který v posledním zápase přemohl Kubu Trličíka. Vítězem platu se stal Robert Alexa, který podlehl v 1.kole hlavní soutěže Jirkovi Pinkovi. Příjemným překvapením byl premiérový postup Borise Heneše do čtvrtfinále, když si poradil s výše nasazeným Pavlem Brichtou v osmifinále. Turnaje se zúčastnily i 3 hráčky. Nejlépe si vedla nakonec patnáctá Riana Alexová. Všem gratulujeme a těšíme se na další turnaj 25.5.2018!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2017/2018: zde

16.3.2018

Dan Mekbib si připsal premiérové vítězství na turnajích kategorie D

Sedmý turnaj Sportprofit Tour 2017/2018 byl v lecčem speciální. Poprvé jsme překročili magickou hranici 40 účastníků. Konkrétně jich bylo 42! K tomu samozřejmě přispěla i dopředu avizovaná účast novopečeného mistra ČR Dana Mekbiba. Ten se turnaje aktivně zúčastnil a dle předpokladů i zvítězil, čímž dokonal svoji trojkorunu, když během posledního měsíce poprvé v kariéře vyhrál turnaj PSA, MČR mužů a také déčko :). Hned 5 hráčů tak mělo možnost zahrát si s Danem a všichni ostatní si pak mohli s Danem alespoň popovídat. Finálovým soupeřem Dana byl Vojta Ryba, který je úřadujícím mistrem ČR do 23 let. Finále se těšilo značné sledovanosti, když většina účastníků zůstala až do 11 večerní! Vojta ale na Dana nestačil a tak skončil druhý. Bronzovou pozici obsadil Honza Šťastník, který sehrál velmi pěkný zápas s Danem v semifinále a předtím si poradil s několika tradičními soupeři. V boji o bronz zdolal překvapení turnaje Honzu Dubinu. Ten se dokázal z předkola probít až do semifinále, když se mu podařilo odvrátit 5 matchballů proti nasazené trojce Tomáši Havlíkovi a nadále projít přes Jirku Pinku. V semifinále nestačil na Vojtu. Z devátého místa se tentokráte radoval Pavel Brichta. Vítězství v platu si stejně jako v únoru připsal Jakub Trličík. Nejlepší mezi poraženými v předkole byl Roman Šebela. Na turnaji jsme měli poprvé i iontový nápoj díky Enervitu, kterému tímto děkujeme! Kuriozitou také byla dvě otevřená čela. Hlavně v případě Michala Štěpána je toto velmi poučné, neboť  si krvavé zranění přivodil tím, že se sám trefil hozenou raketou.

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2017/2018: zde

Fotogalerie z turnaje zde:

23.2.2018

Honza Šťastník zpět na vítězné vlně

Šestý turnaj Sportprofit Tour 2017/2018 vrátil vše do starých kolejí – alespoň co se týče výsledků na předních pozicích. Na trůn se po dvou měsících vrátil Honza Šťastník, který měl asi nejvíce problému v semifinále s Martinem Kollárem, kterému doslova utekl z lopaty. Ve finále si pak až překvapivě hladce poradil s Michalem Vaňkem. Ten si v semifinále také poměrně jednoduše poradil s Michalem Štěpánem, který neměl zrovna svůj den a vcelku jasně podlehl v boji o třetí místo Martinu Kollárovi. Jediným překvapivějším hráčem v popředí bylo jméno Radka Janíčka, který dokázal vybojovat výborné 5.místo. Devátý skončil Ondra Bořil. V prvním kole se nezadařilo 3.nasazenému Tomáši Havlíkovi a pátému nasazenému Jirkovi Pinkovi. Druhý jmenovaný nakonec ovládl plate. Nejlépe mezi vyřazenými v předkole si vedl junior Lukáš Krejčí a bral tak 33.místo. Turnaje se zúčastnilo celkem 39 hráčů a hráček a příjemným zpestřením byl fakt, že jsme měli poprvé k dispozici mikrofon, tudíž organizace probíhala hladce! Všem moc děkujeme za účast a 16.března se budeme těšit u sedmého pokračování celoroční série turnajů!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2017/2018: bude doplněno

Fotogalerie z turnaje ZDE

12.1.2018

I Michal Vaněk se mohl konečně radovat z prvenství na pátečních déčkách

Máme za sebou první déčko v novém kalendářním roce a je třeba říci, že přineslo řadu překvapení! Tím asi nejpříjemnějším byla účast 5 žen, tedy rekordního počtu. Nejlépe si vedla nakonec jedenáctá Veronika Šromová. Celkově se turnaje zúčastnilo 38 hráčů a hráček, mezi nimiž bylo 9 úplných nováčků aktuálního ročníku Sportprofit Tour 2017/2018. Los byl tentokráte opět nemilosrdný, a tak se zřejmě dva největší favoriti na vítězství potkali již ve čtvrtfinále. Lépe jej začala turnajová jednička Michal Štěpán, který získal 1.set, ale velký bojovník Michal Vaněk zápas dokázal otočit ve svůj prospěch. To samé se mu podařilo proti dalšímu překvapení turnaje Honzovi Dubinovi, který v 1.kole vyřadil Tomáše Havlíka, tedy hráče nasazeného jako číslo 3. I ve finále prohrál Michal Vaněk první set, ale opět zabojoval a mohl se tak radovat ze svého vůbec prvního vítězství na déčkách. Finálovým soupeřem mu bylo další překvapení v podobě Ondry Bořila. Ten si po obrovské bitvě ve čtvrtfinále poradil s turnajovou 2 Martinem Kollárem a v semifinále s Pepou Nakládalem. Boj o bronz byl tedy v režii hráčů ze Zlína. Nakonec se po poměrně hladkém průběhu radoval Honza Dubina, který tak také slaví své 1.umístění na bedně! Devátý nakonec skončil Jirka Pinka. Vítězem platu se po několika bitvách stal Radek Měřínský. Nejlepším mezi poraženými v předkole byl Václav Máca.  

Kompletní výsledky turnaje zde:

Celkové pořadí Sportprofit tour 2017/18: zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde.

15.12.2017

Michal Štěpán se konečně dočkal prvenství na pátečních déčkách

V pátek 15.12.2017 se nám na posledním pátečním déčku v kalendářním roce 2017 představilo velice slušných 36 hráčů a hráček, mezi nimiž se i tentokrát našli 4 úplní nováčci, a tak již celkový počet účastníků Sportprofit Tour překonal magickou hranici 100 účastníků! Celkem si naše turnaje zahrálo již 103 hráčů a hráček! Zpět ale k pátečnímu déčku. Při absenci letošního hegemona Honzy Šťastníka se role favorita ujal Michal Štěpán, který si již několikrát vylámal zuby právě ve finále. Tentokrát k turnaji přistoupil mimořádně zodpovědně a po víceméně hladkém průběhu všech svých zápasů se mohl radovat ze zaslouženého premiérového vítězství. Finálový soupeřem mu byl Michal Vaněk, který si v semifinále poradil s Kristýnou Vykouřilovou, ale ve finále na Michala nestačil. V boji o bronz se představila Kristýna Vykouřilová, která na cestě do semifinále vyřadila nasazenou dvojku Martina Kollára a ve čtvrtfinále překvapení turnaje Michala Kopeckého (nakonec sedmý). Soupeřem jí byl Tomáš Havlík. Ten na cestě do semifinále vyřadil finalistu minulého déčka - Oldu Kellnera. V semifinále nestačil právě na vítěze Michala Štěpána. I zápas o třetí místo měl hladký průběh a Kristýna Vykouřilová se při své druhé účasti mohla radovat z prvního pódiového umístění, tedy 3. příčky. Martin Kollár se po překvapivém vyřazení dokázal zkoncentrovat a zbytek svých zápasů vyhrál a obsadil 9.místo. Opět smolný los měl Robert Alexa. Ten se po výhře v předkole představil proti Martinu Kollárovi a po velké bitvě podlehl 1/2 na sety. Poté všechny své zápasy poměrně lehce vyhrál a zvítězil tedy v platu. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Martin Štěpán mladší.    

Kompletní výsledky turnaje zde:

Celkové pořadí Sportprofit tour 2017/18: zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde.

24.11.2017

Honza Šťastník vítězem 3.déčka plného překvapivých výsledků

Na Black Friday se v Centru Viktoria sešlo 37 nadšených squashistů, kteří na svých výkonech rozhodně neslevovali, tak jak by se dalo na černý pátek čekat. Turnaje se opět zúčastnilo několik nováčků a ti se tentokrát rozhodně neztratili! Jeden z nich, Michal Franta, sice v 1.kole nestačil na nasazenou jedničku Michala Štěpána, ale poté si po velkých bitvách poradil se všemi soupeři a mohl slavit vítězství v platu. To mezi hráči vyřazenými již v předkole se nejlépe vedlo Martinu Kopalovi, který tedy obsadil 33.místo. V hlavním pavouku až do čtvrtfinálovch zápasů nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se měli dočkat zajímavých výsledků. Nicméně prvním doslova šokujícím výsledkem byla prohra Michala Štěpána s Oldou Kellnerem. Hned na to se po turnajové jedničce loučila i dvojka, neboť Martin Kollár podlehl poměrně hladce nováčkovi Standovi Jurčíkovi. Aby to nebylo málo, ani 4. nasazený hráč Tomáš Havlík nestačil na Michala Vaňka, a tak i díky prohře turnajové trojky Jirky Pinky už ve druhém kole, jsme vůbec poprvé v historii neměli v semifinále ani jednoho ze čtyř nejvýše nasazených hráčů.  Tento fakt ovšem nesnížil kvalitu těchto utkání, ba naopak k vidění byly nádherné semifinálové bitvy! Z těch nakonec šťastněji vyšli Olda Kellner a Honza Šťastník. První jmenovaný začal finále lépe a ujal se vedení 1/0 na sety. Bohužel pro Oldu mu pak ale došly síly, čehož dokázal Honza využít a po vítězství 2/1 na sety se mohl radovat z druhého triumfu v aktuálním ročníku. Bronz pro sebe nakonec získal Standa Jurčík, který si poradil s Michalem Vaňkem. Deváté místo nakonec vydřel Ruda Náprstek.    

Kompletní výsledky turnaje zde:

Celkové pořadí Sportprofit tour 2017/18: bude doplněno

 

Fotogalerie z turnaje zde.

13.10.2017

Honza Šťastník vítězem druhého déčka Sportprofit tour 2017/2018

Hned 38 účastníků si našlo v pátek třináctého čas na squash, a tak na druhém turnaji Sportprofit tour 2017/2018 bylo k vidění hned 95 utkání! Při neúčasti tradičního favorita Kuby Zapaly se této role ujali Martin Kollár, který byl nasazen jako hráč č. 1 a nenasazený Jan Šťastník. Los byl neúprosný a oba soupeři se utkali již ve 2. kole. K vidění byla pěkná, bojovná bitva, ze které jako vítěz vyšel Honza. Na něj poté v semifinále čekal vždy nepříjemný soupeř – Michal Vaněk. S ním si hladce poradil a ve finále se postavil proti Michalu Štěpánovi. Ten se do finále probil po velké bitvě ve 2. kole s Markem Fremelem a semifinálovém vítězství s Jardou Bělohlávkem. Finále bohužel ukázalo nedostatky v Michalově kondici a Honza se tak mohl radovat z dalšího vítězství. Velmi pěkný byl i souboj o 3. místo mezi Vaňkem a Bělohlávkem. Úspěšnější byl nakonec Michal. Turnaj svou účastí oživil i aktuální mistr ČR do 11 let – Martin Štěpán. Ten podlehl v 1. kole Marku Fremelovi, pak ale dokázal vyhrát hned 3 zápasy a probojoval se až do finále platu. Zde po velké bitvě podlehl 1/2  Martinu Šimkovi, který obsadil 17. pozici. Nejlepším mezi poraženými v předkole se stal Olda Václavek.

Kompletní výsledky turnaje zde:

Celkové pořadí Sportprofit tour 2017/18 zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

15.9.2017

Jakub Zapala vítězem prvního déčka nové sezony Sportprofit tour 2017/2018

V pátek 15. září odstartoval druhý ročník Sportprofit Tour aneb série 10 déčkových turnajů pro příchozí v Centru Viktoria. Na úvodním podniku sezony se sešla i velice slušná účast v podobě 29 hráčů a 2 hráček, tedy dohromady 31 účastníků. Tak jako již tradičně bylo k vidění spoustu zajímavých zápasů. Ty nejzajímavější sehrál asi Honza Šťastník, který sice pravidelně patří k hlavním favoritům turnaje, ale díky jeho špatnému postavení na žebříčku ČASQ se vždy musí turnajem probíjet díky nepříznivému nasazení a losu. tentokrát jej hned v 1. kole čekal nepříjemný soupeř Robert Alexa. Po výhře 2/0 na něj čekal třetí nasazený a další z favoritů Tomáš Havlík. I s Tomášem si po velké bitvě poradil. Ve čtvrtfinále pak svedl souboj s překvapením Ondrou Bořilem, který vyřadil Pavla Brichtu. Po vítězství na něj čekal ten nejtěžší soupeř - Jakub Zapala. V možná nejhezčím zápase dne se nakonec z výhry po boji 2/1 na sety radoval Kuba. Na toho ve finále čekal překvapivě Michal Vaněk, pro kterého to bylo vůbec první finále. Do něj se z pozice nenasazeného hráče probil po výhrách nad nasazenou sedmičkou Tomášem Vysloužilem, čtverkou Jardou Bělohlávkem a dvojkou Martinem Kollárem. Toho v semifinále udolal až po bitvě 12/10 v rozhodujícím setu. Finále bylo nakonec jasnou záležitostí Jakuba, který si tak připsal další vítězství. Bronz nakonec získal po výhře 2/0 nad Martinem Kollárem Honza Šťastník. Devátý skončil Tomáš Havlík a nejlépe mezi vyřazenými v 1.kole a tedy 17. místo obsadil Robert Alexa. 

 

Kompletní výsledky turnaje zde:

Celkové pořadí Sportprofit tour 2017/18 zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

bottom of page