Historie klubových turnajů

Klubové turnaje 2021/2022

TOUR

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

logo Salveon.png
Logo Kabet at.jpg
logo dietz.jpg
logo JR Holding.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Hanya_logo.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg

5. páteční Déčko pro příchozí v pátek 25.2.2022 od 17.00 hod.

propozice zde:

los v místě konání v 17.00, první zápasy od 17.15 hod.

minimální počet účastníků: 12, maximální počet účastníků: 40

 

aktuální počet přihlášených:  0    seznam přihlášených zde:

7.1.2022

Michal Vaněk letos podruhé vítězem, Marika Doubravová historicky první ženskou finalistkou pátečního Déčka

novorocni decko.jpg

Prvního pátečního Déčka v roce 2022 se zúčastnilo 21 hráčů! Turnaj se podařilo odehrát v rekordním tempu za necelé 4 hodiny a vůbec poprvé v historii, tedy poprvé za uběhlých 55 turnajů, se do finále probojovala žena – Marika Doubravová. Její cesta do finále však nebyla jednoduchá. Marika si ve třech velmi vyrovnaných zápasech postupně poradila s Davidem Neugebauerem, Borisem Henešem a dalším překvapením turnaje Tomášem Taušem, který ve čtvrtfinále vcelku přesvědčivě, avšak překvapivě udolal obhájce prosincového vítězství Jirku Pinku. V horní části pavouka si počínal suverénně Michal Vaněk, který byl i turnajovou jedničkou. Ve čtvrtfinále přehrál Ondru Bořila a v semifinále tentokráte nedal šanci Michalu Štěpánovi, který si svou cestu proklestil přes Martina Kollára a Aleše Tchuře. V zápase o 3.místo se tedy utkali Michal Štěpán s Tomášem Taušem. Zápas byl plně v režii Michala. Ten se ujal hladkého vedení 1/0 na sety a 10/6. Poté sice došlo na mírné drama, když Tomáš srovnal na 10/10, následující 2 body však patřily Michalovi a ten tak obsadil bronzovou pozici. Do finále vstoupila lépe Marika Doubravová, která pro sebe uzmula 1. set. V tom druhém byl lepším hráčem Michal Vaněk. V rozhodující sadě měl od začátku mírný náskok Michal. Marika však za stavu 5/8 dorovnala skóre, ale v napínavé koncovce se nakonec po výhře 11/9 radoval Michal Vaněk. Pátý skončil Jirka Pinka, devátý Martin Kollár a nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Maroš Kucbel! Další Déčko se pak uskuteční 25.2.2022. Všichni jste zváni!

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

17.12.2021

Vánoční překvapení v podání nového vítěze pátečních Déček - Jirky Pinky

vanocni decko.jpg

V pátek 17.12.2021 se na Viktorce uskutečnilo poslední páteční Déčko v kalendářním roce 2021! Jako tradičně i díky vánočním večírkům byla účast trochu nižší, nicméně na kurtech si to své odmakalo rovných 20 účastníků. Turnaj byl celkově plný překvapení, ale také vystavil pro některé hráče velmi těžký los. To se týkalo Michala Štěpána a Honzy Šťastníka. Tito dva spolu většinou hrají ve finále, dnes se však utkali již v 1.kole. No a jakoby tím vzalo kouzlo Honzy Šťastníka za své a poměrně solidně hrající Michal si poměrně kontrolovaně došel pro tak trochu nečekanou výhru ve dvou setech. Dalším velmi pěkným zápasem prvního kola byl souboj Borise Heneše s Ondrou Bořilem a Davida Neugebauera s Tomášem Taušem. V obou případech se také tak trochu překvapivě radovali mírní outsideři Boris a David. David se následně utkal s Alešem Tchuřem o semifinále. Oba dva se do této fáze turnaje mohli podívat vůbec poprvé a na kurtu byla znát nervozita. Nechyběly hádky s rozhodčím a tuhý boj, ze kterého nakonec v těsných koncovkách jako vítěz vzešel Aleš. Na něj v semifinále čekala turnajová jednička a hlavní favorit Michal Vaněk. Ve spodní části pavouka jakoby došly síly Borisovi Henešovi, když velmi hladce podlehl Michalu Štěpánovi. O další velké překvapení se následně postaral Jirka Pinka, který dokázal udolat Michala Juráška a to dokonce jen ve dvou setech, když v tom druhém prohrával již 5/9, aby nakonec set otočil a zvítězil 11/9. S vítězstvími roste chuť a na Jirkovi dnes rozhodně bylo vidět, že chuť vítězit má. V semifinále s Michalem Štěpánem, se kterým má také výrazně negativní bilanci dokázal zvítězit taktéž až překvapivě přesvědčivě ve dvou setech. To druhé semifinále žádné drama nenabídlo a Michal Vaněk si postup pohlídal. V boji o třetí místo měl poté navrch Michal Štěpán, který si pohlídal veškeré naděje, se kterými Alda do zápasu šel a zvítězil ve dvou setech. Finále bylo pravou bitvou a skvělým vyvrcholením turnaje. Favorit Michal Vaněk začal lépe a ujal se vedení 1/0 na sety. Jirka však nic nevzdal a fantastickým výkonem dokázal srovnat. Ve třetím setu se oba hráči tahali o každý balón, ale rozhodnutí přišlo nejspíš za stavu 8/7 pro Jirku, když dokázal vyhrát výbornou dlouhou výměnu. Jirka proměnil svůj druhý matchball ze tří a za obrovského jásotu (jak se můžete přesvědčit na našem klubovém instagramu : squash_viktoria_brno ) si dokráčel ve svém vůbec prvním finále pro své první vítězství na pátečních Déčkách – obrovská nehraná radost vlastně všech okolo – takový malý vánoční zázrak! Jirkovi gratulujeme! Za zmínku ještě stojí, že vítězem platu se stal Tomáš Tauš a nejlépe mezi vyřazenými v předkole si vedl Pavel Brichta. Jinak lednové páteční Déčko se uskuteční již 7.ledna! Všem děkujeme za přízeň v roce 2021 a do toho nového roku 2022 Vám přejeme hodně zábavy na kurtech, spousty nicků a hlavně dobrý pocit z pohybu! Díky všem!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

19.11.2021

Standa Jurčík vítězem pátečního Déčka při PSA turnaji

decko.jpg

V pátek 19.11.2021 se ihned po skončení PSA turnaje odehrálo 2.páteční Déčko v rámci 6.ročníku Sportprofit Tour. I přes dříve avizovaný pozdější start turnaje – výjimečně jsme začali až v 18.15 a zároveň i přesto, že bylo tedy jasné, že turnaj potrvá déle, se nakonec po kurtech Viktorky téměř do 0.15 ráno prohánělo 30 squashových nadšenců, za což jim patří velký dík! V turnaji byl nasazeným hráčem číslo jedna Michal Vaněk. Ten si nejdříve poradil s Radimem Juráškem, aby se mu následně povedla odveta za zářijovou porážku s Michalem Juráškem, kterého udolal 2/1 na sety. Michal Jurášek ještě o kolo dříve zdolal také ve třech setech Mariku Doubravovou, která se nakonec z žen umístila nejvýše, když následně již nezaváhala a obsadila 9.místo. V semifinále Déčka se Michal Vaněk utkal s černým koněm turnaje Standou Jurčíkem. Standa, kterého ve čtvrtfinále mírně potrápil Jirka Pinka, který dokázal uzmout Standovi jeden set, se s Michalem však zkoncentroval a utkání jasně opanoval ve dvou setech. Ve spodní části pavouka se žádné překvapení nekonalo. V semifinále se tak utkali dva rivalové Michal Štěpán a Tomáš Havlík. Jako vždy byl k vidění vyrovnaný zápas a tak trochu jako vždy zápas došel do rozhodujícího setu. V něm tentokráte prokázal více klidu na raketě Michal a postoupil do finále. Tam se projevila zkušenost Standy a možná i trochu více ušetřených sil, když si Standa hlídal průběh celého utkání a zvítězil 11/7, 11/9 a mohl tak slavit vítězství na Déčku! V zápase o bronz měl navrch Michal Vaněk a skončil tak třetí. Nejlepším hráčem vyřazeným 1.kole a vítězem platu se pak stal Ondra Ryšavý, který si v posledním zápase o tedy 17.místo poradil s nejmladším účastníkem turnaje a aktuálním mistrem ČR do 13 let – Jirkou Hartmannem. Turnaj měl dokonce zahraničního hosta, když naše hráče proháněl švédský účastník Hugo Warner, který obsadil 10.příčku. Vše tentokráte zdokumentovala Irena Vanišová, která jako vždy ochotně fotila celý průběh turnaje. Jakmile budou její fotky dostupné na webu nebo Facebooku squashpage.net , ihned účastníkům zašleme fotografie v plné kvalitě. Ireně ještě jednou velké díky! No a příští turnaj? Ten bude snad v pátek 17.prosince ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022 zde

Fotogalerie z turnaje zde

15.10.2021

Michal Vaněk vítězem úvodního Déčka 6.ročníku Sportprofit Tour

rijnoove decko.jpg

V pátek 15.10. odstartoval již 6.ročník Sportprofit Tour. I přes předem oznámené nepříliš vyhovující datum, které předcházelo díky říjnové přeplněnosti termínové listiny ligovým soutěžím, se turnaje účastnilo nakonec “jen“ 19 hráčů. Všem však patří o to větší dík a respekt, že si v tomto squashově náročném měsíci našli čas i na naše Déčko. Roli největšího favorita plnil Michal Vaněk. Ten měl menší potíže ve čtvrtfinále s Alešem Tchuřem, který mu sebral set, stejně jako ve finále  Michal Štěpán. Jako rozhodující se nespíš ve finále ukázal být druhý set. V něm se oba borci přetahovali o každý míč a k vidění byla parádní koncovka plná zvratů a pěkných výměn. Za stavu 17/15 byl však tím šťastnějším Michal Vaněk. Další dva sety však hladce opanoval Michal Štěpán a jemu patřil i start pátého, tedy rozhodujícího setu. Nicméně Vaňkovi patřila jeho koncovka a po výhře 11/8 a 3/2 na sety se tak mohl radovat z turnajového prvenství. V boji o bronz se utkal Jirka Pinka s překvapením turnaje Ondrou Ryšavým. Ten si v prvním kole ve fantastickém zápase poradil s Marikou Doubravovou ve třech těsných setech. V asi nejvyhecovanějším zápase turnaje pak následně ve čtvrtfinále zdolal ve velké bitvě Borise Heneše. Tyto dvě utkání jej však stály až moc sil a v semifinále ani v zápase o 3. místo už na své soupeře fyzicky nestačil, a tak si pro sebe třetí místo urval Jirka Pinka. Nejlepší mezi vyřazenými v 1.kole pak byla zaslouženě Marika Doubravová. Ta ve zbytku turnaje neztratila ani set. Nejlepším mezi třemi smolaři vyřazenými ve třech předkolech byl Filip Rozprým.

Druhé páteční Déčko nás čeká v pátek 19.11. netradičně od 18.00! Turnaj bude plynule navazovat na finále PSA turnajů, na které jste v průběhu týdne 15.-19.11. všichni zváni! Finálové zápasy PSA se budou hrát v 16.00 ženy a v 17.00 muži! Tak za měsíc squashi zdar!

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde