top of page

HLAVNÍM PARTNEREM SPORTPROFIT TOUR JE:  

logo dietz.jpg

PARTNERY SPORTPROFIT TOUR JSOU:  

DR Development logo svetle.png
logo BTW.png
logo erins flag nove.png
Logo Bástr.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
logo Salming.png
Logo Prima.jpg

14.8.2022

Kuba Zapala potvrdil roli favorita a ovládl 2.prázdninové Déčko!

2.prazdninove decko.jpg

Zcela v netradičním nedělním termínu dne 14.8. se na Viktorce uskutečnilo 2.prázdninové Déčko pro příchozí. Účast byla tentokráte na prázdninové poměry naprosto fantastická, když se nakonec sešlo 20 squashových nadšenců. Hlavním a zcela jednoznačným favoritem byl Kuba Zapala – tedy vítěz 1.ročníku Sportprofit Tour a nejúspěšnější účastník Déček se 13 turnajovými triumfy. Dnes svou roli potvrdil a přidal tak 14 vítězství. Na kurtech si však rozhodně zahrál, když jej ve čtvrtfinále prohnal skvěle bojující Ondra Bořil, který nakonec jako jediný získal s Jakubem set. Zle si nevedla ani v semifinále Kája Šrámková, která však vyrovnané koncovky nedokázala přetavit ve vítězství v setu. Ve finále pak na Kubu čekal Jirka Pinka, který sice dřel a vzdoroval, ale Zapík si zkušeně hlídal vývoj obou setů a nakonec se po výhře 2/0 mohl radovat z turnajového triumfu. Jirka Pinka si na cestě do finále mimo jiné tak trochu překvapivě poradil s Michalem Vaňkem, kterého udolal ve třech setech. Michal Vaněk pak nenašel dostatek sil na to, aby v zápase o bronz výrazněji vzdoroval skvěle hrající juniorce Káje Šrámkové. Ta sice neobhájila vítězství z předchozího turnaje, ale bronzová medaile ji určitě potěšila, kór když opět porazila silné soupeře jako například ve čtvrtfinále v repete posledního finále Tomáše Havlíka. Ten sice hrál tentokrát mnohem lépe než posledně, vždy mu však s Kájou utekly začátky setů. A tak i když dokázal v obou setech dorovnat skóre na 10/10, nakonec v tiebreaku Kája vždy dominovala. Na turnaji se dále představili i dva mladí junioři Jirka Hartmann a Kristián Bořil. Jirka skončil 15., Kiky 16. Vítězem platu se dnes stal Dan Vrána. Ten tak na turnaji podlehl pouze v 1.kole Michalu Vaňkovi. Velmi pěkný turnaj má za sebou i Jiří Jurášek, který během turnaje tak trochu překvapivě porazil i třeba Davida Neugebauera a odměnou mu tak bylo velmi solidní 11.místo. Zajímavá byla dnes i skupina vyřazených v předkole, kde se představilo kvarteto Šimonová, Novotný, Kolegar a Bourely. Ve velmi zamotané skupině, kde si všichni připsali alespoň jednu výhru se nakonec z vítězství a celkové 17.pozice mohl radovat Guillame Bourely.

 

Zpestřením turnaje pak byl i souběžně probíhající PSA closed satelitte turnaj, kde se účastníci mohli podívat i na pěkný profi squash. Zaujali zejména čtvrtfinálové souboje skoro domácího Marťase Štepána s Petrem Nohelem, kterému Martin podlehl po boji ve 4 vyrovnaných setech. Druhým vrcholem večera poté byl zápas Dana Mekbiba s finskou jedničkou a před covidem hráče top 100 Mikem Aijanenem. I když bylo na borcích vidět, že se hraje uprostřed letní přípravy, k vidění byl top squash a k radosti domácího publika i vydřená výhra Dana v poměru 3/1 na sety

 

Všem velký dík a budeme se těšit u 1. turnaje již 7.ročníku Sportprofit Tour zřejmě v pátek 9.září!!!

Kompletní výsledky turnaje zde:

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

22.7.2022

Kája Šrámková při 61.Déčku na Viktorce první ženskou vítězkou!!!

1.prazdninove déčko.jpg

Tak jako téměř každý sport i squash zažívá po covidu trošku útlum, ale my se nevzdáváme a i když nám mnohdy štěstí nepřeje a hráčů ubývá, tak jsme se i uprostřed léta v parných dnech sešli a nakonec ve dvanácti statečných odehráli 1. prázdninové Déčko. Svoji premiéru na Viktoriánských déčkách si odbyla Kája Šrámková a byla to premiéra vskutku vydařená i přesto, že měla zřejmě nejtěžší možný los. V úvodním kole si poradila ve dvou setech s Danem Vránou a poté i ve čtvrtfinále taktéž ve dvou setech s třetím nasazeným Davidem Neugebauerem. V semifinále na ni čekal asi hlavní favorit turnaje Jirka Pinka. Ten měl skvělý vstup do zápasu a ujal se vedení 1/0 na sety. Pak ovšem začal kupit zbytečné chyby, čehož solidně hrající Kája využívala a zápas otočila ve svůj prospěch. Jejím finálovým soupeřem byl Tomáš Havlík. Ten si nejdříve poradil s Láďou Kůsem a poté oplatil porážku z posledního turnaje Martinu Šimkovi. Ten se sice v semifinálovém utkání snažil, dokonce opět sebral Havlasovi set, ale na vítězství to dnes nestačilo. Ve finále se tak utkali dva hráči, kteří ještě Déčko na Viktorce nevyhráli a lépe do zápasu vstoupila Kája. Tomáš působil nervózně a dělal spoustu nevynucených chyb v jednoduchých pozicích. Kája se ujala vedení 1/0. Ve druhém setu se čekalo, že se Tomáš zmátoří, ale opak byl pravdou. Výborně hrající Kája nechybovala a více než jednoznačně získala i zbylé dva sety. Kája tak dokázala využít trošku slabší účasti a v historii 61 turnajů se stala vůbec první ženskou vítězkou pátečního Déčka na Viktorce! Velká gratulace! O třetí místo se utkali Jirka Pinka a Martin Šimka. Ten stejně jako v semifinále s Tomášem dokázal získat 2.set, ale nakonec prohrál 1/3.

 

Páté místo obsadil s přehledem David Neugebauer, Za zmínku pak určitě stojí zápas Ládi Kůse s Gím Bourelym. Obrovské drama, velký boj a nakonec 5 setů, kde se v závěru radoval Láďa. Nakonec nejlepším mezi vyřazenými v předkolech se vcelku s přehledem stal Dan Vrána. Druhé prázdninové Déčko se bude konat netradičně v neděli 14.8. od 16.15 hod. Všichni jste zváni!

Kompletní výsledky turnaje zde:

Fotogalerie z turnaje zde

11.6.2022

Michal Štěpán vítězem Sportprofit Tour 2021/2022

20220611_164304.jpg

Michal Štěpán se stal vcelku suverénním vítězem již 6.ročníku Sportprofit Tour a jako prvnímu se mu podařilo dostat své jméno již podruhé na velký putovní pohár. Druhý v konečném účtování skončil věčný soupeř Michala, Michal Vaněk, pro nějž to bylo také celkově podruhé, co se v konečném pořadí Sportprofit Tour umístil na celkové stříbrné pozici. Z čeho máme fakt velkou radost je fakt, že na třetím místě se poprvé v historii 6 ročníků objevila žena a to konkrétně Marika Doubravová. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě, neboť po celou sezonu udržovala konzistentní výkonost a byla schopna porážet i ty nejlepší muže! 

Máme za sebou tedy 6.ročník Sportprofit Tour, kterého se na dohromady 9 turnajích zůčastnilo celkem 60 hráčů! Závěrečný turnaj letošního ročníku byl taktéž menším jubileem, když se jednalo o celkově 60.Déčko pořádané našim klubem. Během těchto 60 turnajů jsme poznali celkem 17 různých vítězů a alespoň jednou se mezi top třemi hráči objevilo na stupních vítězů hned 31 různých účastníků!

Všem Vám za těchto skvělých 6 let moc děkujeme a už teď se těšíme na v pořadí již 7.ročník Sportprofit Tour, který začne v září a na dva Prázdninové turnaje , z nichž ten první bude uspořádán v pátek 22.7.2022.

Konečné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022 zde:

Tabulka všech vítězů a medailistů ze všech celkově 60 turnajů zde:

11.6.2022

Michal Jurášek vítězem Závěrečného déčka v rámci Sportprofit Tour 2021/22

286477450_440195270906510_8129057635939417907_n.jpg

Závěrečné Déčko letošní sezony se uskutečnilo tradičně druhou červnovou sobot a i tentokráte přilákalo velmi slušnou porci účastníků. Nakonec se jich po kurtech Viktorky prohánělo 31 a již tradičně se v hlavní soutěži turnaje hrálo na 3 vítězné body a také se za tento turnaj uděloval dvojnásobný počet bodů do celkového pořadí oproti klasickým pátečním turnajům.

V turnaji byl nejvýše nasazeným Michal Jurášek a ten nakonec svou pozici potvrdil i na kurtě, i když to tentokrát neměl vůbec jednoduché. Ve druhém kole jej nepříjemně prohnal Ondra Bořil, který vzal Michalovi set. Ve čtvrtfinále na  Michala čekal jeden ze dvoiu zbývajícíh aspirantů na celkové vítězství v Tour - Michal Vaněk. Ten měl také těžké úvodní kolo, kde si po velké bitvě poradil ve 4 setechs Kristýnou Vykouřilovou a následně s vždy dobře hrajícím Ondrou Ryšavým. Zápas se zdál být pevně v moci Juráška, který se rchle ujal vedení 2/0 na sety. Vaněk však zařadil vyšší převod a na hranici obrovské bojovnosti dokázal srovnat na 2/2 na sety. V pátém setu přeci jen Vaňkovi trochu došlo, čehož Jurášek využil hlavně v úvodu setu, kdy se dostal do vedení 6/1. Náskok si poté zkušeně pohlídal a slavil postup do semifinále. V něm na něj čekal v té době již jistý vítěz 6.ročníku Sportprofit Tour Michal Štěpán, který si ve čtvrtfinále hladce poradil s překvapením turnaje Martinem Šimkou. Ten šokoval svým vítězstvím v pěti setech nad 3.nasazeným Tomášem Havlíkem, kterého mírně limitovala zraněná záda. Michal Štěpán se v semifinále bohužel nezmohl ne větší odpor a Michal Jurášek tak slavil poměrně jednoznačnou výhru ve třech setech. Ve spodní polovině pavouka jednoznačně stojí za zmínku púěětisetová bitva Filipa Rozprýma a Míry Ondrušky. Nakonec rozhodl až tiebreak rozhodujícího setu, kdy měl více štěstí Filip. Štěstí jej pak bohužel opustilo v dalším průběhu turnaje, kdy si poranil lýtko. Filipovi přejeme brzký návratna kurty. První čtvrtfinálovou dvojici ve spodní části pavouka utvořili Boris Heneš a Martin Kollár, který si z pozice nenasazeného hráče poradil s nasazeným Aldou Tchuřem a následně i v boji plném kontaktů, hádek a nervózního squashe právě i s Borisem.  Jeho semifinálovým soupeřem byl Honza Šťastník, kterého los nemilosrdně poslal na druhého nasazeného Jirku Pinku již ve 2.kole. Hrál se pěkný, bojovný squash se šťastnějším koncem právě pro Honzu. Ten si následně poradil i s Marikou Doubravovou a v semifinále i s Martinem. Finále pak nabídlo bitvu dvou zkušených vítězů Michala a Honzy. Na Honzovi bylo vidět, že má více sil než na květnovém Déčku a Michalovi tak byl naprosto vyrovnaným soupeřem. Dokonce se mu podařilo získat první se, poté však měl již mírně navrch právě Michal a stal se tak stejně jako loni vítězem Závěrečného Déčka. V zápase o 3.místo zbylo více fyzických sil Michalu Štěpánovi. Ten se tak mohl těšit z bronzu. Čtvrtý skončil Martin Kollár. Vítězem platu se stal Pavel Kamír.

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde:

 

Fotogalerie z turnaje: zde

 

Konečné pořadí Sportprofit Tour: zde

13.5.2022

Michal Jurášek suverénním vítězem květnového déčka

květnové déčko.jpg

I přes nepříznivé datum - pátek třináctého, se na Viktorce sešlo při příležitosti 8.pátečního Déčka v rámci Sportprofit Tour 2021/22 celkem 24 účastníků, kteří mezi sebou zabojovali o vítězství a cenné body do celkového pořadí, jehož vyvrcholení se již cvalem blíží, neboť tradičně v sobotu 11.6.2022 proběhne Závěrečný turnaj s dvojnásobnou bodovou dotací a hlavní soutěží hranou na 3 vítězné sety. Po Závěrečném turnaji proběhne klasicky vyhlášení nejlepších 10 hráčů Sportprofit tour 2021/22, bude se grilovat/bude občerstvení a všichni budou mít k dispozici nejen squashové kurty, ale i kurty na tenis, nohejbal, beach a další sportoviště v areálu Viktorky ;) Tak si všichni poznačte datum 11.6. v kalendáři!

 

Teď ale k samotnému turnaji. Ten tentokráte nenabídl moc překvapivých výsledků. Do finále se probojovali dva nejvýše nasazení hráči Michal Jurášek a Tomáš Havlík a nutno podotknout, že oba s přehledem a kontrolovaně. Michal Jurášek sice ztratil v semifinále set s Michalem Štěpánem, ale ve zbylých dvou setech dominoval 11/1, 11/4. Finále, koneckonců jako celý turnaj, bylo plně v režii Michala. Ten Tomášovi nedal žádnou, ale doopravdy žádnou šanci a po výhře 11/3,11/5 si připsal na své konto sice druhé déčkové vítězství, ale první co se týče těch pátečních! O třetí místo si to tak rozdali Michal Štěpán, který si předtím ve čtvrtfinále poradil s Michalem Vaňkem po výborném výkonu 2/0 a Jirka Pinka, který si v těžkém prvním kole poradil ve třech vyrovnaných setech s Marikou Doubravovou, ale v semifinále nestačil hladce 0/2 na Tomáše Havlíka. Zápas o třetí místo měl, stejně jako finále, jasný průběh. Jirka jakoby se nemohl chytit a Michal si za necelých 10 minut připsal jasnou výhru 2/0. Páté místo nakonec obsadil Tomáš Tauš, vítězkou platu se stala Marika Doubravová a nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Pavel Kamír. Všem děkujeme za účast a těšíme se 11.6. v sobotu na Závěrečné! 

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde:

 

Fotogalerie z turnaje: zde

 

Průběžné pořadí Sportprofit Tour: zde

15.4.2022

Michal Vaněk vítězem Velikonočního déčka

velikonočni decko.jpg

Na Velký pátek se na Viktorce sešlo hned 25 účastníků na v pořadí již 7.pátečním déčku v rámci Sportprofit Tour 2021/2022. Nechyběli ani žádní favoriti na celkové umístění, kteří mezi sebou svedli velmi pěkné a napínavé bitvy. Dále se turnaje zúčastnili i naši nejmladší junioři ale také i několik nováčků. Mezi velmi vyrovnané bitvy patřil například čtvrtfinálový duel Jirky Pinky a Honzy Šťastníka. Ten si za stavu 10/10 v rozhodujícím třetím setu nešťastně zvrtl kotník a turnaj pro něj skončil. I čtvrtfinále mezi Tomášem Havlíkem a Michalem Štěpánem bylo velmi dramatické, když se oba sety rozhodovaly až v tiebreaku. Ten druhý pro sebe urval Michal poměrem 15/13 a postoupil tak do semifinále. V něm se utkal s tradičním soupeřem Michalem Vaňkem a k vidění bylo obvyklé třísetové drama, na jehož konci se možná oba až trochu zbytečně přemotivovaní hráči tahali o každý balón nejen mezi sebou, ale i s rozhodčími. Výsledkem byl postup Michala Vaňka po výhře 15/13 ve třetím setu. Druhé semifinále bylo nerozhodné také až do tiebreaku třetího setu, ve kterém se nakonec radovala Marika Doubravová, která přemohla Jirku Pinku. V zápase o bronz bylo vidět, že Michal Štěpán nechal veškeré fyzické ale i psychické síly na kurtu v semifinále a Jirka Pinka si tak připsal vítězství a třetí místo. Finále bylo pěkným a vyrovnaným utkáním, i když bylo vidět, že jak Marika, tak i Michal za sebou mají těžké zápasy. Marika se nakonec i přes velkou snahu nestala ani na svůj druhý finálový pokus vítězkou pátečního déčka, když podlehla Michalovi po setech 10/12 a 9/11. Vítězem platu se stal Aleš Tchuř a nejlépe mezi vyřazenými v předkolech dopadl Jirka Hartmann. Všem děkujeme za účast a zároveň Vás zveme na další turnaj v pátek 13.5.2022!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje: zde

 

Průběžné pořadí Sportprofit Tour: zde

11.3.2022

Michal Jirka vítězem 6. Déčka, na kterém jsme vybrali 28.556,-Kč pro Světlanu a Juriho

charitativní déčko2.jpg

Dnes 11.3. proběhlo již 6.páteční Déčko pro příchozí na Viktorce a tentokrát to bylo s podtextem charitativní akce pro naši Světlanu a Juriho, kteří jsou již 4 roky nedílnou součástí Viktorky a jejichž rodinám ovlivňuje život aktuální situace v domovské Ukrajině. Je mi nesmírným potěšením říci, že se díky pomoci všech 25 účastníků, Centra Viktoria, které nás nechalo hrát zadarmo a i díky velkému počtu členů klubu, kteří se sice turnaje aktivně nezúčastnili, ale přispěli, se nakonec vybralo neskutečných 28.556,-Kč. Všechny tyto peníze putovaly ihned po skončení turnaje za potlesku všech právě Světlaně a Jurimu. Ještě jednou všem jedno obrovské DÍKY! JSTE BOŽÍ!

 

Samotný turnaj nakonec odehrálo 25 hráčů, z nichž byl největším favoritem Michal Jirka, který se na turnaji představil vůbec poprvé a reprezentuje pražský Hamr. Michal ztratil v turnaji nakonec jen dva sety a to hned v úvodním zápase s Martinem Kollárem a dále pak ve finále s Michalem Štěpánem, který i přes prohru podal fantastický výkon. Michal se celkově na turnaji zapotil a to hlavně ve 2.kole s Eliškou Jičínskou, kterou doslova na sílu udolal ve 3.setu poměrem 13/11. Za stavu 11/11 se pak alespoň dle mého názoru odehrála asi nejlepší výměna letošního roku, na kterou se koukali doslova všichni přítomní, a ve které jak Eliška tak i Michal předváděli fantastický squash. Překvapením turnaje byla účast Dominika Blažíčka v semifinále, kam se probojoval poté, co vyřadil výše nasazené Davida Neugebauera a Borise Heneše. V boji o bronz však již nestačil na svého klubového parťáka Honzu Šťastníka a obsadil tak nepopulární 4.místo. Vítězem platu se stal Martin Kollár a nejlepším mezi vyřazenými v předkolech byl Lukáš Krejčí. Nejvýše umístěnou ženou byla pátá Marika Doubravová! Na všechny se budeme těšit u 7.pátečního Déčka 15.4.2022!

 

P.S. Rádi bychom za vedení našeho klubu poděkovali všem za velký projev solidarity. A samozřejmě Romanovi za zorganizování a kompletní realizaci celé této akce.

                                                                                   Výkonný výbor Squash Viktoria.

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje: zde

 

Průběžné pořadí Sportprofit Tour: zde

25.2.2022

Michal Štěpán vítězí na únorovém Déčku na Viktorce!

unorove decko.jpg

Po téměř 7 týdnech se v pátek 25.2.2022 opět uskutečnilo tradiční páteční Déčko na Viktorce a nechybělo u toho i 26 účastníků! Finalisty turnaje se stali dva nejlepší hráči aktuálního ročníku Sportprofit Tour Michalové Štěpán a Vaněk. Michal Štěpán po cestě do finále vyřadil juniorského mistra ČR do 13 let Jirku Hartmann a nadále až překvapivě hladce Aleše Tchuře ve čtvrtfinále a turnajovou jedničku Jirku Pinku. Ten však svedl o kolo dříve velkou bitvu s Honzou Šťastníkem, který s Jirkou sice vedl 1/0 na sety, ale nakonec podlehl 1/2. To Michal Vaněk si v úvodním kole poradil s jiným mistrem ČR a sice Milanem Vlasákem, mistrem ČR nad 60 let. Dále si pak hladce poradil s překvapením turnaje Pavlem Blahou, který nečekaně zdolal výše nasazeného Tomáše Tauše. I v tomto turnaji se v semifinále představila žena – Eliška Jičínská. Ta si sem svou cestu probila vždy ve třech setech přes Martina Šimku, Davida Neugebauera a Borise Heneše. Zřejmě i únava z těchto náročných zápasů hrála svou roli a Eliška na Michala prostě nenašla recept.

 

O třetí místo se tak utkala Eliška s Jirkou Pinkou. Od začátku se hrálo ve velkém tempu a hodně se běhalo. Celý úvodní set byl hodně vyrovnaný ale mírně navrch měla Eliška. Po několika doslova brutálních výměnách se však z výhry v prvním setu radoval Jirka poměrem 12/10. Druhý set byl doslova v režii hodně agresivně hrající Elišky, která v něm vyhrála 11/7. Ve třetím setu měl opět více ze hry skvěle se bránící Jirka a získal tak pro sebe bronzovou placku! Finálové utkání mělo stejně jako zápas o třetí místo extrémně vyrovnaný 1.set. Oba hráči se přetahovali o každý míč, mírně napřed však po celou dobu byl Michal Štěpán. Ten se postupně dopracoval i ke 4 gameballům a za stavu 12/11 ten čtvrtý proměnil a vedl 1/0. Druhý set pak perfektně hlavně dozadu hrající Michal opanoval a svého velkého soupeře tak konečně po hodně dlouhé době opět porazil a mohl se tak radovat ze svého teprve třetího vítězství na pátečních Déčkách.

 

Vítězem platu se stal Tomáš Tauš, který si ve velmi pěkném závěrečném zápase poradil ve dvou vyrovnaných tiebreakových setech s Jirkou Hartmannem. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole pak byl Martin Šimka.  Další Déčko se uskuteční nezvykle již za 2 týdny v pátek 11.3.2022, avšak doufáme, že i tak se budeme moci těšit opět na velmi solidní účast!

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

7.1.2022

Michal Vaněk letos podruhé vítězem, Marika Doubravová historicky první ženskou finalistkou pátečního Déčka

novorocni decko.jpg

Prvního pátečního Déčka v roce 2022 se zúčastnilo 21 hráčů! Turnaj se podařilo odehrát v rekordním tempu za necelé 4 hodiny a vůbec poprvé v historii, tedy poprvé za uběhlých 55 turnajů, se do finále probojovala žena – Marika Doubravová. Její cesta do finále však nebyla jednoduchá. Marika si ve třech velmi vyrovnaných zápasech postupně poradila s Davidem Neugebauerem, Borisem Henešem a dalším překvapením turnaje Tomášem Taušem, který ve čtvrtfinále vcelku přesvědčivě, avšak překvapivě udolal obhájce prosincového vítězství Jirku Pinku. V horní části pavouka si počínal suverénně Michal Vaněk, který byl i turnajovou jedničkou. Ve čtvrtfinále přehrál Ondru Bořila a v semifinále tentokráte nedal šanci Michalu Štěpánovi, který si svou cestu proklestil přes Martina Kollára a Aleše Tchuře. V zápase o 3.místo se tedy utkali Michal Štěpán s Tomášem Taušem. Zápas byl plně v režii Michala. Ten se ujal hladkého vedení 1/0 na sety a 10/6. Poté sice došlo na mírné drama, když Tomáš srovnal na 10/10, následující 2 body však patřily Michalovi a ten tak obsadil bronzovou pozici. Do finále vstoupila lépe Marika Doubravová, která pro sebe uzmula 1. set. V tom druhém byl lepším hráčem Michal Vaněk. V rozhodující sadě měl od začátku mírný náskok Michal. Marika však za stavu 5/8 dorovnala skóre, ale v napínavé koncovce se nakonec po výhře 11/9 radoval Michal Vaněk. Pátý skončil Jirka Pinka, devátý Martin Kollár a nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Maroš Kucbel! Další Déčko se pak uskuteční 25.2.2022. Všichni jste zváni!

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

17.12.2021

Vánoční překvapení v podání nového vítěze pátečních Déček - Jirky Pinky

vanocni decko.jpg

V pátek 17.12.2021 se na Viktorce uskutečnilo poslední páteční Déčko v kalendářním roce 2021! Jako tradičně i díky vánočním večírkům byla účast trochu nižší, nicméně na kurtech si to své odmakalo rovných 20 účastníků. Turnaj byl celkově plný překvapení, ale také vystavil pro některé hráče velmi těžký los. To se týkalo Michala Štěpána a Honzy Šťastníka. Tito dva spolu většinou hrají ve finále, dnes se však utkali již v 1.kole. No a jakoby tím vzalo kouzlo Honzy Šťastníka za své a poměrně solidně hrající Michal si poměrně kontrolovaně došel pro tak trochu nečekanou výhru ve dvou setech. Dalším velmi pěkným zápasem prvního kola byl souboj Borise Heneše s Ondrou Bořilem a Davida Neugebauera s Tomášem Taušem. V obou případech se také tak trochu překvapivě radovali mírní outsideři Boris a David. David se následně utkal s Alešem Tchuřem o semifinále. Oba dva se do této fáze turnaje mohli podívat vůbec poprvé a na kurtu byla znát nervozita. Nechyběly hádky s rozhodčím a tuhý boj, ze kterého nakonec v těsných koncovkách jako vítěz vzešel Aleš. Na něj v semifinále čekala turnajová jednička a hlavní favorit Michal Vaněk. Ve spodní části pavouka jakoby došly síly Borisovi Henešovi, když velmi hladce podlehl Michalu Štěpánovi. O další velké překvapení se následně postaral Jirka Pinka, který dokázal udolat Michala Juráška a to dokonce jen ve dvou setech, když v tom druhém prohrával již 5/9, aby nakonec set otočil a zvítězil 11/9. S vítězstvími roste chuť a na Jirkovi dnes rozhodně bylo vidět, že chuť vítězit má. V semifinále s Michalem Štěpánem, se kterým má také výrazně negativní bilanci dokázal zvítězit taktéž až překvapivě přesvědčivě ve dvou setech. To druhé semifinále žádné drama nenabídlo a Michal Vaněk si postup pohlídal. V boji o třetí místo měl poté navrch Michal Štěpán, který si pohlídal veškeré naděje, se kterými Alda do zápasu šel a zvítězil ve dvou setech. Finále bylo pravou bitvou a skvělým vyvrcholením turnaje. Favorit Michal Vaněk začal lépe a ujal se vedení 1/0 na sety. Jirka však nic nevzdal a fantastickým výkonem dokázal srovnat. Ve třetím setu se oba hráči tahali o každý balón, ale rozhodnutí přišlo nejspíš za stavu 8/7 pro Jirku, když dokázal vyhrát výbornou dlouhou výměnu. Jirka proměnil svůj druhý matchball ze tří a za obrovského jásotu (jak se můžete přesvědčit na našem klubovém instagramu : squash_viktoria_brno ) si dokráčel ve svém vůbec prvním finále pro své první vítězství na pátečních Déčkách – obrovská nehraná radost vlastně všech okolo – takový malý vánoční zázrak! Jirkovi gratulujeme! Za zmínku ještě stojí, že vítězem platu se stal Tomáš Tauš a nejlépe mezi vyřazenými v předkole si vedl Pavel Brichta. Jinak lednové páteční Déčko se uskuteční již 7.ledna! Všem děkujeme za přízeň v roce 2021 a do toho nového roku 2022 Vám přejeme hodně zábavy na kurtech, spousty nicků a hlavně dobrý pocit z pohybu! Díky všem!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

19.11.2021

Standa Jurčík vítězem pátečního Déčka při PSA turnaji

decko.jpg

V pátek 19.11.2021 se ihned po skončení PSA turnaje odehrálo 2.páteční Déčko v rámci 6.ročníku Sportprofit Tour. I přes dříve avizovaný pozdější start turnaje – výjimečně jsme začali až v 18.15 a zároveň i přesto, že bylo tedy jasné, že turnaj potrvá déle, se nakonec po kurtech Viktorky téměř do 0.15 ráno prohánělo 30 squashových nadšenců, za což jim patří velký dík! V turnaji byl nasazeným hráčem číslo jedna Michal Vaněk. Ten si nejdříve poradil s Radimem Juráškem, aby se mu následně povedla odveta za zářijovou porážku s Michalem Juráškem, kterého udolal 2/1 na sety. Michal Jurášek ještě o kolo dříve zdolal také ve třech setech Mariku Doubravovou, která se nakonec z žen umístila nejvýše, když následně již nezaváhala a obsadila 9.místo. V semifinále Déčka se Michal Vaněk utkal s černým koněm turnaje Standou Jurčíkem. Standa, kterého ve čtvrtfinále mírně potrápil Jirka Pinka, který dokázal uzmout Standovi jeden set, se s Michalem však zkoncentroval a utkání jasně opanoval ve dvou setech. Ve spodní části pavouka se žádné překvapení nekonalo. V semifinále se tak utkali dva rivalové Michal Štěpán a Tomáš Havlík. Jako vždy byl k vidění vyrovnaný zápas a tak trochu jako vždy zápas došel do rozhodujícího setu. V něm tentokráte prokázal více klidu na raketě Michal a postoupil do finále. Tam se projevila zkušenost Standy a možná i trochu více ušetřených sil, když si Standa hlídal průběh celého utkání a zvítězil 11/7, 11/9 a mohl tak slavit vítězství na Déčku! V zápase o bronz měl navrch Michal Vaněk a skončil tak třetí. Nejlepším hráčem vyřazeným 1.kole a vítězem platu se pak stal Ondra Ryšavý, který si v posledním zápase o tedy 17.místo poradil s nejmladším účastníkem turnaje a aktuálním mistrem ČR do 13 let – Jirkou Hartmannem. Turnaj měl dokonce zahraničního hosta, když naše hráče proháněl švédský účastník Hugo Warner, který obsadil 10.příčku. Vše tentokráte zdokumentovala Irena Vanišová, která jako vždy ochotně fotila celý průběh turnaje. Jakmile budou její fotky dostupné na webu nebo Facebooku squashpage.net , ihned účastníkům zašleme fotografie v plné kvalitě. Ireně ještě jednou velké díky! No a příští turnaj? Ten bude snad v pátek 17.prosince ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022 zde

Fotogalerie z turnaje zde

15.10.2021

Michal Vaněk vítězem úvodního Déčka 6.ročníku Sportprofit Tour

rijnoove decko.jpg

V pátek 15.10. odstartoval již 6.ročník Sportprofit Tour. I přes předem oznámené nepříliš vyhovující datum, které předcházelo díky říjnové přeplněnosti termínové listiny ligovým soutěžím, se turnaje účastnilo nakonec “jen“ 19 hráčů. Všem však patří o to větší dík a respekt, že si v tomto squashově náročném měsíci našli čas i na naše Déčko. Roli největšího favorita plnil Michal Vaněk. Ten měl menší potíže ve čtvrtfinále s Alešem Tchuřem, který mu sebral set, stejně jako ve finále  Michal Štěpán. Jako rozhodující se nespíš ve finále ukázal být druhý set. V něm se oba borci přetahovali o každý míč a k vidění byla parádní koncovka plná zvratů a pěkných výměn. Za stavu 17/15 byl však tím šťastnějším Michal Vaněk. Další dva sety však hladce opanoval Michal Štěpán a jemu patřil i start pátého, tedy rozhodujícího setu. Nicméně Vaňkovi patřila jeho koncovka a po výhře 11/8 a 3/2 na sety se tak mohl radovat z turnajového prvenství. V boji o bronz se utkal Jirka Pinka s překvapením turnaje Ondrou Ryšavým. Ten si v prvním kole ve fantastickém zápase poradil s Marikou Doubravovou ve třech těsných setech. V asi nejvyhecovanějším zápase turnaje pak následně ve čtvrtfinále zdolal ve velké bitvě Borise Heneše. Tyto dvě utkání jej však stály až moc sil a v semifinále ani v zápase o 3. místo už na své soupeře fyzicky nestačil, a tak si pro sebe třetí místo urval Jirka Pinka. Nejlepší mezi vyřazenými v 1.kole pak byla zaslouženě Marika Doubravová. Ta ve zbytku turnaje neztratila ani set. Nejlepším mezi třemi smolaři vyřazenými ve třech předkolech byl Filip Rozprým.

Druhé páteční Déčko nás čeká v pátek 19.11. netradičně od 18.00! Turnaj bude plynule navazovat na finále PSA turnajů, na které jste v průběhu týdne 15.-19.11. všichni zváni! Finálové zápasy PSA se budou hrát v 16.00 ženy a v 17.00 muži! Tak za měsíc squashi zdar!

Kompletní výsledky turnaje naleznete: zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022: zde

Fotogalerie z turnaje: zde

bottom of page