top of page

14.8.2020

Přepište dějiny, Boris Heneš vítězem 2.Prázdninového déčka!

prazdniny decko.jpg

Šestnáct statečných se sešlo v pátek 14.8. na 2.Prázdninovém déčku pro příchozí, které mělo doslova happy end pro věčného dříče a milovníka squashe, Borise Heneše, který se po pěti letech těžké dřiny konečně dočkal turnajového triumfu. Celý turnaj byl rozdělen do dvou částí. První půlka se odehrála na dva vítězné sety, tedy první dva zápasy všech účastníků, a druhá část se pak hrála na tři vítězné sety. Nasazenou jedničkou turnaje byl Michal Vaněk. Ten hladce zvládl úvodní dvě kola, a poté si v semifinále poradil po boji s Jirkou Pinkou, který předtím ve čtvrtfinále v pěkném zápase udolal Dana Vránu. Ve spodní části pavouka bylo rušněji. Nejdříve se o překvapení postaral junior Michal Jurášek, který si poradil s turnajovou čtverkou Pavlem Brichtou a následně i s Ondrou Ryšavým, a tak se mohl radovat z premiérového postupu do semifinále. V něm na něj ovšem nečekala turnajová dvojka Tomáš Havlík, ale právě již výše zmíněný Boris Heneš, který Tomáše po velké bitvě porazil ve třech setech 2/1. Semifinále mezi Borisem a Michalem bylo dost možná nejlepším zápasem tohoto roku a možná i vůbec všech déček, která se kdy na Viktorce odehrála. Oba borci hráli na hranici svých možností, dřeli, nehádali se a k tomu všemu navíc hráli i poměrně pohledný squash, což nakonec přilákalo všechny ostatní účastníky, kteří byli ke konci zápasem doslova pohlceni. První dva sety patřily po velmi těsných koncovkách 12/10 a 14/12 Borisovi. Tomu však viditelně docházely síly, čehož mladý Michal dokázal využít a v ve dvou opět velmi těsných setech 11/8 a 11/9 dokázal srovnat. Pátý set byl oslavou squashe. Boris se dokázal zmátořit a k vidění byla obrovská bitva se šťastným koncem právě pro Borise, který rozhodující set urval poměrem 11/8. Celý zápas trval neskutečných 69 minut, což snad na úrovni déčka hovoří za vše – paráda. Na Michalovi se následně podepsala velká únava a v utkání o třetí místo podlehl Jirkovi Pinkovi 0/2. Jirka se tak z pódiového umístění na brněnských déčkách radoval teprve podruhé v kariéře! Gratulace. Finále bylo nahoru, když úvodní set vyhrál Boris, ale druhý patřil Michalu Vaňkovi. Vítězem rozhodujícího třetího setu se stal právě Boris a mohl se radovat z prvního celkového vítězství. Vítězem platu se tentokrát stal Pavel Brichta!

 

Všem ještě jednou dík, že si našli v těchto parných dnech čas na squash a už se těšíme v září při zahájení 5.ročníku Sportprofit Tour!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

17.7.2020

Víťa Lazar vítězí na 1.Prázdninovém déčku!

prazdninove decko.jpg

Máme za sebou první Prázdninové déčko pro příchozí, a i když se uspořádalo doslova na poslední chvíli, tak se turnaje zúčastnil pěkný počet celkem 22 hráčů. Prakticky celý turnaj se tak odehrál jen na čtyřech kurtech a už ve 21.20 bylo komplet hotovo i s vyhlášením! Turnaj měl celkem hladký průběh a to jak výsledkově tak i herně. Favoriti se tentokráte moc nenatrápili a prakticky nebyla k vidění žádná překvapení. Do semifinále se probojovali čtyři nejvýše nasazení hráči. V prvním semifinále sice odehrál Michal Vaněk tři sety s Tomášem Havlíkem, ale dalo by se říct, že celý zápas měl pod kontrolou a postoupil tedy do finále. Druhé semifinále mezi Víťou Lazarem a Honzou Šťastníkem bylo bitvou se vším všudy od začátku až do konce, když se rozhodovalo až v tiebreaku rozhodujícího setu, ve kterém měl více štěstí Víťa. Veškeré poslední zápasy dne se hrály výjimečně na tři vítězné sety. Finálové utkání začal lépe Víťa a rychle se ujal vedení 2/0 na sety. Ve třetím však udělal spoustu chyb, čehož Michal využil a snížil na 1/2. Čtvrtý se byl opět plně v režii Víti a ten se tak po velmi dlouhé době mohl radovat z výhry na pátečním déčku! Boj o bronz byl z počátku vyrovnaný, ale postupně se na kurtu v zápase s Tomášem Havlíkem více prosazoval Honza Šťastník a nakonec zápas otočil ve svůj prospěch ze stavu 0/1 na sety na konečných 3/1. Deváté místo vybojoval Martin Kollár. Ten v hlavní soutěži vypadl v těsné koncovce třetího setu s Borisem Henešem. Tento zápas byl tím rozhodně nejemotivnějším z celého večera, když se na kurtu doopravdy hodně jiskřilo J . Nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl nakonec Maroš Kucbel. Ten si po neskutečné bitvě poradil v posledním zápase s Mojmírem Špalkem a to i přes to, že v rozhodujícím pátém setu prohrával už 5/10 a čelil tak pěti matchballům Mojmíra. Příjemným zpestřením turnaje byla účast teprve desetiletého vicemistra ČR do 11 let Jirky Hartmanna. Ten sice nakonec i přes obrovské nasazení a bojovnost skončil poslední, ale krom dvou vyhraných setů nasbíral poprvé v kariéře nějaké zkušenosti s dospělým squashem, což se mu bude mezi juniory rozhodně hodit.

Všem moc díky za účast a v pátek 14.8. se budeme těšit u druhého Prázdninového déčka pro příchozí na Viktorce ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

27.6.2020

Jirka Dušek vítězem Závěrečného Déčka i celkovým vítězem Sportprofit Tour 2019/2020!

DSC_6620_00001 - kopie.jpg

V sobotu 27.6.2020 se uskutečnilo poslední Závěrečné déčko pro příchozí v rámci Sportprofit tour 2019/2020. Turnaje se zúčastnilo parádních 42 hráčů a tentokrát byl turnaj atypický tím, že se odehrál v sobotu a tudíž hlavní pavouk se hrál na 3 vítězné sety. Turnaj byl důležitý i z pohledu celkového bodování, neboť měl dvojnásobnou hodnotu. Favoritem na celkového vítěze byl Jirka Dušek. Tomu v podstatě stačilo postoupit alespoň do čtvrtfinále, což se mu podařilo, a tak se stal celkovým vítězem Sportprofit Tour 2019/2020! Jirka tak ovládl celkově již 4.ročník seriálů pátečních turnajů pro příchozí a stal se tak po Kubovi Zapalovi, Honzovi Šťastníkovi a Víťovi Lazarovi čtvrtým různým celkovým vítězem, což nás těší. Druhé místo v celkové klasifikaci urval obhájce loňského triumfu Víťa Lazar. Po nervydrásajícím průběhu turnaje pak konečné 3.místo získal o pouhých 19 bodů domácí Robert Alexa.

 

Samotný turnaj nabídl spoustu pohledných bitev a očekávaných duelů. Tím prvním byl určitě rodinný souboj Roberta a Riany Alexových. Ria se však v zápase nechytla tempa a prohrála hladce 0/3. Další ženskou účastnicí, která chtěla míchat kartami, byla letošní vicemistryně ČR Eva Feřteková, které se podařilo porazit nasazeného Martina Kollára a následně řádně zatopila nasazené dvojce Víťovi Lazarovi, kterému dokonce sebrala set. Mezi překvapení úvodních kol pak lze určitě zařadit třísetové výhry Pavla Tupce nad Borisem Henešem a Pavla Brichty nad Marikou Doubravovou. Jednou ze dvou největších bitev dne byl souboj Roberta Alexy s Tomášem Havlíkem o postup do čtvrtfinále. Zápas dospěl až do koncovky pátého setu, ve které se oba hráči dostali k matchballům, leč více sil a i klidnější ruku nakonec prokázal Tomáš, který tak zvítězil 14/12 v páté sadě. Druhou nádhernou bitvou bylo semifinále mezi Jirkou Duškem a černým koněm turnaje Honzou Břeněm. K vidění byl naprosto parádní squash a utkání taktéž dospělo do pátého setu. V něm se Honza rychle ujal vedení 5/2, ale Jirka ještě dokázal zabrat a zápas nakonec vydřel ve svůj prospěch. V druhém semifinále Honza Šťastník absolutně nepochytil velmi rychlé tempo Víti Lazara. Ten rychle vedl 2/0 na sety. Třetí set se nesl ve znamení útlumu ze strany Víti, ale ve čtvrtém se opět vrátil k rychlé hře, která na Honzu platila a probojoval se tak do finále. Finálový zápas byl soubojem dvou nejlepších hráčů letošního ročníku – Jirky Duška a Víti Lazara a kvalitě na kurtu to i odpovídalo! Opět jsme se dočkali pěti setů. Tím, kdo však měl po celý zápas mírně navrch byl Jirka a urval pro sebe celkové i turnajové vítězství. Zápas o bronz měl jednoznačný průběh, když se z hladké výhry 2/0 na sety radoval Honza Břeň. Deváté místo tentokráté získal Michal Štěpán. Vítězem platu se stal Martin Kollár a nejlépe mezi vyřazenými v předkole se nakonec umístil Petr Poupě. Poděkování patří i fotografce Ireně Vanišové ze squashpage.net, která celý turnaj zdokumentovala a postarala se tak našim účastníkům o supr fotky!

 

Závěrem, všem 94 účastníkům patří velký dík za celý ročník 2019/2020 a již teď se těšíme na ten další v pořadí již pátý!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Konečné pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

Fotogalerie z turnaje: zde

 

5.6.2020

Kuba Zapala vítězem nadupaného pátečního déčka!

kvalitni decko.jpg

Hned dva týdny po úvodním post-koronavirovém pátečním déčku pro příchozí na Viktorce se uskutečnil druhý a v letošní sezoně již celkově devátý páteční turnaj pro příchozí v rámci Sportprofit Tour 2019/2020. Specifikem dnešního turnaje byla vysoká kvalita účastníků, když se na turnaji představilo hned 10 hráčů z top 100 českého mužského žebříčku a turnaj svou účastí zpestřila i dvojnásobná vicemistryně ČR žen z posledních dvou let Eva Feřteková. Je tedy vidět, že po dlouhé pauze a při přerušené sezoně z důsledku koronavirové nákazy je o squash a turnaje velký zájem. Mezi 37 účastníky turnaje byl tím nejvýše nasazeným Kuba Zapala. S tím se však los vůbec nepáral a své konečné vítězství v turnaji si musel poctivě odpracovat. Na začátek jej prohnala Marika Doubravová. Ve druhém kole na něj čekal černý Petr celého turnaje v podobě Honzy Lemparta. Ten potvrdil, že když mu ještě fungují nohy, dokáže potrápit i 24. hráče žebříčku. První set sice patřil Kubovi, v to druhém ale Honza zabral a ze zápasu bylo drama. Rozhodně nejkvalitnější zápas turnaje, na jehož konci se ovšem radoval Kuba. Ten si následně poradil i s Tomášem Havlíkem, dalším oživením turnaje – Laďou Buriánem a ve finále udolal ve dvou setech Jirku Duška, který zřejmě míří za celkovým triumfem v tomto ročníku Sportprofit Tour! O třetí místo svedli obrovský boj Laďa Burián se Standou Jurčíkem. Standa si předtím ve čtvrtfinále v pěkném třísetovém boji poradil s výše nasazeným Víťou Lazarem a i v semifinále proti Jirkovi Duškovi to dlouho vypadalo, že by mohl zopakovat svou výhru proti Jirkovi z před dvou týdnů, ale Jirka se tentokráte nedal a Standu ve 3.setu udolal. Aby těch tříseťáků neměl Standa málo, tak i v boji o bronz došlo na rozhodující set. A nejen to. Standa se probojoval ke dvěma matchballům. Bohužel pro něj, ani jeden nedokázal proměnit a třetí místo po pěkném souboji vydřel Laďa. Devátý nakonec skončil právě Honza Lempart, který si v posledním zápase ještě dobře zahrál s dalším nováčkem a překvapením turnaje Danem Chmelíkem, kterému patří konečná 10.pozice. Vítězem platu se stal Martin Kollár. Martin se ve finále utkal s Evou Feřtekovou, která se tak dokázala velmi slušně poměřit s velkou mužskou konkurencí a nakonec skončila i nejlépe z žen, kterých byl na turnaji rekordní počet. Konkrétně tedy hned šest, za což jsme moc rádi a doufáme, že toto číslo bude i nadále růst! Nejlépe mezi vyřazenými v předkole si pak vedl Boris Heneš.

 

Ještě jednou velký dík všem za super turnaj a na všechny se těšíme v sobotu 27.6.2020 od 9.15 hod. na Závěrečném turnaji Sportprofit Tour 2019/2020, po jehož ukončení proběhne i celkové vyhlášení vítězů Tour společně se závěrečnou klubovou rozlučkou se sezónou Squash Viktoria, na kterou jste všichni zváni! Bude se grilovat, degustovat, hrát beach volejbal, tenis, squash, fotbálek a mnoho dalšího, tak si sobotu 27.6.2020 určitě poznamenejte v kalendáři!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

22.5.2020

Standa Jurčík poprvé vítězem pátečního "koronavirového" déčka!

déčko korona.jpg

Po necelých třech měsících jsme se v pátek 22.5.2020 opět sešli na Viktorce a odehráli letos již 8.páteční déčko pro příchozí. Turnaj měl překvapivě velmi slušnou účast a to nejen, co se počtu účastníků týče, bylo jich 35, ale i do samotné kvality. Ta byla poznat zejména ve vrchní části pavouka, kde se představila jména jako Jirka Dušek, Robert Alexa, Honza Šťastník, Víťa Lazar a obrovským zpestřením pak byla účast Honzy Lemparta, který se před deseti lety pohyboval okolo 10.místa českého žebříčku. Právě na Honzu narazil již ve druhém kole Víťa Lazar. K vidění byl nadprůměrně kvalitní zápas, který byl mnohdy až za hranou, co se zbytečných kontaktů na kurtu mezi hráči týče. Bitvu se vším všudy nakonec urval ve svůj prospěch zatím ještě čerstvý Honza a postaral se tak o 1.překvapivý výsledek dne. Další následovaly hned ve čtvrtfinálových zápasech, neboť nejvýše nasazený Jirka Dušek, který letos vyhrál čtyři ze sedmi turnajů, nestačil ve třech vyrovnaných setech na Standu Jurčíka. To Honza Lempart už nevypadal tak čerstvě jako s Víťou, ale i tak poskytl početnému obecenstvu další nádhernou bitvu tentokráte s Honzou Šťastníkem. Ten měl nakonec více sil a Honzu v koncovce třetího setu asi hlavně díky lepší kondici udolal. Ve spodní části proběhla většina zápasů dle předpokladů, a tak se do semifinále probojovali Michal Štěpán a Michal Vaněk. Jejich vzájemný zápas měl tradiční průběh. Michal Štěpán do utkání skvěle nastoupil, aby následně začal chybovat, čehož Michal Vaněk využil a zápas otočil a vyhrál 2/1 na sety. Druhé semifinále nabídlo opět velmi kvalitní squash, když se nakonec tak trochu překvapivě jen ve dvou setech z výhry radoval Standa Jurčík nad Honzou Šťastníkem. Ve finále byl favoritem Standa, byla na něm však znát značná únava z předchozích zápasů, čehož dokázal v průběhu zápasu Michal využít a výsledkem tak byla další vyrovnaná třísetová zápletka. V koncovce rozhodujícího setu si Standa vypracoval čtyři matchbally, ale tradičně skvěle bojující Michal urval následující tři body. Svůj poslední matchball však Standa po velmi pěkné výměně využil a mohl se radovat ze svého premiérového vítězství na brněnských déčkách. Zápas o bronz měl také tři sety a lépe z něj vyšel v souboji s Michalem Štěpánem Honza Šťastník, který tak získal bronz. Devátý skončil Víťa Lazar, vítězem platu se stal Míra Ondruška a nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl nováček Hamidou Barry. Jedinou kaňkou na jinak velmi pěkném, zápasově kvalitním a nezvykle rychlém turnaji byla přetržená achillovka Kristýny Vykouřilové, které přejeme brzké uzdravení a snad i rychlý návrat na kurty! Na všechny ostatní se těšíme v pátek 5.6., kdy proběhne náhradní páteční turnaj za zrušené dubnové déčko! Všichni jste zváni!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

4.5.2020

Sportprofit tour - co a jak dál s ohledem na nákazu koronavirem?

Logo Sportprofit.jpg

Jelikož vláda rozvolnila opatření související s nákazou koronavirem o 3 týdny dříve oproti původnímu plánu, tak stihneme odehrát i původně zrušený dubnový turnaj. Tedy, pokud by se i nadále vyvíjela epidemiologická situace dobře, tak zbývající 3 turnaje ročníku 2019/2020 odehrajeme v TATO DATA:

  • 8. páteční déčko - pátek 22.5.2020 (všichni budou mít alespoň 1,5 týdne na rozehrání se, nasazení dle aktuálního žebříčku, nejspíše bez šaten, jinak snad vše standartně)

  • 9.páteční déčko - pátek 5.6.2020 (snad už i se sprchami)

  • Závěrečný turnaj - sobota 27.6.2020 od 9.00 hod (snad klasicky s posezením, grilováním, pivem, tenisem, fotbálkem, beachem atd.)

Uděláme tedy maximum pro dohrání letošní sezony. Neoficiální zprávy z ČASQ hovoří o tom, že dříve než v září se žádné asociační akce a ligy hrát nebudou, tedy snad nebudou 3 turnaje během 40 dní moc :-) Jen poznamenáváme, že pokud by vláda opět zpřísnila podmínky rozvolňování, budeme Vás ihned informovat a museli bychom upravit i data turnajů.

26.3.2020

Squashová sezóna přerušena

Logo Sportprofit.jpg

Jak jsme již bohužel všichni zaznamenali, letošní squashová sezóna byla z důvodu celosvětové nákazy koronavirem přerušena, což se týká i našeho seriálu Sportprofit tour. Rozhodl o tom VV ČASQ dne 12.3.2020. O dalším osudu soutěží sezóny 2019/2020 jednala na svém zasedání Soutěžní a disciplinární komise ČASQ. SK se na svém zasedání zabývala současnou situací související se šířením koronaviru, vyhlášením nouzového stavu vládou ČR a s tím souvisejícími nařízeními a omezeními. Projednáván byl především dopad současné situace na soutěže pořádané ČASQ a to ať již soutěže jednotlivců nebo soutěže družstev, jejichž konání bylo zastaveno. SK se zabývala možnými scénáři v závislosti na době těchto omezení a vydala rozhodnutí, které naleznete ZDE. Toto rozhodnutí SK bylo také projednáno Výkonným výborem ČASQ a bylo plně podpořeno a schváleny veškeré uvedené postupy.

 

O dalším vývoji situace Vás budeme průběžně informovat. A smozřejmě všem přejeme v této nelehké době hlavně zdraví a těšíme se co nejdříve na viděnou na squashi !!!!

28.2.2020

Jirka Dušek letos počtvrté vítězem pátečního déčka! Ale byla to dřina!

deckounor.jpg

Už třetí páteční déčko v kalendářním roce 2020 zná své vítěze i poražené! V pátek 28.2. se na Viktorce konalo již 7.páteční a letos druhé únorové déčko v rámci Sportprofit Tour 2019/2020.  Turnaje se zúčastnil ideální počet 32 účastníků, což mělo za následek i naprosto hladký průběh turnaje, když už ve 21.45 byly všechny kurty zhasnuté a ceny byly předány vítězům. Turnaj měl tři velké favority a všichni tři svoji roli i potvrdili, neboť obsadili veškerá pódiová umístění. Nejlépe si vedla turnajová jednička a průběžně vedoucí hráč Sportprofit tour 2019/2020, Jirka Dušek, který se radoval z celkového triumfu. Letos tomu tak bylo již počtvrté, ale tentokráte to rozhodně nebylo zadarmo. Jirka svedl poměrně náročný čtvrtfinálový zápas se skvěle hrající Marikou Doubravovou. Ta byla nakonec nejlepší z žen poté, co obsadila konečnou 6.příčku. V semifinále se Jirkovi postavil velký soupeř v podobě Víti Lazara. První set byl obrovskou bitvou, kdy rozhodovala až vyrovnaná koncovka, v níž se Víťa sice propracoval k šancím, leč je neproměnil, a tak 1.set patřil Jirkovi. V tom druhém měl již od začátku mírně navrch Jirka, což pro něj znamenalo zasloužený postup do finále. Tam se mu postavila turnajová dvojka Michal Vaněk a zápas to byl až překvapivě vyrovnaný a to do úplného konce. První set opanoval Jirka, druhý naopak Michal. Třetí byl velkým bojem o každý míč, ale v napínavé koncovce prokázal své zkušenosti právě Jirka, set ovládl poměrem 11/9 a stal se vítězem celého turnaje. Michal sehrál vyrovnaný zápas i v semifinále s Tomášem Havlíkem, kde měl za stavu 9/9 v rozhodujícím setu hodně štěstí. Tomáš se po semifinálové prohře nezmohl na větší odpor v zápase o bronz, kde se sice sympaticky snažil, ale na Víťu byl krátký. Tomáš však odehrál skvělý turnaj, což dokazuje i jeho výhra nad klubovým parťákem Michalem Štěpánem, kterého rovněž udolal až v napínavé koncovce třetího setu! Devátou pozici nakonec obsadil Ondra Bořil, který v hlavní soutěži nestačil na solidně hrajícího a nakonec pátého Kubu Trličíka. Vítězem platu se po dalším velkém třísetovém boji s Martinem Kollárem stal Tomáš Tauš! Velké díky všem za účast a fajn hladký průběh a už se těšíme na další pokračování Sportprofit tour 2019/2020, které proběhne v pátek 17.4.2020!

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

31.1.2020

Petr Kopecký jasným vítězem By The Way Restaurant pátečního déčka

decko btw.jpg

V pátek 31.1. se na Viktorce konalo již 6.páteční déčko v rámci Sportprofit Tour 2019/2020.  Tentokráte jsme pro účastníky připravili speciální občerstvení, o které se postarala výborná restaurace BTW, která sídlí přímo v areálu Centra Viktoria, a díky které si naši hráči mohli užít skvělých řízečků, burgerů a dalších pochutin! Turnaje se zúčastnilo neuvěřitelných 41 hráčů, což je historicky druhý nejvyšší počet, za což všem zcela jistě patří velký dík! Turnaj byl tentokráte i velmi silně obsazen, což znamenalo, že aby byli hráči nasazeni, museli být mezi top 150 na žebříčku, což kvalitativně odpovídá úrovni někde mezi céčkem a béčkem.  Samotný turnaj měl také velkého favorita v osobě Petra Kopeckého, kterému aktuálně patří 32.pozice na českém žebříčku. Petr své rankingové postavení nakonec potvrdil i na kurtech, když turnajem projel jak nůž máslem a bez ztráty setu se mohl radovat z pohodového vítězství! Ve finále mu byl soupeřem Víťa Lazar. Ten se do finále probil po velké bitvě s Michalem Vaňkem, kterého udolal až ve 3.setu. Do třetího setu při cestě do finále přinutil jít Víťu i ve druhém kole Míra Ondruška. Michal Vaněk jako již tradičně odehrál několik velkých bitev a mezi jednu z nich patřil i souboj o třetí místo s Honzou Šťastníkem. Ten byl v zápase nakonec lepším hráčem a uhájil pro sebe 3. Místo, Michal tak skončil čtvrtý. O asi největší překvapení turnaje se postarala skvěle hrající Marika Doubravová. Ta si nejdříve v předkole poradila s jedním z černých koňů turnaje Otou Liznou, aby pak vyřadila v 1.kole hlavní soutěže nasazenou pětku Tomáše Havlíka! Maričina jízda nakonec pokračovala až do čtvrtfinále, kde nestačila na Honzu Šťastníka. Marika nakonec obsadila 7.příčku a byla tak nejlepší z žen! Na deváté pozici se tak trochu tradičně objevilo jméno Martina Kollára. Vítězem platu, tedy sedmnáctým nejlepším hráčem turnaje byl nakonec Tomáš Havlík a tím nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Honza Hřebíček. Ještě jednou tedy velké díky všem zúčastněným a hlavně restauraci By The Way, která se postarala o fantastické občerstvení. Na již sedmém pátečním déčku se na Vás budeme těšit 28.2.2020!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

3.1.2020

Jirka Dušek prvním vítězem kalendářního roku 2020

deckosilvar.jpg

Zcela netradičně již z kraje nového roku 2020 se na Viktorce konalo v této sezoně již 5.páteční déčko pro příchozí. Turnaje se necelé tři dny po Silvestru zúčastnilo parádních 32 účastníků, z nichž 4 byli úplnými nováčky. Nejvýše nasazenými v turnaji byli Jirka Dušek a Víťa Lazar. Oba se nakonec probojovali i do samotného finále, leč jejich cesty byly rozdílné. Mnohem méně se nadřel Jirka, který všechny své zápasy s přehledem vyhrál. To Víťa se velmi natrápil ve čtvrtfinále proti Robertu Alexovi, kterého udolal až ve 3.setu. Svou kůži nedal zadarmo ani Michal Štěpán, který také v semifinále donutil jít Víťu až do rozhodující sady, avšak ani on na něj nestačil, Finále nabídlo pěknou podívanou. První set byl jasně v režii Víti, ten druhý zas opanoval Jirka. Třetí byl bojem o každý míč a těžší průběh turnaje pro Víťu se nakonec podepsal i na jeho fyzickém výkonu, když mu v koncovce došlo a Jirka si tak dokráčel pro další vítězství! Boj o bronz byl také parádní a poměrně dlouhou bitvou. Po hodně dlouhé době se nakonec z medailového umístění radoval Tomáš Havlík, který udolal Michala Štěpána v koncovce třetího setu. Nejlépe z žen se nakonec umístila Marika Doubravová, která v utkání o deváté místo podlehla Martinu Kollárovi. Vítězem platu a 17.místo obsadil Ondra Gavenda. Příště se na Vás budeme těšit v pátek 31.1. a již teď se můžete těšit na parádní občerstvení, které bude v režii naší partnerské restaurace BTW.

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

13.12.2019

Michal Jadrníček si odskočil vyhrát své 1.déčko :D

déckoprodinec.jpg

V pátek třináctého se v rámci prosincového déčka pro příchozí sešlo na kurtech Centra Viktoria dohromady 30 statečných, kteří si to rozdali o celkové prvenství. Turnaj nám tentokráte osvěžila účast brněnského extraligisty a aktuálně 7 .hráče českého žebříčku Michala Jadrníčka. Ten byl jasným favoritem turnaje, což potvrdil i na kurtech, když prakticky všechny jeho zápasy byly exhibičního rázu. I tak se ale našly momenty, kdy sympaticky bojující Peťa Novotný, Ria Alexová, Michal Štěpán nebo Robert Alexa, našli recept a občas Michala dokázali přehrát.  Ve finále se pak s Michalem potkal asi dle předpokladů Jirka Dušek. Co se kvality týče, byl to rozhodně nejlepší zápas turnaje. Jirka bojoval a místy dokázal s Jadranem držet krok, na více než pár bodů v každém setu to ovšem nestačilo. I tak se Jirka nemusí za svůj výkon vůbec stydět. V zápase o 3. místo se potkali Robert Alexa s Martinem Kollárem. Ten si v průběhu turnaje poradil po velké bitvě s Michalem Vaňkem a ve třech setech udolal následně i Jirku Pinku ve čtvrtfinálovém souboji. V semifinále pak sice získal 1.set s Jirkou Duškem, na více se ovšem nezmohl a prohrál 1/2. Boj o třetí místo pak jasně ovládl Robert Alexa, který měl zřejmě nejtěžší los, když v 1.kole musel přejít přes Ondru Bořila, který nakonec vyhrál plate. Ve 2.kole svedl další velkou bitvu se čtvrtým nasazeným Tomášem Havlíkem, kterého udolal ve 2 těsných koncovkách. Asi nejvíc sil jej ale nakonec stálo čtvrtfinále s Marikou Doubravovou, se kterou vydřel vítězství až v koncovce rozhodujícího třetího setu. V semifinále se pak sympaticky snažil vzdorovat Jadranovi, ale rozdíl na kurtu byl prostě evidentní. Ještě se patří tradičně dodat, že deváté místo vybojoval Michal Vaněk!

 

Všem velké díky za účast i celý rok 2019 a v novém roce začneme pěkně zostra již v pátek 3.ledna, takže po Silvestru se na Vás všechny budeme těšit ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

15.11.2019

Jirka Dušek s přehledem vítězem listopadového déčka

decko listopad.jpg

V půlce listopadu se již tradičně uskutečnilo páteční déčko na Viktorce a jak je již letos zvykem, bylo výborně obsazené. Na kurtech se prohánělo dohromady 39 bojovníků a i kvalitou šlo o dobrý turnaj. Velký favorit turnaje byl Jirka Dušek, který ovšem v říjnu klopýtl, a tak měl velkou chuť toto zaváhání napravit, což se mu nakonec i povedlo. Jirka prošel bez sebemenších problémů až do finále, kde na něj tak trochu překvapivě čekal Michal Štěpán. Ten Jirkovi vzdoroval a v prvním setu otočil stav 6/10 na 12/10.  Ve zbytku zápasu však dominoval Jirka a připsal si druhé letošní vítězství. Michal v cestě do finále porazil Riu Alexovou a v semifinále Martina Kollára. Ten se ve čtvrtfinále postaral o největší překvapení turnaje, když zdolal turnajovou dvojku a minulého vítěze Víťu Lazara po boji 11/9, 13/11. Martinovi následně zápas o 3.místo skrečoval Robert Alexa, který si ve čtvrtfinále poradil s Michalem Vaňkem. Deváté místo získala Marika Doubravová. Vítězem platu se stal Tomáš Havlík, který se překvapivě loučil s hlavní soutěží již v 1.kole, neboť nestačil na solidně hrající Riu Alexovou. Vláďa Kolegar si připsal 3 výhry mezi poraženými v předkole a bylo z toho 33.místo. Díky všem za účast a budeme se na Vás těšit v pátek 13.12.!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

deko rijen.jpg

V pátek 11.10.2019 se konalo druhé letošní páteční déčko pro příchozí na Viktorce a obsazení slibovalo doopravdy pěknou podívanou. Nejenže se turnaje zúčastnilo skvělých 39 hráčů, ale i obsazení bylo tentokrát velmi silné a dalo by se říct, že spíše než o déčko se kvalitou jednalo o turnaj někde mezi béčkem a céčkem. Mezi hlavní favority patřili nasazení Jirka Dušek, Víťa Lazar, Michal Vaněk, ale i nenasazení černí koně v podobě Roberta Alexy, Honzy Břeně a Standy Jurčíka. Na medailové pozice si brousili zuby i Martin Štěpán jun., Michal Štěpán, Jirka Pinka a mnoho dalších. Na špatný los doplatil v 1.kole Jirka Pinka, který podlehl Honzovi Břeňovi. Ten se následně probojoval do čtvrtfinále, kde si poradil s Michalem Štěpánem. O jeho soupeři se rozhodovalo v duelu mezi Jirkou Duškem a Honzou Šťastníkem. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný a za stavu 9/9 v rozhodujícím setu byl tím šťastnějším Honza Šťastník. Bylo tedy jasné, že Jirka Dušek svůj triumf ze září neobhájí. V semifinále se čekala velká bitva, avšak opak byl realitou. Honza Břeň využil chytrou taktiku, kterou nutil Honzu spěchat a následně i kazit a tak po hladké výhře 2/0 na sety postoupil do finále Ve druhé straně pavouku bylo k vidění také několik pěkných zápasů. Tím prvním byl zápas Michala Vaňka s Ondrou Bořilem.  Zápas byl plný emocí a vyhrocených okamžiků. Pevnější nervy a asi větší bojovnost nakonec prokázal Michal a postoupil. Ve čtvrtfinále na něj čekal další černý kůň turnaje, Standa Jurčík. Zápas by se dal opět definovat urputnou bojovností obou hráčů. Tentokráte se však z vítězství radoval zřejmě technicky lépe vybavenější Standa. Na něj v semifinále čekala turnajová dvojka Víťa Lazar. Ten si prožil peklo ve čtvrtfinále s Martinem Štěpánem juniorem, který turnaj od turnaje dokazuje víc a víc, že je s ním třeba počítat a nejinak tomu bylo i v tomto duelu. Zápas byl asi nejhezčím z celého turnaje. Hráli se dlouhé, pěkné výměny a k vidění bylo i několik skvělých zakončení a úderů z “nehratelných“ pozic. Zkušenosti ale lépe prodal Víťa a po výhře 2/0 se radoval z postupu. V semifinále tedy narazil na Standu. Standa byl možná mírným favoritem, avšak se na něm podepsala nepříliš dobrá kondice, která jej stála zápas. Standa působil unaveně a Víťa se mohl těšit z poměrně snadné výhry 2/0 a postupu do finále. Do finále vstoupil výrazně lépe Víťa. Rychle se ujal vedení 6/0 a náskok, který se sice neustále ztenčoval, si dokázal udržet a po výhře 11/9 se ujal vedení. Ve druhém setu Honza Břeň zabral a hra se vyrovnala. Menší vedení si udržoval právě Honza, ale za stavu 8/7 pro sebe udělal několik zbytečných chyb, a tak se po výhře 11/9 i ve druhém setu mohl z celkového vítězství radovat Víťa. V zápase o bronz udolal Honza Šťastník 2/1 Standu Jurčíka. Deváté místo vydřel Robert  Alexa a vítězství v platu zaznamenal Tomáš Sigmund. Nejlepším mezi vyřazenými v předkole byl Vláďa Kolegar. Díky všem za skvělý turnaj a těšíme se 15.11.2019 u třetího pátečního déčka!

 

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde:

 

Fotogalerie z turnaje zde:

 

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

20.9.2019

Jirka Dušek prvním vítězem pátečního déčka ve 4.ročníku Sportprofit tour!

deckozari.jpg

Máme za sebou první páteční déčko 4. ročníku Sportprofit Tour a déčko to bylo vskutku vydařené.  Na Viktorce se totiž po dvou měsíční pauze sešlo neskutečných 40 účastníků, a tak bylo doopravdy na co koukat, neboť bylo sehráno více než 100 zápasů. Nejlépe si v turnaji nakonec vedli dva nejvýše nasazení, tedy Jirka Dušek a Víťa Lazar. Finále bylo od první výměny vyrovnané a střídaly se v něm pasáže plné pěkných výměn, ale i někdy i plné až úplně zbytečných a hloupých chyb. Tím šťastnějším a i lepším hráčem nakonec po celou dobu byl Jirka, který si tak na své konto připsal druhé vítězství na brněnských déčkách. Druhá pozice tedy putuje k obhájci loňského celkového vítězství Víťovi Lazarovi! Třetí nakonec skončil další favorit Honza Šťastník. Ten si ve čtvrtfinále poradil s odvěkým rivalem Michalem Vaňkem, ale semifinále s Jirkou se mu vůbec nevydařilo. Boj o třetí místo mu byl nakonec skrečován. O největší překvapení turnaje se postarala teprve čtrnáctiletá Riana Alexová, která se přes Jirku Pinku a Ondru Manďáka, který vyřadil Michala Štěpána, dokázala probojovat do svého prvního semifinále a i zde svedla pěknou bitvu s Víťou Lazarem, kterému zejména v 1. setu pěkně zavářela. Boj o bronz kvůli brzkému rannímu odjezdu na reprezentační soustředění vzdala. Na turnaji se představili dohromady 3 nováčci a i junioři brněnské Viktorky. Všichni tito hráči tedy přispěli k zpestření turnaje a věříme, že další nováčci a junioři je budou následovat! Ještě je třeba tradičně doplnit, že vítězem platu se stal Aleš Tchuř, deváté místo putuje k Michalu Štěpánovi a vítězem mezi vyřazenými v předkole se stal Ondra Ryšavý! Všem ještě jednou moc dík za účast a budeme se těšit 11.10.  u druhého podniku letošní tour!

Kompletní výsledky turnaje zde:

Fotogalerie z turnaje: bude doplněna

Celkové pořadí Sportprofit Tour 2019/2020 zde:

bottom of page