top of page

Viktoria Prima obhájila prvenství ve své druholigové skupině

Moravská skupina druhé ligy má po loňské kovidové pauze staronového vítěze. Přibližně stejná sestava kolem Romana Švece (předchozí název týmu byl VEEM Trading) tak obhájila prvenství, Bástr Team po návratu z třetí ligy udržel klidný střed. Ani závěrečné dvojkolo neproběhlo standardně, Bástr team měl zajíždět na SBA v sobotu, ale protože Zlín B opět nepostavil nominaci, tak se kapitánovi týmu podařilo kouzelně přesvědčit Ostraváky, aby se hrálo až v neděli a v Brně, kam SBA zajížděl na utkání s Primou. Posun lehce ovlivnil i nominaci, kdy si premiéru odbyl za Bástr Tonda Kachlíř (ročník 2009).


Prima nastoupila v sobotu v silné sestavě s Michalem Juráškem a po pauze se vracejícím Tomášem Havlíkem a proti MCO Olomouc, které ji stíhalo v čele tabulky nezaváhala. Stejně jako proti Žďáru si připsala výhru 3:1.

V neděli Michala Juráška vystřídal Michal Štěpán (prohodili se v nominacích na první ligu), Prima se nadále udržela na vítězné vlně. V utkání s SBA získala výhru oblíbeným poměrem 3:1. I v utkání s Třincem získali bojem naši hráči tři výhry a k tomu jeden skreč = 4:0. Primě se tak podařilo využít domácího prostředí a obhájila prvenství ve skupině C.

Bástr Team zahájil svou hektickou neděli nejprve uspíšeným ojezdem do Olomouce. Jak již bylo naznačeno, premiéru si musel odbýt junior Tonda Kaclíř na pozici 4. Proti domácím MCO zabodoval v pětisetové bitvě pouze Boris Heneš, zbývající soupeři byli nad síly Tomáše Tauše, Filipa Rozprýma i Tondy. S druhým soupeřem v trojutkání, déčkem Fajne, které dojelo jen ve třech se k Borisovi přidal i Filip a skreč pro Tondu, takže se zrodila výhra 3:1. Poté následoval zrychlený přejezd domů na Viktorku k sobotní dohrávce s SBA. Dohrávka to byla vyrovnaná, za nás bodovali Boris a Tomáš, a počítali se tak sety...bohužel 6:8 v neprospěch Bástru. Bástr při obnovené účasti v druhé lize tak uhrál pohodový střed.


Comments


bottom of page