top of page

Mistrovství světa kategorie masters 2022

Po kovidem vynucené víceleté pauze se v polské Wroclawi uskutečnil šampionát kategorie masters. Hostitelem byl klub Hasta La Vista, který je největším squashovým centrem na světě. Sem se sjelo téměř šest set padesát hráčů z celého světa v 19 věkových kategoriích, Českou republiku reprezentovalo celkem 34 mužů a žen.


Za Viktorku jedinečné příležitosti změřit síly s ostatními světovými hráči využila jen čtveřice borců, v kategorii M35+ David Neugebauer, Tomáš Tauš, Aleš Tchuř a posledním z kvarteta byl v pětačtyřicítkách Martin Štěpán. Svoje zápasy rozehráli v pondělí, role nenasazených jim přisoudila buď předkolo nebo nasazené borce. Vyřazovacím sítem tvořeným polskými soupeři 35+ prošel nakonec jen Aleš, Tomovi i Davidovi bylo přisouzeno hrát dohrávku. Zde si David připsal po jedné výhře a jedné porážce, nakonec mělo dojít na klubový souboj o 37. místo. Ten se nakonec neuskutečnil, neboť Tomáše na kurt bohužel nepustily zdravotní potíže.


Alešovu pouť hlavním pavoukem soutěže ukončil lépe hrající soupeř z Bristolu, John Welton. V dohrávkách pak svedl neúspěšný souboj s lepším z bratří Czajczinských, Danielem. Následovala pětisetovka s Marcinem Zakem a další rychlý a fyzický souboj s lotyšským soupeřem. Turnaj zakončil Aleš výhrou nad soupeřem z dalekého Kuwajtu, který otočil z nepříznivého stavu díky trpělivé hře na backhandu a kvalitním krosům (zde nutno zmínit dobrý koučink od Tomáše, kterému zdraví nedovolilo hrát a tak se staral o strategie).


V kategorii mužů 45+ Martin nestačil v úvodu na nasazeného Fina a po úterní prohře se španělským soupeřem byl odsunut do bojů o 57/64 místo. Po dvou prohrách 1:3 s polským a norským borcem nakonec obsadil 61. místo, když se mu podařilo otočit stav 0:2 a posléze celý zápas proti maďarskému soupeři.


Fotografie celého event jsou na FB centra Hasta La Vista.

Celkové výsledky na WSF


Kromě skleněného a semiglass kurtu byly streamovány i další zápasy z bočních kurtů 4-9, vše najdete na youtube kanálu klubu.

Comments


bottom of page