top of page

Jediná výhra při startu třetí ligy

Tento víkend naplno odstartovaly i nižší ligové soutěže. Po úbytku mužstev a vzhledem k postupu Draps Olomouc do vyšší soutěže tak jediný třetiligový zástupce, tým Pneukomplet, je účastníkem nyní celomoravské skupiny D. Hned první kolo rozřadilo účastníky v tabulce. Ale popořádku...

Sobotní organizace připadla ostravskému SBA, kde se sešlo všech sedm účastníků. Náš tým ve složení Vladimír Kolegar, Robert Šťastný, Martin Štěpán a Michal Kopecký vyzval v prvním zápase pořadatele. Většina soupeřů nám byla neznámá, ale i když to nakonec výsledkově (0:4) nevypadá, šlo o vyrovnané zápasy. Sety uhráli nakonec Vláďa a Martin. V druhém zápase proti dalšímu ostravskému týmu Corkers opět proběhlo plno vyrovnaných setů i tiebreaků, ale nakonec z toho byla jen prohra u Martina 2:3 a Michal si připsal kontumační výhru při nekompletnosti soupeře.

Poslední utkání bylo proti Mariánským horám. V utkání proti favoritovi (1:3) se projevila jeho kvalita, ale aspoň Michal dokázal prodat pošetřené síly a pevnější nervy a připsal si tak odehranou výhru 3:0 a tím jeden bod pro družstvo.

V neděli nás tak čekal další našlapaný tým v pořadatelské roli. Slavia C organizovala kolo na Lesné. Tentokrát jsme nasadili tři jiné hráče. Na jedničce klasicky Martin Kopal, znovu se nám nastartoval Ronald Pári a premiéru si zažila Katarína Šimonová. Kvartet podle potřeby pak doplnili Martin Štěpán a Vláďa Kolegar (proti Vyškovu).

Podle předpokladu z toho byla prohra 0:4, trend několika vyrovnaných setů, kdy se sahalo po výhře pokračoval. Poslední souboj nám přinesl trochu více radosti, byla to prémiová výhra týmu, i když tím nejtěsnějším rozdílem. Na čtyřkách zabral Rony a ujali jsme se vedení, to pak navýšil na jedničce Martin Kopal. Vyškov se ale nedal a Marek Přikryl snížil, takže rozhodovalo v posledním zápase. Kataríně se podařilo dobrou hrou urvat důležitý první set, a pak se ještě jednou vrátit do hry v setu čtvrtém, jehož zisk tak znamenal při stavu 2:2 nakonec výhru na sety.