top of page

Hned tři finálové účasti na Brno Open 2024!

Prvním semifinále byl souboj Martina Švece s Anthonym Lepperem. Stejně jako včerejší zápas i tento přinesl excelentní squash, a v záase se také stejně jako včera rozhodovalo až v pátém setu. Ten došel do (pro trenéry) v nervydrásající závěr, kdy se ve výměnách střídali kandidáti na údery měsíce s drobnými chybkami. Nakonec se radoval Martin a stal se tak prvním z viktoriánských účastníků pátečního finále.


Poté následoval druhý semifinálový duel, kde se v střetl další náš zástupce Daniel Mekbib s Kubou Solnickým. Soupeři se velice často setkávají, a je pro ně těžké jeden druhého překvapit, proto rozhodovala aktuální forma. Nakonec i zde propukla po 4 setech viktoriánská radost a tak se po zítřejším finále se několikačetná sbírka PSA titulů rozšíří u jednoho z našich borců.


Ženské první čtvrtfinále bylo velice svižné. Míša Čepová i přes nachlazení dokázala potvrdit formu z posledních týdnů a nekompromisním přístupem podpořeným přesností úderů si probojovala cestu do finále. Druhý zápas byl v podobném duchu, i Kája Šrámková se v poslední době prezentuje kvalitním squashem a dokázala překonat semifinálovou překážku v podobě výše nasazené Anastazie Kostiukové také ve třech setech. Pro obě zítřejší finalistky je zisk titulu na PSA okruhu premiérovým a tak lze očekávat tvrdý boj.


Ženské finále (následované mužským) odstartuje v 16hodin a oba finálové zápasy jsou zakomponovány do programu Mistrovství ČR juniorů ve squashi 2024, který startuje prvním dnem již od brzkého rána, konkrétně od 9 hodin. I dnes se vysílal z kurtu 1 stream, fotky pak průběžně doplňujeme v této galerii. 

Comments


bottom of page