top of page

Brno Open 2024 zahájeno mužskou částí

Jako předkrm nadcházejícího mistrovství České republiky ve squashi juniorů náš klub pořádá turnaj PSA okruhu v kategorii Challenger s celkovou dotací 3K - jak pro ženy tak i muže. Právě Ti zahájili program celého turnaje svým prvním kolem již ve středu.


Rozlosování a časy zápasů lze sledovat přes web PSA a pohled na pavouky napovídá, že půjde o klání české špičky proti několika profesionálům z okolních států doplněných několika mladými českými juniory.


Program zahájil klubový souboj nasazené jedničky Martina Švece s Radimem Juráškem, který vyzněl díky přesnosti pro zkušenějšího Martina, na kterého zítra bude čekat další junior Martin Štěpán mladší.

Ve spodní části pavouku pak Dan Mekbib narazil na ukrajinského hráče Valerije Fedoruka, známého z kategorií masters na evropské scéně, ač se jednalo o houževnatého soupeře, Dan si s ním poradil a postoupil k dalšímu souboji s vítězem polské bitvy Matejskim. V této bitvě proti Kajetánu Lipskému nechybělo nic, hráči se neustále přetahovali o vedení, praskaly výplety a došlo i na ošetřování blood injury, nakonec tak rozhodl až pátý set.


Večerní program pak uzavřel svým duelem Michal Jurášek, který čelil dalšímu polskému soupeři, Kubovi Pytlowanemu. Ačkoliv tam Michal nechal všechno, nakonec to nestačilo.


Pro ty, co z časových důvodů nestíhali, se vysílal z kurtu 1 stream, fotky pak v naší galerii. Zítřejší program obohatí i utkání ženské části turnaje, proto neváhejte a zastavte se v Centru Viktoria skouknout profi squash a zafandit domácím hráčkám a hráčům.


Comments


bottom of page