top of page

Muži slaví extraligové stříbro!

Muži vstupovali do Play Off 2018 ze třetí pozice po základní části a tak nás v semifinále čekala po základní části nakonec druhá Corkers Ostrava. Náš tým už dopředu věděl, že bude oslaben o účast Martina Švece, který je na PSA turnajích v Jižní Americe, a tak pro nás bylo příjemným zjištěním, že v soupeřově týmu přeskočil Ondra Vorlíček na žebříčku Viktora Byrtuse, což rapidně zvýšilo naše šance postoupit i přes neúčast Martina. Náš tým nastoupil ve složení Dan Mekbib, Ondra Uherka, Michal Jadrníček a Roman Švec. Ten se představil hned v prvním zápase proti Jakubu Šichnárkovi a šlo zjevně o nejdůležitější zápas, který nastíní, jak by to mohlo dopadnout. Romanův primární cíl bylo uhrát alespoň jeden set, aby tak zajistil výhodnou pozici pro Dana a Ondru v jejich zápasech. Od prvního míče probíhal na kurtě neskutečný boj a bitva o každý míč. Roman měl v prvním setu 6 gameballů, ale kýžený set nezískal – 16/18. Ve druhém viditelně hodně nervózní Roman hodně chyboval a Kuba vedl 2/0 na sety. Ve třetím se Romanovi podařilo získat úvodních pár míčků a i díky velké bojovnosti nakonec set získal v poměru 11/7. Další set nabídl neskutečnou squashovou řež a podívanou, na kterou se koukalo již celé centrum – tedy okolo 100 lidí. Oba hráči vypouštěli duši a předváděli neskutečné výkony za hranou fyzických možností. Roman dokázal vyhrát 22/20 a získat tak další důležitý set pro náš tým. V pátém setu se už oba hráči nemohli prakticky hýbat, čehož Roman využil a dostal se do vedení 10/5. Kuba ale fantasticky otočil průběh setu a po výhře 13/11 se radoval z výhry 3/2 na sety. Zápas byl však reklamou na squash a Roman našemu týmu hodně pomohl. Druhý nastoupil Dan proti Jakubu Solnickému a cílem byla výhra ideálně 3/0. Dan nastoupil poněkud nekoncentrovaně a Kuba měl hned v 1.setu gameball. Dan se naštěstí zkonsolidoval a zvládl zvítězit. V dalších setech už utkání kontroloval a získal cennou výhru 3/0. Díky ní stačilo Ondrovi jakkoliv zvítězit a radovali bychom se z postupu do finále. Ondra měl s Vorlíčkem problém pouze v 1.setu, kdy také musel odvracet gameball, ale poté utkání až překvapivě hladce kontroval a po vítězství 3/0 jsme se mohli radovat z postupu do finále. Nic na tom nezměnila ani porážka 0/2 Michala od Viktora Byrtuse. Ostrava se tak umístila na konečném třetím místě, neboť tým Buldoci HK nenastoupil k semifinálovému utkání se Strahovem, který byl našim soupeřem pro finále. Je velká škoda hraničící s trapností, že se některý z týmů neúčastní finále Play Off.


I díky neúčasti Buldoků na nás ve finále čekal odpočatý a cizinci napěchovaný Strahov. Jako první nastoupil Roman proti Lukáši Jelínkovi. Romanovi bohužel po včerejší bitvě nezbyly žádné síly a Lukáš jej naprosto jednoznačně deklasoval 3/0 na sety. Druhý nastoupil Dan proti světové top 40 Lucasi Sermemu. Dan se sice probojoval v úvodním setu k setballu, jinak se ale jednalo o velmi nepovedené utkání. Dan udělal až nezvykle mnoho naprosto zbytečných chyb a Lucas se zkušeným výkonem mohl radovat z výhry 3/0. V dalším zápase nastoupil Ondra proti Maheshi Mangaokarovi – dalšímu hráči z top 60 světového žebříčku. Ondra na soupeře nestačil a hladce prohrál 1.set 3/11. Ondra poté utkání skrečoval, neboť o titulu pro Strahov bylo rozhodnuto. Michal se tedy na kurt nedostal. Náš tým tak potvrdil, že je již 5 let nejlepším českým týmem, ale bohužel vždy ve finále nestačí na Strahov nebo Buldoky, kteří si kupují top hráče ze zahraničí. Našim borcům patří dík za skvělou sezonu a že opět potvrdili, kam patří!


VELKÁ GRATULACE!!!

bottom of page