top of page
Logo Junior D tour 22_23.png

Historie Junior D-tour

Junior D - tour 2022/2023

HLAVNÍMY PARTNERY JUNIOR D - TOUR JSOU:

Kovo_Koukola logo.png
logo_brno uzke.jpg

PARTNERY JUNIOR D -TOUR JSOU: 

logo Viktoria Brno.jpg
logo BTW.png
erins flag nove logo.png
PARK logo.jpg
freshbox logo.jpg
Logo Bástr.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
sportprofit new.png
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
Squash Moravska Slavia logo.png
logo Centrum Viktoria nove podelne.png
Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg
logo dietz.jpg
DR Development logo svetle.png
trs_výška malé oříznuté.png
MSFA logo finale.png
Logo-Sporcentrum-Ivanovice-vt.jpg
Logo_intezze.JPG
sepetna_logo.png

3. turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour v pátek 17.2.2023 od 15.30 hod.

propozice 3. turnaje budou zveřejněny

místo konání: Centrum Viktoria:

přihlášky na:

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@centrum.cz

 

los v místě konání v 15.30 hod., první zápasy od 16.00 hod., ukončení cca 19.00 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 100

13.1.2023

Druhý turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour pro Jirku Hartmanna !!!

2023_01_13 celkova.jpeg
2023_01_13 zacinajici.jpeg
2023_01_13 pokrocili.jpeg

Pátek 13. ledna, jistě šťastné datum pro mnohé :-) a také den pro druhé pokračování projektu Brněnská juniorská squash tour 2022/23. Tentokrát se hrálo v Brněnských Ivanovicích pod taktovkou Jardy Kalety a jeho druhů ze Squash Moravská Slavia Brno (velké díky hlásné troubě a catering mistrovi Davidu Zelenkovi... Morendaaa). Sešlo se úctyhodných 38 juniorských hráčů (Morenda, Viktorka, Znojmo a také 4 hráči bratia aj sestra zo Slovenska, dokonce Ostrava byla zastoupena). Pokročilí hráči (16 juniorů) hráli systémem tzv. "na dvě prohry" - známe především z beachvolejbalu - a poté hráli ještě do konečného umístění. Méně pokročilí hráči (22 juniorů) hráli ve 4 skupinách po 5ti resp. 6ti hráčích. Všechny zápasy se hrály na jeden dlouhý set do 15 bodů a vítěz musel vyhrát klasicky rozdílem 2 bodů. Zápasů bylo hodně, takže se turnaj protahoval tak, že jsme u začátečníků nechali odehrát pouze zápasy ve skupinách a o poslední umístění už hráli jen vítězové jednotlivých skupin. K vidění bylo spoustu kvalitních utkání, emoce stříkaly všude dokola, nováčci si mohli vychutnávat zápasy těch pokročilejších a ti naopak mohli udílet rady méně ostříleným hráčům. Děti mají palec nahoru za neutuchající touhu zjistit, kdy už bude konečně jejich další zápas a otázka: "Kdy už půjdu hrát?" zazněla nejméně 429x, za což moc děkujeme :-)

Velký počet juniorů je snad známka toho, že se nám opět podařilo nastartovat nové hráče a že squash zase začal "frčet".

 

Konečné umístění začátečníků:
1. Aneta Skopalová, Znojmo
2. Nela Skopalová, Znojmo
3. Filip Moltaš, Znojmo
4. Tereza Svobodová, Morenda
 
Konečné pořadí pokročilých:
1. Jirka Hartman, Viktorka
2. Peter Amzler, Viktorka
3. Kristián Bořil, Viktorka
4. Anička Zelenková, Morenda
 
Děkujeme rodičům a trenérům za trpělivost a příjemnou atmosféru a také všem hráčům za předvedené výkony.
Těšíme se opět příště při 3. turnaji 17. února, tentokrát na brněnské Viktorce, nashledanou...

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí bude zveřejněno.

Fotogalerie z turnaje bude zveřejněna.

25.11.2022

Vítězem prvního turnaje Brněnské juniorské squashové D - tour Peter Amzler !!!

IMG-20221126-WA0010.jpg

V pátek 25.11.2022 se uskutečnilo první kolo Brněnské juniorské squash tour 2022/23 v Centru Viktoria. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů a nebyla nouze o napínavou podívanou!

Turnaj byl rozdělen do dvou, respektive tří herních skupin. Nejmladší skupinkou byli hráči, kteří ještě nehráli zcela dle squashových pravidel, ale plnili různé sportovní soutěže spojené s hrou squash. 

Druhou skupinku tvořilo 10 hráčů, z toho 6 bylo úplně poprvé na turnaji. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti, kde se utkali každý s každým a na závěr hráli o konečné umístění mezi sebou. Absolutním vítězem se stal Oskar Humlíček (Squash Moravská Slavia Brno), který zdolal Filipa Moltaše 2/1 (SC Stroke Znojmo) na sety. O třetí místo se pak utkaly dívky, které ve svých skupinách skončily na druhém místě. Vítězství vybojovala Nela Skopalová, která porazila Štěpánku Koryťákovou a obsadila tak bronzovou pozici, obě hráčky SC Stroke Znojmo.

Poslední částí byl turnaj již pro zkušené závodní hráče. V něm si zahrálo celkem 16 hráčů, když nejvýše nasazenými byli Anna Zelenková (1.), Kristián Bořil (2.), Max Pelikán (3/4) a Martin Jašek (3/4). 

Nejvíce se asi zapotil Kristián, když ho hned v prvním kole zaskočil výborně hrající Honzík Jašek. Honza vyhrál úvodní set a v dalším průběhu favorizovaného Kristiána velice trápil. Starší Kristián se však v závěru zkoncentroval a otočil utkání ve svůj prospěch.

Dalším „překvapením" byl Peter Amzler, který přijel až ze Slovenska. Nejprve vyřadil výše nasazeného Martina Jaška a následně po velmi vyrovnaném boji i nasazenou jedničku Annu Zelenkovou a probojoval se do finále. Max Pelikán podlehl ve čtvrtfinále Johance Jedličkové, která následně nestačila na Kristiána v semifinále. O třetí místo se tedy utkaly holky ze Squash Moravská Slavia Brno Anna s Johanou. Klubová rivalita šla stranou a tentokrát byla lepší Johana. Po výhře 2/0 se tak mohla radovat z bronzové pozice na stupních vítězů.

Ve finále se utkali Peter s Kristiánem (oba Squash Viktoria). Kristián se snažil co mu síly stačily, ale ani on nenašel recept na slovenského juniora a podlehl mu 0/2.

První kolo Brněnské juniorské squashové tour tak máme za sebou a můžeme se těšit na další, které proběhne v pátek 13.1.2023 ve Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno.

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí zde.

Fotogalerie z turnaje zde.

17.11.2022

Brněnská juniorská squashhová D - tour je tady !!!

Logo Junior D tour 22_23.png

Po vzoru Prahy a Ostravy se i v Brně podařilo najít společnou cestu a propojit dva squashové kluby Squash Viktora Brno se Squash Moravská Slavia Brno a vytvořit Brněnskou juniorskou squash tour. Pilotní ročník se uskuteční v sezóně 2022/2023 a zahajovací turnaj celé tour proběhne v pátek 25.11.2022 v Centru Viktoria v Brně na ulici Vodařská 2.

Cílem tour je co nejvíce rozšířit závodní squash a seznámit se soutěžním prostředím začínající juniory napříč všemi kategoriemi. Turnaje jsou naprosto otevřené pro všechny herní úrovně a věkové kategorie juniorů od 5 do 19 let. Začínající hráči budou mít možnost seznámit se s turnajovou organizací a herní atmosférou. Závodní hráči pak možnost zahrát si zajímavé zápasy a porovnat se s konkurencí jinou než jen s klubovými spoluhráči. Nebude nouze o medaile a hezké sportovní ceny pro vítěze.

Turnaje se budou hrát dle soutěžních pravidel České asociace squashe pro turnaje juniorů kategorie D, ale s vlastním bodovacím systémem a vyhlášením absolutního vítěze celé junior D - tour v červnu 2023. V letošním ročníku se uskuteční celkem 5 turnajů. Dva v Centru Viktoria, dva na Moravské Slavii a jeden, finálový, opět v Centru Viktoria. Bodové hodnocení tohoto finálového turnaje bude navýšeno o 50% a rozhodne o absolutním vítězi celé Brněnské juniorské squash D - tour 2022/2023.

V každém kole budou 3 nejlepší hráči odměněni pamětními medailemi a cenami od partnerů. Po závěrečném finálovém turnaji budou rozděleny ceny pro celkové vítěze za 1.-5. místě v hodnotě cca 10.000,- + losování tomboly. Absolutní vítěz celé tour vyhraje putovní pohár.

Bodovat se bude dle umístění v každém turnajovém kole a to na 100 bodové škále. Závěrečný turnaj pak bude mít navýšenou bodovou o 50% (tzn. když na závěrečném turnaji někdo vyhraje tak nedostane 100 bodů, ale rovnou 150 bodů, atd.). Započítávat se budou 3 nejlepší výsledky ze 4 turnajů + závěrečný, finálový turnaj. Z turnaje budou samozřejmě i body do národního žebříčku juniorů ČASQ, dle bodového hodnocení viz. juniorské turnaje kategorie D.

Sraz na turnaj bude vždy v 15:30, časový harmonogram turnaje cca 16-19hod. Každý jednotlivý turnaj bude otevřený pro všechny juniorské věkové kategorie. Až na výjimky se budou kategorie slučovat jak dívky s chlapci, tak i věkové kategorie. Ve výjimečných případech bude vytvořeno více kategorií, aby byla úroveň hráčů vyrovnanější a měla hlavně herní smysl. Garance jsou vždy minimálně tři utkání v turnaji. Každý turnaj se bude dohrávat do konečného umístění. Hráči jsou povinni používat ochranné brýle. Hráči hrají na vlastní nebezpečí. Během turnaje bude zajištěno drobné občerstvení a pitný režim pro všechny účastníky.

 

Přihlášky, veškeré informace či dotazy směřujte na:

 

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@centrum.cz

bottom of page