top of page
Logo Junior D tour 22_23.png

Historie Junior D-tour

Junior D - tour 2022/2023

HLAVNÍMY PARTNERY JUNIOR D - TOUR JSOU:

Kovo_Koukola logo.png
logo_brno uzke.jpg

PARTNERY JUNIOR D -TOUR JSOU: 

logo Viktoria Brno.jpg
logo BTW.png
erins flag nove logo.png
PARK logo.jpg
freshbox logo.jpg
Logo Bástr.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
sportprofit new.png
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
Squash Moravska Slavia logo.png
logo Centrum Viktoria nove podelne.png
Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg
logo dietz.jpg
DR Development logo svetle.png
trs_výška malé oříznuté.png
MSFA logo finale.png
Logo-Sporcentrum-Ivanovice-vt.jpg
Logo_intezze.JPG
sepetna_logo.png

4. turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour v pátek 21.4.2023 od 15.30 hod.

propozice 4. turnaje bude zveřejněno

místo konání: Sportcentrum Ivanovice:

přihlášky na:

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@centrum.cz

 

los v místě konání v 15.30 hod., první zápasy od 16.00 hod., ukončení cca 19.00 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 100

17.2.2023

Třetí turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour pro Kristiána Bořila !!!

2023_02 Junior D starsi.jpg
2023_02 Junior D mladsi.jpg

Na Centru Viktoria se dne 17.2.2023 uskutečnilo již 3. kolo Brněnské juniorské squashové tour! Celkem se zúčastnilo 23 hráčů a hráček z Brna, Znojma, Olomouce a Slovenska, které jsme opět rozdělili do dvou skupin. Hráči, kteří již mají zkušenosti s turnaji, hráli vyřazovacího pavouka na dva vítězné sety. Celkem se jich sešlo jen 14, protože některé během posledních dní donutil k odhlášení bacil. Možná to tak nevypadá, ale bylo k vidění několik velice vyrovnaných výkonů a dle očekávání to vygradovalo ve finále, kde měla Anna Zelenková za stavu 1:1 na sety a 10:7 hned 3 mečboly, ale ani to ji nestačilo. Její soupeř, Kristián Bořil, zachoval klidnější hlavu v koncovce, kterou nakonec zvládl 14:12 ve svůj prospěch a radoval se z prvního vítězství v turnaji!

O třetí místo se utkali sourozenci Pelikánovi, kteří předvedli velice férovou hru. Poměrem 2:1 nakonec zvítězil mladší z nich Max.
V kategorii začínajících nadějí jsme opět viděli nové tváře. Vzhledem k počtu devíti účastníků jsme je rozdělili do dvou skupin, ze kterých nakonec vzešli dvojice k závěrečnému duelu o konečné umístění. Skupinu A s přehledem vyhrála Aneta Skopalová a skupinu B její sestra Nela Skopalová. Sesterské finále bylo velice vyrovnané, nicméně nakonec se v rozhodující sadě radovala Aneta. Příště již holky necháme hrát hlavního pavouka, ať se poperou i se zkušenějšími hráči. Utkání o třetí místo lépe zvládl hráč ze slovenské Trnavy Filip Varga, jenž přehrál Filipa Svojáka ze Znojma.
Podle atmosféry bylo cítit, že se to jak účastníkům, tak i rodičům opět velice líbilo a páteční podvečer strávili ve sportovním turnajovém duchu!
Nezbývá než všechny opět pozvat na další kolo, které budou pořádat kolegové z Morendy na Sportcentru Ivanovice v pátek 21.4.2023.

Za tým organizátorů Squash klubu Viktoria, Jan Břeň

 

Kompletní výsledky naleznete zde

Celkové redukované průběžné pořadí zde

Fotogalerie z turnaje -

13.1.2023

Druhý turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour pro Jirku Hartmanna !!!

2023_01_13 celkova.jpeg
2023_01_13 zacinajici.jpeg
2023_01_13 pokrocili.jpeg

Pátek 13. ledna, jistě šťastné datum pro mnohé :-) a také den pro druhé pokračování projektu Brněnská juniorská squash tour 2022/23. Tentokrát se hrálo v Brněnských Ivanovicích pod taktovkou Jardy Kalety a jeho druhů ze Squash Moravská Slavia Brno (velké díky hlásné troubě a catering mistrovi Davidu Zelenkovi... Morendaaa). Sešlo se úctyhodných 38 juniorských hráčů (Morenda, Viktorka, Znojmo a také 4 hráči bratia aj sestra zo Slovenska, dokonce Ostrava byla zastoupena). Pokročilí hráči (16 juniorů) hráli systémem tzv. "na dvě prohry" - známe především z beachvolejbalu - a poté hráli ještě do konečného umístění. Méně pokročilí hráči (22 juniorů) hráli ve 4 skupinách po 5ti resp. 6ti hráčích. Všechny zápasy se hrály na jeden dlouhý set do 15 bodů a vítěz musel vyhrát klasicky rozdílem 2 bodů. Zápasů bylo hodně, takže se turnaj protahoval tak, že jsme u začátečníků nechali odehrát pouze zápasy ve skupinách a o poslední umístění už hráli jen vítězové jednotlivých skupin. K vidění bylo spoustu kvalitních utkání, emoce stříkaly všude dokola, nováčci si mohli vychutnávat zápasy těch pokročilejších a ti naopak mohli udílet rady méně ostříleným hráčům. Děti mají palec nahoru za neutuchající touhu zjistit, kdy už bude konečně jejich další zápas a otázka: "Kdy už půjdu hrát?" zazněla nejméně 429x, za což moc děkujeme :-)

Velký počet juniorů je snad známka toho, že se nám opět podařilo nastartovat nové hráče a že squash zase začal "frčet".

 

Konečné umístění začátečníků:
1. Aneta Skopalová, Znojmo
2. Nela Skopalová, Znojmo
3. Filip Moltaš, Znojmo
4. Tereza Svobodová, Morenda
 
Konečné pořadí pokročilých:
1. Jirka Hartman, Viktorka
2. Peter Amzler, Viktorka
3. Kristián Bořil, Viktorka
4. Anička Zelenková, Morenda
 
Děkujeme rodičům a trenérům za trpělivost a příjemnou atmosféru a také všem hráčům za předvedené výkony.
Těšíme se opět příště při 3. turnaji 17. února, tentokrát na brněnské Viktorce, nashledanou...

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí zde.

Fotogalerie z turnaje -

25.11.2022

Vítězem prvního turnaje Brněnské juniorské squashové D - tour Peter Amzler !!!

IMG-20221126-WA0010.jpg

V pátek 25.11.2022 se uskutečnilo první kolo Brněnské juniorské squash tour 2022/23 v Centru Viktoria. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů a nebyla nouze o napínavou podívanou!

Turnaj byl rozdělen do dvou, respektive tří herních skupin. Nejmladší skupinkou byli hráči, kteří ještě nehráli zcela dle squashových pravidel, ale plnili různé sportovní soutěže spojené s hrou squash. 

Druhou skupinku tvořilo 10 hráčů, z toho 6 bylo úplně poprvé na turnaji. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti, kde se utkali každý s každým a na závěr hráli o konečné umístění mezi sebou. Absolutním vítězem se stal Oskar Humlíček (Squash Moravská Slavia Brno), který zdolal Filipa Moltaše 2/1 (SC Stroke Znojmo) na sety. O třetí místo se pak utkaly dívky, které ve svých skupinách skončily na druhém místě. Vítězství vybojovala Nela Skopalová, která porazila Štěpánku Koryťákovou a obsadila tak bronzovou pozici, obě hráčky SC Stroke Znojmo.

Poslední částí byl turnaj již pro zkušené závodní hráče. V něm si zahrálo celkem 16 hráčů, když nejvýše nasazenými byli Anna Zelenková (1.), Kristián Bořil (2.), Max Pelikán (3/4) a Martin Jašek (3/4). 

Nejvíce se asi zapotil Kristián, když ho hned v prvním kole zaskočil výborně hrající Honzík Jašek. Honza vyhrál úvodní set a v dalším průběhu favorizovaného Kristiána velice trápil. Starší Kristián se však v závěru zkoncentroval a otočil utkání ve svůj prospěch.

Dalším „překvapením" byl Peter Amzler, který přijel až ze Slovenska. Nejprve vyřadil výše nasazeného Martina Jaška a následně po velmi vyrovnaném boji i nasazenou jedničku Annu Zelenkovou a probojoval se do finále. Max Pelikán podlehl ve čtvrtfinále Johance Jedličkové, která následně nestačila na Kristiána v semifinále. O třetí místo se tedy utkaly holky ze Squash Moravská Slavia Brno Anna s Johanou. Klubová rivalita šla stranou a tentokrát byla lepší Johana. Po výhře 2/0 se tak mohla radovat z bronzové pozice na stupních vítězů.

Ve finále se utkali Peter s Kristiánem (oba Squash Viktoria). Kristián se snažil co mu síly stačily, ale ani on nenašel recept na slovenského juniora a podlehl mu 0/2.

První kolo Brněnské juniorské squashové tour tak máme za sebou a můžeme se těšit na další, které proběhne v pátek 13.1.2023 ve Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno.

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí zde.

Fotogalerie z turnaje zde.

17.11.2022

Brněnská juniorská squashhová D - tour je tady !!!

Logo Junior D tour 22_23.png

Po vzoru Prahy a Ostravy se i v Brně podařilo najít společnou cestu a propojit dva squashové kluby Squash Viktora Brno se Squash Moravská Slavia Brno a vytvořit Brněnskou juniorskou squash tour. Pilotní ročník se uskuteční v sezóně 2022/2023 a zahajovací turnaj celé tour proběhne v pátek 25.11.2022 v Centru Viktoria v Brně na ulici Vodařská 2.

Cílem tour je co nejvíce rozšířit závodní squash a seznámit se soutěžním prostředím začínající juniory napříč všemi kategoriemi. Turnaje jsou naprosto otevřené pro všechny herní úrovně a věkové kategorie juniorů od 5 do 19 let. Začínající hráči budou mít možnost seznámit se s turnajovou organizací a herní atmosférou. Závodní hráči pak možnost zahrát si zajímavé zápasy a porovnat se s konkurencí jinou než jen s klubovými spoluhráči. Nebude nouze o medaile a hezké sportovní ceny pro vítěze.

Turnaje se budou hrát dle soutěžních pravidel České asociace squashe pro turnaje juniorů kategorie D, ale s vlastním bodovacím systémem a vyhlášením absolutního vítěze celé junior D - tour v červnu 2023. V letošním ročníku se uskuteční celkem 5 turnajů. Dva v Centru Viktoria, dva na Moravské Slavii a jeden, finálový, opět v Centru Viktoria. Bodové hodnocení tohoto finálového turnaje bude navýšeno o 50% a rozhodne o absolutním vítězi celé Brněnské juniorské squash D - tour 2022/2023.

V každém kole budou 3 nejlepší hráči odměněni pamětními medailemi a cenami od partnerů. Po závěrečném finálovém turnaji budou rozděleny ceny pro celkové vítěze za 1.-5. místě v hodnotě cca 10.000,- + losování tomboly. Absolutní vítěz celé tour vyhraje putovní pohár.

Bodovat se bude dle umístění v každém turnajovém kole a to na 100 bodové škále. Závěrečný turnaj pak bude mít navýšenou bodovou o 50% (tzn. když na závěrečném turnaji někdo vyhraje tak nedostane 100 bodů, ale rovnou 150 bodů, atd.). Započítávat se budou 3 nejlepší výsledky ze 4 turnajů + závěrečný, finálový turnaj. Z turnaje budou samozřejmě i body do národního žebříčku juniorů ČASQ, dle bodového hodnocení viz. juniorské turnaje kategorie D.

Sraz na turnaj bude vždy v 15:30, časový harmonogram turnaje cca 16-19hod. Každý jednotlivý turnaj bude otevřený pro všechny juniorské věkové kategorie. Až na výjimky se budou kategorie slučovat jak dívky s chlapci, tak i věkové kategorie. Ve výjimečných případech bude vytvořeno více kategorií, aby byla úroveň hráčů vyrovnanější a měla hlavně herní smysl. Garance jsou vždy minimálně tři utkání v turnaji. Každý turnaj se bude dohrávat do konečného umístění. Hráči jsou povinni používat ochranné brýle. Hráči hrají na vlastní nebezpečí. Během turnaje bude zajištěno drobné občerstvení a pitný režim pro všechny účastníky.

 

Přihlášky, veškeré informace či dotazy směřujte na:

 

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@centrum.cz

bottom of page