top of page
Logo Junior D tour 22_23.png

Aktuální Junior
D-tour

Junior D - tour 2022/2023

HLAVNÍMY PARTNERY JUNIOR D - TOUR JSOU:

Kovo_Koukola logo.png
logo_brno uzke.jpg

PARTNERY JUNIOR D -TOUR JSOU: 

logo Viktoria Brno.jpg
logo BTW.png
erins flag nove logo.png
PARK logo.jpg
freshbox logo.jpg
Logo Bástr.jpg
logo_pneukomlet_nové.jpg
sportprofit new.png
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
Squash Moravska Slavia logo.png
logo Centrum Viktoria nove podelne.png
Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg
logo dietz.jpg
DR Development logo svetle.png
trs_výška malé oříznuté.png
MSFA logo finale.png
Logo-Sporcentrum-Ivanovice-vt.jpg
Logo_intezze.JPG
sepetna_logo.png

4.6.2023

Vítězem finálového turnaje D - tour Jiří Hartmann, celkové prvenství v 1. ročníku pro Annu Zelenkovou !!!

2023_06_04_junior D tour vyhlasovani.jpg
2023_06_04_junior D tour mladsi.jpg
2023_06_04_junior D tour starsi.jpg
2023_06_04_junior D tour raut.jpg
2023_06_04_junior D tour celkove.jpg

V neděli 4.6.2023, proběhlo na Centru Viktoria v Brně finálové kolo 1. ročníku Brněnské juniorské squashové tour 2022/23, pod názvem Sepetná resort cup 2023.

Tenhle pilotní ročník série turnajů BJST měl velmi úspěšných pět kol, kdy se dvě odehrála na Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno a tři, vč. závěrečného finálového, na Centru Viktoria pod vedením domácího klubu Squash Viktoria Brno. Turnajů se celkem v průběhu roku zúčastnilo 62 hráčů a to nejen z Brna a Moravy, ale nemalý počet zástupců mělo i Slovensko, kde doufejme juniorský squash zažívá svoji renesanci.

Závěrečného kola, které bylo bodově hodnocené 1,5 násobně, se nakonec zúčastnilo 37 hráčů. Opět jsme turnaj rozdělili na dvě soutěže- začátečníci a pokročilí. Začátečníků se sešlo 15 a „závoďáků“ 22. Hrál se tedy šestnáctkový a dvaatřicítkový pavouk do konečného umístění na dva vítězné set.

Turnaj začátečníků již tradičně měl několik úplných premiantů v soutěži, což bylo hlavním cílem celé tour. Finálovou dvojici však nakonec tvořily přece jen známe tváře. Vítězkou se stala Nela Skopalová, která ve třech setech zdolala Davida Vargu 2/1. O třetí místo se utkali Filip Varga s domácím Tobiášem Vintrem. Zde se naopak radoval hráč ze Slovenska, když porazil Tobiáše 2/0.

V turnaji pokročilých „závoďáků“ to bylo velice vyrovnané a nejeden zápas nabízel opravdu kvalitní výkony a napjatou bitvu o každý bod. Bodejť by ne! Hrálo se o celkové pořadí a premiérový titul, kde hlavní výhrou byl pobyt v na hotelovém komplexu v Beskydech na Sepetná resortu. Turnajem prošel bezchybně Jiří Hartmann, který ztratil pouze jeden set v semifinále s Peterem Amzlerem. Peter po výhře nad Annou Zelenkovou skončil na konečném 3.místě. Ve finále se nakonec představili domácí hráči Kristián Bořil a Jiří Hartman. Zde Jirka předvedl koncentrovaný výkon a unaveného Kristiána zdolal 2/0.

Mezi začátečníky se na bedně umístili:

1. Skopalová Nela

2. Varga David (SVK)

3. Varga Filip SVK)

4. Vintr Tobiáš

 

V pokročilých bylo pořadí následující:

1. Hartmann Jiří

2. Bořil Kristián

3. Amzler Peter (SVK)

4. Zelenková Anička

Následovalo velké přepočítávání bodů dle věkových koeficientů a také započítávání pouze čtyř nejlepších výsledků z celého ročníku D - tour. Díky neúčasti Johany Jedličkové ve finálovém turnaji pro nemoc bylo zřejmé, že se o celkovém prvenství rozhoduje mezi Annou Zelenkovou a Kristiánem Bořilem. A jak to nakonec dopadlo?.

 

Konečné celkové pořadí BJST 2022/2023:

1. Anna Zelenková, GU 15, Morenda

2. Kristián Bořil, BU 17, Viktorka

3. Johana Jedličková, GU 13, Morenda

4. Martin Jašek, BU 13, Morenda

5. Peter Amzler BU 17, Slovensko

 

Po turnaji se všichni zúčastnili pohodové grilovačky a velmi napínavého losování tomboly o hodnotné ceny, kde hlavní cenou byl opět pobyt v Beskydech na resortu Sepetná v hodnotě 5tis. Kč, stejný jako pro vítězku celé tour Annu Zelenkovou. Ten si odnesl Benedikt Bořil.

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, rodičům a hlavně hráčům, kteří se aktivně celé tour zúčastňovali za skvělý přístup a především fair play. Byli pořadatelům oporou i pomocnou silou.

 

Díky a v nové sezóně snad na shledanou!

 

Za tým organizátorů Honza Břeň a Jarda Kaleta

 

Kompletní informace o celé tour zde

Kompletní výsledky naleznete zde

Celkové redukované konečné pořadí zde

21.4.2023

Ve čtvrtém pokračování Brněnské juniorské squashové D - tour vítězí Anna Zelenková !!!

2023_04_21_JD celková.jpg
2023_04_21_JD mladsi.jpg
2023_04_21_JD starsi.jpg

Turnaj podruhé hostilo brněnské Sportcentrum Ivanovice pod taktovkou Jardy Kalety (společně s hlásnou troubou Davidem Zelenkou) a Squash Moravská Slavia Brno. Sešel se znovu slušný počet 30 hráčů, z toho 16 pokročilých a 14 začínajících juniorů. Nejvíce byla zastoupena domácí Moravská Slavia poté Viktorka, ale opět přijelo Znojmo a nyní dokonce 5 hráčů ze Slovenska!
Tentokrát jsme hráli v klasických pavoucích do konečného umístění, systém hry byl na 2 vítězné sety do 11 bodů, v případě stavu 1:1 na sety byl rozhodující set do 5ti konečných bodů (tzv. rychlá smrt..., mohlo to skončit i 5:4).
K vidění byly opět kvalitní zápasy, všichni hráči předváděli zlepšující se výkony a vzhledem k vrcholící squashové sezóně se těšíme na soutěže reprezentačních i klubových družstev...
 
Mezi začátečníky se na bedně umístili:
1. Varga Filip
2. Valko Gabriel
3. Varga David
4. Sprynarová Zuzana
 
V pokročilých byly v konečných zápasech šťastnější děvčata:
1. Zelenková Anička
2. Bořil Kristián
3. Jedličková Johča
4. Hrušecký Dominik
 
Závěrečný turnaj sezóny je plánován na neděli 4. června na brněnskou Viktorku. Všem hráčům, rodičům, trenérům, sponzorům i doprovodu děkujeme a těším se se opět na shledanou.


Za tým organizátorů Jarda Kaleta

Kompletní výsledky naleznete zde

Celkové redukované průběžné pořadí zde

17.2.2023

Třetí turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour pro Kristiána Bořila !!!

2023_02 Junior D starsi.jpg
2023_02 Junior D mladsi.jpg

Na Centru Viktoria se dne 17.2.2023 uskutečnilo již 3. kolo Brněnské juniorské squashové tour! Celkem se zúčastnilo 23 hráčů a hráček z Brna, Znojma, Olomouce a Slovenska, které jsme opět rozdělili do dvou skupin. Hráči, kteří již mají zkušenosti s turnaji, hráli vyřazovacího pavouka na dva vítězné sety. Celkem se jich sešlo jen 14, protože některé během posledních dní donutil k odhlášení bacil. Možná to tak nevypadá, ale bylo k vidění několik velice vyrovnaných výkonů a dle očekávání to vygradovalo ve finále, kde měla Anna Zelenková za stavu 1:1 na sety a 10:7 hned 3 mečboly, ale ani to ji nestačilo. Její soupeř, Kristián Bořil, zachoval klidnější hlavu v koncovce, kterou nakonec zvládl 14:12 ve svůj prospěch a radoval se z prvního vítězství v turnaji!

O třetí místo se utkali sourozenci Pelikánovi, kteří předvedli velice férovou hru. Poměrem 2:1 nakonec zvítězil mladší z nich Max.
V kategorii začínajících nadějí jsme opět viděli nové tváře. Vzhledem k počtu devíti účastníků jsme je rozdělili do dvou skupin, ze kterých nakonec vzešli dvojice k závěrečnému duelu o konečné umístění. Skupinu A s přehledem vyhrála Aneta Skopalová a skupinu B její sestra Nela Skopalová. Sesterské finále bylo velice vyrovnané, nicméně nakonec se v rozhodující sadě radovala Aneta. Příště již holky necháme hrát hlavního pavouka, ať se poperou i se zkušenějšími hráči. Utkání o třetí místo lépe zvládl hráč ze slovenské Trnavy Filip Varga, jenž přehrál Filipa Svojáka ze Znojma.
Podle atmosféry bylo cítit, že se to jak účastníkům, tak i rodičům opět velice líbilo a páteční podvečer strávili ve sportovním turnajovém duchu!
Nezbývá než všechny opět pozvat na další kolo, které budou pořádat kolegové z Morendy na Sportcentru Ivanovice v pátek 21.4.2023.

Za tým organizátorů Squash klubu Viktoria, Jan Břeň

 

Kompletní výsledky naleznete zde

Celkové redukované průběžné pořadí zde

Fotogalerie z turnaje -

13.1.2023

Druhý turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour pro Jirku Hartmanna !!!

2023_01_13 celkova.jpeg
2023_01_13 zacinajici.jpeg
2023_01_13 pokrocili.jpeg

Pátek 13. ledna, jistě šťastné datum pro mnohé :-) a také den pro druhé pokračování projektu Brněnská juniorská squash tour 2022/23. Tentokrát se hrálo v Brněnských Ivanovicích pod taktovkou Jardy Kalety a jeho druhů ze Squash Moravská Slavia Brno (velké díky hlásné troubě a catering mistrovi Davidu Zelenkovi... Morendaaa). Sešlo se úctyhodných 38 juniorských hráčů (Morenda, Viktorka, Znojmo a také 4 hráči bratia aj sestra zo Slovenska, dokonce Ostrava byla zastoupena). Pokročilí hráči (16 juniorů) hráli systémem tzv. "na dvě prohry" - známe především z beachvolejbalu - a poté hráli ještě do konečného umístění. Méně pokročilí hráči (22 juniorů) hráli ve 4 skupinách po 5ti resp. 6ti hráčích. Všechny zápasy se hrály na jeden dlouhý set do 15 bodů a vítěz musel vyhrát klasicky rozdílem 2 bodů. Zápasů bylo hodně, takže se turnaj protahoval tak, že jsme u začátečníků nechali odehrát pouze zápasy ve skupinách a o poslední umístění už hráli jen vítězové jednotlivých skupin. K vidění bylo spoustu kvalitních utkání, emoce stříkaly všude dokola, nováčci si mohli vychutnávat zápasy těch pokročilejších a ti naopak mohli udílet rady méně ostříleným hráčům. Děti mají palec nahoru za neutuchající touhu zjistit, kdy už bude konečně jejich další zápas a otázka: "Kdy už půjdu hrát?" zazněla nejméně 429x, za což moc děkujeme :-)

Velký počet juniorů je snad známka toho, že se nám opět podařilo nastartovat nové hráče a že squash zase začal "frčet".

 

Konečné umístění začátečníků:
1. Aneta Skopalová, Znojmo
2. Nela Skopalová, Znojmo
3. Filip Moltaš, Znojmo
4. Tereza Svobodová, Morenda
 
Konečné pořadí pokročilých:
1. Jirka Hartman, Viktorka
2. Peter Amzler, Viktorka
3. Kristián Bořil, Viktorka
4. Anička Zelenková, Morenda
 
Děkujeme rodičům a trenérům za trpělivost a příjemnou atmosféru a také všem hráčům za předvedené výkony.
Těšíme se opět příště při 3. turnaji 17. února, tentokrát na brněnské Viktorce, nashledanou...

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí zde.

Fotogalerie z turnaje -

25.11.2022

Vítězem prvního turnaje Brněnské juniorské squashové D - tour Peter Amzler !!!

IMG-20221126-WA0010.jpg

V pátek 25.11.2022 se uskutečnilo první kolo Brněnské juniorské squash tour 2022/23 v Centru Viktoria. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů a nebyla nouze o napínavou podívanou!

Turnaj byl rozdělen do dvou, respektive tří herních skupin. Nejmladší skupinkou byli hráči, kteří ještě nehráli zcela dle squashových pravidel, ale plnili různé sportovní soutěže spojené s hrou squash. 

Druhou skupinku tvořilo 10 hráčů, z toho 6 bylo úplně poprvé na turnaji. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti, kde se utkali každý s každým a na závěr hráli o konečné umístění mezi sebou. Absolutním vítězem se stal Oskar Humlíček (Squash Moravská Slavia Brno), který zdolal Filipa Moltaše 2/1 (SC Stroke Znojmo) na sety. O třetí místo se pak utkaly dívky, které ve svých skupinách skončily na druhém místě. Vítězství vybojovala Nela Skopalová, která porazila Štěpánku Koryťákovou a obsadila tak bronzovou pozici, obě hráčky SC Stroke Znojmo.

Poslední částí byl turnaj již pro zkušené závodní hráče. V něm si zahrálo celkem 16 hráčů, když nejvýše nasazenými byli Anna Zelenková (1.), Kristián Bořil (2.), Max Pelikán (3/4) a Martin Jašek (3/4). 

Nejvíce se asi zapotil Kristián, když ho hned v prvním kole zaskočil výborně hrající Honzík Jašek. Honza vyhrál úvodní set a v dalším průběhu favorizovaného Kristiána velice trápil. Starší Kristián se však v závěru zkoncentroval a otočil utkání ve svůj prospěch.

Dalším „překvapením" byl Peter Amzler, který přijel až ze Slovenska. Nejprve vyřadil výše nasazeného Martina Jaška a následně po velmi vyrovnaném boji i nasazenou jedničku Annu Zelenkovou a probojoval se do finále. Max Pelikán podlehl ve čtvrtfinále Johance Jedličkové, která následně nestačila na Kristiána v semifinále. O třetí místo se tedy utkaly holky ze Squash Moravská Slavia Brno Anna s Johanou. Klubová rivalita šla stranou a tentokrát byla lepší Johana. Po výhře 2/0 se tak mohla radovat z bronzové pozice na stupních vítězů.

Ve finále se utkali Peter s Kristiánem (oba Squash Viktoria). Kristián se snažil co mu síly stačily, ale ani on nenašel recept na slovenského juniora a podlehl mu 0/2.

První kolo Brněnské juniorské squashové tour tak máme za sebou a můžeme se těšit na další, které proběhne v pátek 13.1.2023 ve Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno.

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí zde.

Fotogalerie z turnaje zde.

17.11.2022

Brněnská juniorská squashhová D - tour je tady !!!

Logo Junior D tour 22_23.png

Po vzoru Prahy a Ostravy se i v Brně podařilo najít společnou cestu a propojit dva squashové kluby Squash Viktora Brno se Squash Moravská Slavia Brno a vytvořit Brněnskou juniorskou squash tour. Pilotní ročník se uskuteční v sezóně 2022/2023 a zahajovací turnaj celé tour proběhne v pátek 25.11.2022 v Centru Viktoria v Brně na ulici Vodařská 2.

Cílem tour je co nejvíce rozšířit závodní squash a seznámit se soutěžním prostředím začínající juniory napříč všemi kategoriemi. Turnaje jsou naprosto otevřené pro všechny herní úrovně a věkové kategorie juniorů od 5 do 19 let. Začínající hráči budou mít možnost seznámit se s turnajovou organizací a herní atmosférou. Závodní hráči pak možnost zahrát si zajímavé zápasy a porovnat se s konkurencí jinou než jen s klubovými spoluhráči. Nebude nouze o medaile a hezké sportovní ceny pro vítěze.

Turnaje se budou hrát dle soutěžních pravidel České asociace squashe pro turnaje juniorů kategorie D, ale s vlastním bodovacím systémem a vyhlášením absolutního vítěze celé junior D - tour v červnu 2023. V letošním ročníku se uskuteční celkem 5 turnajů. Dva v Centru Viktoria, dva na Moravské Slavii a jeden, finálový, opět v Centru Viktoria. Bodové hodnocení tohoto finálového turnaje bude navýšeno o 50% a rozhodne o absolutním vítězi celé Brněnské juniorské squash D - tour 2022/2023.

V každém kole budou 3 nejlepší hráči odměněni pamětními medailemi a cenami od partnerů. Po závěrečném finálovém turnaji budou rozděleny ceny pro celkové vítěze za 1.-5. místě v hodnotě cca 10.000,- + losování tomboly. Absolutní vítěz celé tour vyhraje putovní pohár.

Bodovat se bude dle umístění v každém turnajovém kole a to na 100 bodové škále. Závěrečný turnaj pak bude mít navýšenou bodovou o 50% (tzn. když na závěrečném turnaji někdo vyhraje tak nedostane 100 bodů, ale rovnou 150 bodů, atd.). Započítávat se budou 3 nejlepší výsledky ze 4 turnajů + závěrečný, finálový turnaj. Z turnaje budou samozřejmě i body do národního žebříčku juniorů ČASQ, dle bodového hodnocení viz. juniorské turnaje kategorie D.

Sraz na turnaj bude vždy v 15:30, časový harmonogram turnaje cca 16-19hod. Každý jednotlivý turnaj bude otevřený pro všechny juniorské věkové kategorie. Až na výjimky se budou kategorie slučovat jak dívky s chlapci, tak i věkové kategorie. Ve výjimečných případech bude vytvořeno více kategorií, aby byla úroveň hráčů vyrovnanější a měla hlavně herní smysl. Garance jsou vždy minimálně tři utkání v turnaji. Každý turnaj se bude dohrávat do konečného umístění. Hráči jsou povinni používat ochranné brýle. Hráči hrají na vlastní nebezpečí. Během turnaje bude zajištěno drobné občerstvení a pitný režim pro všechny účastníky.

 

Přihlášky, veškeré informace či dotazy směřujte na:

 

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@centrum.cz

bottom of page