Logo Junior D tour 22_23.png

Historie Junior D-tour

Junior D - tour 2022/2023

Průběžné pořadí

HLAVNÍMY PARTNERY JUNIOR D - TOUR JSOU:

Kovo_Koukola logo.png
logo_brno uzke.jpg

PARTNERY JUNIOR D -TOUR JSOU: 

logo Viktoria Brno.jpg
logo BTW.png
erins flag nove logo.png
PARK logo.jpg
freshbox logo.jpg
Logo Bástr.jpg
Squash Moravska Slavia logo.png
logo_pneukomlet_nové.jpg
sportprofit new.png
logo Salming.png
Logo Prima.jpg
logo Centrum Viktoria nove podelne.png
Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg
logo dietz.jpg
DR Development logo svetle.png
trs_výška malé oříznuté.png
MSFA logo finale.png

2. turnaj Brněnské juniorské squashové D - tour v pátek 13.1.2023 od 15.30 hod.

propozice 2. turnaje naleznete budou zveřejněny:

místo konání: Sportcentrum Ivanovice:

přihlášky na:

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@email.cz

 

los v místě konání v 15.30 hod., první zápasy od 16.00 hod., ukončení cca 19.00 hod.

minimální počet účastníků: 8, maximální počet účastníků: 100

25.11.2022

Vítězem prvního turnaje Brněnské juniorské squashhové D - tour Peter Amzler !!!

IMG-20221126-WA0010.jpg

V pátek 25.11.2022 se uskutečnilo první kolo Brněnské juniorské squash tour 2022/23 v Centru Viktoria. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů a nebyla nouze o napínavou podívanou!

Turnaj byl rozdělen do dvou, respektive tří herních skupin. Nejmladší skupinkou byli hráči, kteří ještě nehráli zcela dle squashových pravidel, ale plnili různé sportovní soutěže spojené s hrou squash. 

Druhou skupinku tvořilo 10 hráčů, z toho 6 bylo úplně poprvé na turnaji. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti, kde se utkali každý s každým a na závěr hráli o konečné umístění mezi sebou. Absolutním vítězem se stal Oskar Humlíček (Squash Moravská Slavia Brno), který zdolal Filipa Moltaše 2/1 (SC Stroke Znojmo) na sety. O třetí místo se pak utkaly dívky, které ve svých skupinách skončily na druhém místě. Vítězství vybojovala Nela Skopalová, která porazila Štěpánku Koryťákovou a obsadila tak bronzovou pozici, obě hráčky SC Stroke Znojmo.

Poslední částí byl turnaj již pro zkušené závodní hráče. V něm si zahrálo celkem 16 hráčů, když nejvýše nasazenými byli Anna Zelenková (1.), Kristián Bořil (2.), Max Pelikán (3/4) a Martin Jašek (3/4). 

Nejvíce se asi zapotil Kristián, když ho hned v prvním kole zaskočil výborně hrající Honzík Jašek. Honza vyhrál úvodní set a v dalším průběhu favorizovaného Kristiána velice trápil. Starší Kristián se však v závěru zkoncentroval a otočil utkání ve svůj prospěch.

Dalším „překvapením" byl Peter Amzler, který přijel až ze Slovenska. Nejprve vyřadil výše nasazeného Martina Jaška a následně po velmi vyrovnaném boji i nasazenou jedničku Annu Zelenkovou a probojoval se do finále. Max Pelikán podlehl ve čtvrtfinále Johance Jedličkové, která následně nestačila na Kristiána v semifinále. O třetí místo se tedy utkaly holky ze Squash Moravská Slavia Brno Anna s Johanou. Klubová rivalita šla stranou a tentokrát byla lepší Johana. Po výhře 2/0 se tak mohla radovat z bronzové pozice na stupních vítězů.

Ve finále se utkali Peter s Kristiánem (oba Squash Viktoria). Kristián se snažil co mu síly stačily, ale ani on nenašel recept na slovenského juniora a podlehl mu 0/2.

První kolo Brněnské juniorské squashové tour tak máme za sebou a můžeme se těšit na další, které proběhne v pátek 13.1.2023 ve Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno.

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

Celkové redukované průběžné pořadí BUDE ZVEŘEJNĚNO .

Fotogalerie z turnaje zde.

17.11.2022

Brněnská juniorská squashhová D - tour je tady !!!

Logo Junior D tour 22_23.png

Po vzoru Prahy a Ostravy se i v Brně podařilo najít společnou cestu a propojit dva squashové kluby Squash Viktora Brno se Squash Moravská Slavia Brno a vytvořit Brněnskou juniorskou squash tour. Pilotní ročník se uskuteční v sezóně 2022/2023 a zahajovací turnaj celé tour proběhne v pátek 25.11.2022 v Centru Viktoria v Brně na ulici Vodařská 2.

Cílem tour je co nejvíce rozšířit závodní squash a seznámit se soutěžním prostředím začínající juniory napříč všemi kategoriemi. Turnaje jsou naprosto otevřené pro všechny herní úrovně a věkové kategorie juniorů od 5 do 19 let. Začínající hráči budou mít možnost seznámit se s turnajovou organizací a herní atmosférou. Závodní hráči pak možnost zahrát si zajímavé zápasy a porovnat se s konkurencí jinou než jen s klubovými spoluhráči. Nebude nouze o medaile a hezké sportovní ceny pro vítěze.

Turnaje se budou hrát dle soutěžních pravidel České asociace squashe pro turnaje juniorů kategorie D, ale s vlastním bodovacím systémem a vyhlášením absolutního vítěze celé junior D - tour v červnu 2023. V letošním ročníku se uskuteční celkem 5 turnajů. Dva v Centru Viktoria, dva na Moravské Slavii a jeden, finálový, opět v Centru Viktoria. Bodové hodnocení tohoto finálového turnaje bude navýšeno o 50% a rozhodne o absolutním vítězi celé Brněnské juniorské squash D - tour 2022/2023.

V každém kole budou 3 nejlepší hráči odměněni pamětními medailemi a cenami od partnerů. Po závěrečném finálovém turnaji budou rozděleny ceny pro celkové vítěze za 1.-5. místě v hodnotě cca 10.000,- + losování tomboly. Absolutní vítěz celé tour vyhraje putovní pohár.

Bodovat se bude dle umístění v každém turnajovém kole a to na 100 bodové škále. Závěrečný turnaj pak bude mít navýšenou bodovou o 50% (tzn. když na závěrečném turnaji někdo vyhraje tak nedostane 100 bodů, ale rovnou 150 bodů, atd.). Započítávat se budou 3 nejlepší výsledky ze 4 turnajů + závěrečný, finálový turnaj. Z turnaje budou samozřejmě i body do národního žebříčku juniorů ČASQ, dle bodového hodnocení viz. juniorské turnaje kategorie D.

Sraz na turnaj bude vždy v 15:30, časový harmonogram turnaje cca 16-19hod. Každý jednotlivý turnaj bude otevřený pro všechny juniorské věkové kategorie. Až na výjimky se budou kategorie slučovat jak dívky s chlapci, tak i věkové kategorie. Ve výjimečných případech bude vytvořeno více kategorií, aby byla úroveň hráčů vyrovnanější a měla hlavně herní smysl. Garance jsou vždy minimálně tři utkání v turnaji. Každý turnaj se bude dohrávat do konečného umístění. Hráči jsou povinni používat ochranné brýle. Hráči hrají na vlastní nebezpečí. Během turnaje bude zajištěno drobné občerstvení a pitný režim pro všechny účastníky.

 

Přihlášky, veškeré informace či dotazy směřujte na:

 

Jan Břeň (Squash Viktoria) – tel. 608457083, e-mail: janbren33@gmail.com

Jaroslav Kaleta (Squash Moravská Slavia) – tel. 604288671, e-mail: kaletaci@email.cz