top of page

Vítězem finálového turnaje D - tour Jiří Hartmann, celkové prvenství pro Annu Zelenkovou !!!


V neděli 4.6.2023, proběhlo na Centru Viktoria v Brně finálové kolo 1. ročníku Brněnské juniorské squashové tour 2022/23, pod názvem Sepetná resort cup 2023.

Tenhle pilotní ročník série turnajů BJST měl velmi úspěšných pět kol, kdy se dvě odehrála na Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno a tři, vč. závěrečného finálového, na Centru Viktoria pod vedením domácího klubu Squash Viktoria Brno. Turnajů se celkem v průběhu roku zúčastnilo 62 hráčů a to nejen z Brna a Moravy, ale nemalý počet zástupců mělo i Slovensko, kde doufejme juniorský squash zažívá svoji renesanci.

Závěrečného kola, které bylo bodově hodnocené 1,5 násobně, se nakonec zúčastnilo 37 hráčů. Opět jsme turnaj rozdělili na dvě soutěže- začátečníci a pokročilí. Začátečníků se sešlo 15 a „závoďáků“ 22. Hrál se tedy šestnáctkový a dvaatřicítkový pavouk do konečného umístění na dva vítězné sety.

Turnaj začátečníků již tradičně měl několik úplných premiantů v soutěži, což bylo hlavním cílem celé tour. Finálovou dvojici však nakonec tvořily přece jen známe tváře. Vítězkou se stala Nela Skopalová, která ve třech setech zdolala Davida Vargu 2/1. O třetí místo se utkali Filip Varga s domácím Tobiášem Vintrem. Zde se naopak radoval hráč ze Slovenska, když porazil Tobiáše 2/0.

V turnaji pokročilých „závoďáků“ to bylo velice vyrovnané a nejeden zápas nabízel opravdu kvalitní výkony a napjatou bitvu o každý bod. Bodejť by ne! Hrálo se o celkové pořadí a premiérový titul, kde hlavní výhrou byl pobyt v na hotelovém komplexu v Beskydech na Sepetná resortu. Turnajem prošel bezchybně Jiří Hartmann, který ztratil pouze jeden set v semifinále s Peterem Amzlerem. Peter po výhře nad Annou Zelenkovou skončil na konečném 3.místě. Ve finále se nakonec představili domácí hráči Kristián Bořil a Jiří Hartman. Zde Jirka předvedl koncentrovaný výkon a unaveného Kristiána zdolal 2/0.

Mezi začátečníky se na bedně umístili:


1. Skopalová Nela

2. Varga David (SVK)

3. Varga Filip SVK)

4. Vintr Tobiáš

V pokročilých bylo pořadí následující:


1. Hartmann Jiří

2. Bořil Kristián

3. Amzler Peter (SVK)

4. Zelenková Anička

Následovalo velké přepočítávání bodů dle věkových koeficientů a také započítávání pouze čtyř nejlepších výsledků z celého ročníku D - tour. Díky neúčasti Johany Jedličkové ve finálovém turnaji pro nemoc bylo zřejmé, že se o celkovém prvenství rozhoduje mezi Annou Zelenkovou a Kristiánem Bořilem. A jak to nakonec dopadlo?.

Konečné celkové pořadí BJST 2022/2023:

1. Anna Zelenková, GU 15, Morenda

2. Kristián Bořil, BU 17, Viktorka

3. Johana Jedličková, GU 13, Morenda

4. Martin Jašek, BU 13, Morenda

5. Peter Amzler BU 17, Slovensko

Po turnaji se všichni zúčastnili pohodové grilovačky a velmi napínavého losování tomboly o hodnotné ceny, kde hlavní cenou byl opět pobyt v Beskydech na resortu Sepetná v hodnotě 5tis. Kč, stejný jako pro vítězku celé tour Annu Zelenkovou. Ten si odnesl Benedikt Bořil.


Závěrem bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, rodičům a hlavně hráčům, kteří se aktivně celé tour zúčastňovali za skvělý přístup a především fair play. Byli pořadatelům oporou i pomocnou silou.


Díky a v nové sezóně snad na shledanou!

Za tým organizátorů Honza Břeň a Jarda Kaleta

Kompletní informace o celé tour zde

Kompletní výsledky naleznete zde

Konečné redukované pořadí tour zde

Comments


bottom of page