top of page

Páteční napínavá dějství na MČR

Republikové mistrovství se pomalu blíží ke konci a páteční den pomohl vyjasnit několik věcí před finálovým zítřkem. Vzhledem k MDŽ v reportu dostane zaslouženou přednost Míša Čepová. Té se povedl neskutečný obrat v zápase s nasazenou jedničkou ženské kategorie a mohla se radovat ze své první finálové účasti. O titul se utká s další mladou hráčkou, Karolínou Šrámkovou a zopakují si tak nedávné finále brněnského satelitu Brno Open 2024.


V kategorii mužů se v prvním semifinále večera rozhodovalo o tom, kdo bude "reprezentovat" Viktorku v sobotním finále. Martin i Dan se dokonale znají a tak o vítězi vzájemného měření často rozhoduje aktuální psychické a fyzické rozpoložení. Martin se nejprve ujal vedení, ale Danovi se podařilo srovnat, pak následovalo menší hluché období neurovnaného squashe, ale nakonec z toho byl velice napínavý souboj. Z něj vyšel vítězně Dan a o titul se utká s Kubou Solnickým, Martin pak podstoupí souboj o bronz s Viktorem Byrtusem.


Velkým blokem pak zahájila soutěž kategorie masters, která se rozjela na centrech Hector a SBC. V "nejmladších" kategoriích masters M35 a M40 máme i nejvíce zástupců, no los nepřál nenasazeným Jirkovi Pinkovi ani Davidu Neugebauerovi, kterého vyřadil favorizovaný Martin Sládečka. Ten pak vyřadil i Michala Štěpána, jediného postoupivšího z prvního kola. Ten bude dohrávat o 5-8 místo, Jirka s Davidem se možná utkají o místo deváté.


O jednu kategorii výše, tj. mezi masters M40+ byla situace obdobná, los nepřál Standovi Jurčíkovi ani Tomáši Taušovi. Druhý Tomáš - Havlík sice prošel prvním kolem, ale pak dále byl vyřazen Kubou Vavříkem. Nade všechny musíme pak vyzdvihnout Michala Vaňka. Ten při premiérové účasti hned dokráčel do semifinále. Postaral se v pěti setech o překvapivé vyřazení Petra Kopeckého a také si poradil s ostravským Pavlem Cigánkem. V sobotu bude v semifinále čelit nasazené jedničce Ondrovi Pavelkovi.


Následné kategorie už tak úspěšné nebyly, do druhého kola se v M45+ se dostal jen Ondra Bořil. V padesátkách Martin Štěpán nakonec nedal pátý set v úvodním zápase a po zdravotních problémech se utká o deváté místo. Jako poslední člen Viktorky se až v sobotu zapojí do bojů mezi šedesátníky Vláďa Kolegar.

Commenti


bottom of page