top of page

Únorový výsledkový pelmel

U výsledkového bilancování začneme těmi mladšími squashisty. Na pražském SBC si vybudoval tradici turnaj sponzorovaný knižním nakladatelstvím Albatros. Tuto sobotu si tam zajel na juniorský turnaj kategorie B náš Thomas Koukola. S bilancí jedné prohry a následných dvou výher vybojoval pěkné 5. místo v kategorii B15.

Na severu Francie ve Wambrechies byl od čtvrtka rozehrán další juniorský turnaj druhé nejvyšší kategorie Golden, French Junior Open 2024. Český squash má zde zastoupení v podobě pěti juniorů, kdy nejvýše nasazený je náš Max Pelikán v BU13 jako turnajová jednička.

Max si v pátek poradil dobře s anglickým protivníkem a postoupil do sobotního ranního čtvrtfinále. Tady trošku zaspal a byl vyřazen domácím borcem, který těžil se svého dobrého pohybu. Odpoledne si již ale s dalším Francouzem poradil a v neděli ho tak čeká (pro změnu) další francouzský borec v duelu o páté místo. Maxovi asi ranní začátky ve Francii nesedly, v neděli ve vyrovnaném zápase prohrál 1:3 a bere tedy 6. místo.

Poslední výsledkový blok se týká ženské extraligy. Letošní kalendář této soutěže měl trochu pomalejší rozjezd, kdy bylo zatím odehráno jen listopadové kolo. Únorový blok tak odstartoval v našem Centru Viktoria tuto sobotu. Soupiska pronásledovaná zraněními zatím nepoznala radost z vítězného utkaní. Sestava Alexová, Hrnčiříková a Pelikánová v sobotu dvakrát zaznamenala výsledky 1:2, s ženami Fajne A a Girl Power. V neděli má tým volno a další zápas s Moravskou Slavií ho čeká až v březnu.