top of page

Zahájena třetí liga mužů

Třetí říjnový týden byly zahájeny mužské ligové soutěže včetně té nejnižší. Pouhým pohledem na tabulku je zřejmé, že covid a čas zasáhly i zde, v letošním ročníku se projevil vliv úbytku týmu i důraz na regionálnost soutěže. Výsledkem jsou tedy čtyři družstva v "moravské" skupině, kde nastupuje i nás tým Pneukomplet.

Nižší počet týmu sebou přinesl specifika ve formě jediného hracího dne a to soboty, a dále to, že se během sobotního klání utkají všechny týmy navzájem. První kolo se tedy hrálo na olomoucké Omeze, kde byl pořadatelem Draps. Tým vyrazil po peripetiích s tvorbou sestavy na konec ve čtyřech lidech: Martin Kopal, Vladimír Kolegar, Michal Kopecký a Robert Šťastný pendlující z Bástru.

Právě s pořadatelským týmem jsme zahájili sezonu. Draps hraje v poměrně ustálené sestavě a tak byl favoritem utkání. Tuto roli splnil, za nás bodoval pouze Robert.

Od utkání s Vyškovem se dalo možná očekávat více, ale nakonec i zde byla prohra 1:3. Tentokráte se z výhry radoval Michal Kopecký, ikdyž Robert také sahal po výhře, o kterou přišel až v pátém setu.

Výše zmínění zvítězili v posledním klání, kde nás čekala Moravská Slavia C. Vyrovnané utkání tak rozhodlo v prospěch Morendy jeden set navíc (2:2, 6:7).

Bohužel jsme tedy v Olomouci neokusili chuť celkové výhry a s mírnou ztrátou jsme zatím na posledním místě. Detailní výsledky lze nalézt na asociaci zde. Úvodní tabulka níže.