top of page

Zahraniční turnaje v tomto týdnu

Ani v tomto týdnu nechyběly výpravy našich hráčů po zahraničních turnajích. Tentokrát šlo o dění s Evropě - nejprve se podíváme na ostrovy, kde se Dan Mekbib zúčastnil challengeru, poté bude zmínka o dalším dílu evropských masters.Dan se zúčastnil challengeru v britské metropoli s dotací 20K. Event pořádaný v Cumberland Clubu se mimo jiné mohl chlubit návratem jamese Wilstropa na kurty. První kolo los přisoudil Danovi nedavno ještě juniora, irského hráče Sama Buckleyho. Danovi se podařilo utkání vyhrát 3:1, když ztratil tie-break v prvním setu pouze - 10-12, 11-6, 11-9, 11-6 (52m). Zápas můžete shlédnout na youtube.

V druhém kole se pak střetl s nasazenyým malajským hráčem. V souboji dvou levorukých pohyblivých hráčů byl průběh nakonec výsledkově opačný k prvním kolu a Dan se po prohře 1:3 s turnajem rozloučil( Syafiq Kamal (Mas) vs. Daniel Mekbib 9-11, 11-7, 11-9, 11-5 (35m). Zápas byl také vysílán na youtube kanálu turnaje.

Veškeré dění si lze v angličtině přečíst zde, pavouk zde.


Robert Alexa nadále pokračuje ve výjezdech na evropský okruh masters. Další díl byl tentokráte v Nizozemí, rotterdamský turnaj se řadí mezi populární a tak i kategorie M55+ byla slušně obsazená. V šestnáctkovém pavouku byl Rob nasazen na pozici 3/4, v úvodu nezaváhal a poradil si s dvěmi německými soupeři. Konečnou bylo semifinále proti nasazené jedničce a tak se v neděli odehrálo závěrečné dějství - souboj o bronz.


V něm vyzrál nad italským protivníkem a dalším bronzem rozšířil svou rozrůstající se sbírku trofejí z evropského okruhu. Všechny výsledky kategorie M55.

Commentaires


bottom of page