top of page

Zahraniční turnaje našich profíků i juniorů

Turnaje PSA okruhu jsou v plném proudu a Martinovi s Danem se podařilo dostat na třicítku do katarského Doha. Lákavá destinace i kvalitní obsazení přineslo kvalitní zápasy, bohužel z eventu nebyl dostupný stream.

První kolo přineslo jen poloviční postup, Martin Švec bohužel v zápase s jedním ze zástupců anglického squashového klanu Maliků, Perrym, nepřetavil dobrou přípravu na sezonu a díky nevynuceným chybám podlehl 1:3 (9/11, 7/11, 11/5, 9/11). Dan Mekbib strávil na kurtu také přibližně tři čtvrtě hodiny, ale s Pakistáncem Asimem Khanem v poměru 3:1 zvítězil náš zástupce.

V druhém kole na Dana pak čekala místní legenda Al Tamimi. Nasazená dvojka turnaje nepřipustila překvapení a Dan se tak rozloučil s turnajem s výsledkem 0/3 (4/11, 8/11, 4/11). Pro další info o turnaji přejděte na web PSA.


I naši junioři pokračují v probíhající evropské sérii turnajů, po Nordic Open si ze Švédska sourozenci Pelikánovi odskočili na jih do Maďarska.

Max potvrzoval své výsledky i nasazení z poslední doby a dokráčel do semifinále. Zde v B13 narazil na naprosto neznámého Iránce a byla z toho velká pětisetová přetahovačka. Náš junior dokonce dvakrát vedl, ale nakonec se v pátém setu radoval Rayan Golabian (11:8) a tak v neděli bude v Budapešti Max hrát o bronz. Nakonec bronz cinkl, neboť soupeř nedostal šanci - Max Pelikán - Sánta Ábel 11-0 11-2 11-7.

Ella ušla velice podobnou cestu ve své kategorii G17 (podařilo se jí vyřadit i nasazenou 3 kategorie), s tím rozdílem že její semifinálovou soupeřkou byla naopak jí velmi známá Češka Aneta Sezemská. I Ellu tedy bude v neděli čekat souboj o bronz. Stejně jako její bratr se Ella se soupeřkou nemazlila (Ella Pelikánová - Lili Zsoldos (11-2 11-3 11-3) a doplnila tak bronzový double.

コメント


bottom of page