top of page

Z Prahy nakonec odvážíme 3 medaile

Z letošní republiky, jak titulek napovídá, vezeme tři cenné kovy. V kategorii mužů jsme měli ještě šanci i na bronz, ale proti byl Viktor Byrtus a tak pro Martina po pěkném souboji zbylo nakonec místo čtvrté. Dan limitovaný zraněním srdnatě bojoval o svůj pátý titul, ale ten také putoval do Ostravy ke Kubovi Solnickému. A úplně "malé finále" si střihli Kuba Zapala s Michalem Juráškem o konečné 21. místo, ve čtyřech supervyrovnaných setech ho uzmul Kuba.


Mezi ženami letos přibylo do seznamu vítězek nové, celkem osmé jméno. V brněnském souboji nastupující generace se střetla naše Míša Čepová s Karolínou Šrámkovou. Míša odstartovala skvěle a získala první set, ale Kája pak změnou taktiky převzala vedení a nakonec urvala tiebreak čtvrtého setu a titul putuje na Moravskou Slávii.


Šedesátkové masters odstartovaly úplně jako poslední kategorie. Nestárnoucí Vláďa Kolegar sice přijel s mírně neambiciozní strategií ("No co, tak sem kvůli nim přijel, aby neměli strach, že budou poslední, když jsem tu já"), kterou však super výkony naprosto rozbil ve všech zápasech a mohl si tak na krk pověsit bronz (celkově jeho druhá placka v masters).


Poslední bohužel neproměněnou příležitostí byl souboj o bronz v kategorii M40+. Sem se po výborných výkonech probojoval Michal Vaněk. Zbylé výsledky pak již jen "telegraficky": Michalovi spolubojovníci ve stejné věkovce - Havlík (7), Jurčík (9) a Tauš (11). M35: Štěpán Michal (6), Pinka (11) a Neugebauer (12); M45: Bořil (8) Heneš (10); M50: Štěpán Martin (10).


Veškeré výsledky, fotogalerii a přenosy na Youtube pak shrnuje přímo asociační stránka MČR.

Comments


bottom of page