top of page

World Games 2022

V alabamském Birminghamu se letos v červenci uskutečnila událost, která se dá se říct dá považovat za vrcholnou soutěž ne-olympijských sportů, kam se řadí i náš milovaný squash. I tentokrát měl náš klub/republika zástupce za oceánem, kterým byl Martin Švec. O jeho dojmech před turnajem si můžete přečíst rozhovor v brněnském Deníku.

Co se týče squashe, hrálo se na skleněných kurtech a formát byl best-of-3, čili se daly očekávat díky kratším zápasům i překvapení. Na Martina čekal nebezpečný Argentinec Cornejo, a v případě výhry by si dal v druhém kole disko s Miguelem Rodriguezem.

Argentinec byl velice houževnatý a dynamický soupeř s výbornou obranou. Martin nejprve hledal co na něj hrát, což se podařilo až ve druhém setu, který se mu podařilo vyhrát a srovnat stav na 1/1. Bohužel ve třetím setu chyběla Martinovi trochu trpělivost a Jeremias byl v průběhu rozhodujícího setu stále v mírném vedení, které udržel až do samého konce: Martin Švec vs Jeremias Azana Cornejo (ARG) 1:2.

Herní formát se lišil ještě v jedné věci, hrála se sice i dohrávka vyřazených v úvodním kole, ale i zde se hrálo jen do první prohry. Následující den měl Martin volný los a čekal na soupeře. Nakonec došlo na duel dvou leváků vyšší postavy, Martin čelil Maďarskému hráči Balazsi Farkasovi.

Martin měl v prvním setu pomalejší start do utkání a soupeř toho jednoznačně využil. Druhý set byl Balazs také přesnější a vůbec nechyboval, pro Martina tak hry končí po prohře 0:2.

Kompletní pavouk s výsledky najdete zde.