top of page

Vítězem prvního turnaje Brněnské juniorské squashhové D - tour Peter Amzler !!!

V pátek 25.11.2022 se uskutečnilo první kolo Brněnské juniorské squash tour 2022/23 v Centru Viktoria. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů a nebyla nouze o napínavou podívanou!

Turnaj byl rozdělen do dvou, respektive tří herních skupin. Nejmladší skupinkou byli hráči, kteří ještě nehráli zcela dle squashových pravidel, ale plnili různé sportovní soutěže spojené s hrou squash.

Druhou skupinku tvořilo 10 hráčů, z toho 6 bylo úplně poprvé na turnaji. Hráči byli rozděleni do dvou skupin po pěti, kde se utkali každý s každým a na závěr hráli o konečné umístění mezi sebou. Absolutním vítězem se stal Oskar Humlíček (Squash Moravská Slavia Brno), který zdolal Filipa Moltaše 2/1 (SC Stroke Znojmo) na sety. O třetí místo se pak utkaly dívky, které ve svých skupinách skončily na druhém místě. Vítězství vybojovala Nela Skopalová, která porazila Štěpánku Koryťákovou a obsadila tak bronzovou pozici, obě hráčky SC Stroke Znojmo.

Poslední částí byl turnaj již pro zkušené závodní hráče. V něm si zahrálo celkem 16 hráčů, když nejvýše nasazenými byli Anna Zelenková (1.), Kristián Bořil (2.), Max Pelikán (3/4) a Martin Jašek (3/4).

Nejvíce se asi zapotil Kristián, když ho hned v prvním kole zaskočil výborně hrající Honzík Jašek. Honza vyhrál úvodní set a v dalším průběhu favorizovaného Kristiána velice trápil. Starší Kristián se však v závěru zkoncentroval a otočil utkání ve svůj prospěch.

Dalším „překvapením" byl Peter Amzler, který přijel až ze Slovenska. Nejprve vyřadil výše nasazeného Martina Jaška a následně po velmi vyrovnaném boji i nasazenou jedničku Annu Zelenkovou a probojoval se do finále. Max Pelikán podlehl ve čtvrtfinále Johance Jedličkové, která následně nestačila na Kristiána v semifinále. O třetí místo se tedy utkaly holky ze Squash Moravská Slavia Brno Anna s Johanou. Klubová rivalita šla stranou a tentokrát byla lepší Johana. Po výhře 2/0 se tak mohla radovat z bronzové pozice na stupních vítězů.

Ve finále se utkali Peter s Kristiánem (oba Squash Viktoria). Kristián se snažil co mu síly stačily, ale ani on nenašel recept na slovenského juniora a podlehl mu 0/2.

První kolo Brněnské juniorské squashové tour tak máme za sebou a můžeme se těšit na další, které proběhne v pátek 13.1.2023 ve Sportcentru Ivanovice pod taktovkou Squash Moravská Slavia Brno.