top of page

Víkendová céčka v Praze a Ostravě

V poslední sobotu před nástupem platnosti vládních "kovidových" opatření se uskutečnily i tři turnaje kategorie C. Naši zástupci se zúčastnili squashových klání v hlavním městě a na severu Moravy.

Tomáš Havlík si zajel zahrát na pražské Céčko sponzorované společností Elektro-Mahl. V prvním kole ho nečekal vůbec snadný soupeř, Adam Sinkule. Po ztrátě prvního setu Tom zabral a podařilo se mu urvat v tiebreaku set druhý. Zápas byl nadále vyrovnaný, i třetí set dospěl do tiebreaku, získal ho však Adam, který poté už zápas dovedl do vítězného konce. Tom si z prohry nic nedělal a v zápasech platu o 17. místo nedal svým soupeřům šanci (Mráček, Janusz, Fanta) a probojoval se do jeho finále. To bylo velice vyrovnané, v rozhodujícím třetím setu opět v tiebreaku Tomáš porazil Josefa Růžka 12:10 a získal sedmnácté místo. Výsledky na webu asociace.

Na kurty ostravského Havránka se vypravila pětice našich borců. Přes nástrahy úvodního kola se nedostali David Neugebauer s Michalem Šomanem, kteří tak museli do platu o 17. místo. Zde se jim dařilo střídavě, a jejich konečnými umístěními byla 22., respektive 27. pozice.

Do druhého kola se propracovali Boris Heneš (po tuhé bitvě s Nesládkem), Tomáš Tauš a díky volnému losu nasazená čtyřka Jiří Pinka. Ten v dalším kole vyřadil svého týmového kolegu Borise ve čtyřech setech. Boris pak v dohrávkách podlehl dvou soupeřům a po skreči olomouckého soupeře obsadil patnácté místo.

Tom ani Jirka pak ve čtvrtfinále nestačili na ostravské borce (Hlisnikovský, Šichnárek) a nakonec se potkali v souboji o sedmé místo. To získal nakonec Tomáš výhrou 2:1. Kompletní výysledky na webu asociace.