top of page

Švec v semifinále na PSA v Brémách, Mekbib ve čtvrtfinále v Cincinnati

BREMER SCHLUSSEL 2021 $10000

Martin Švec a Marek Panáček se po neúspěšném vystoupení na PSA v Grazu přesunuli do německých Brém, kde odehráli další turnaj s dotací $10000 a turnaj to byl výrazně výsledkově povedenější.

Pro Marka začal turnaj již v předkole, kde si ve čtyřsetové bitvě poradil s odvěkým rivalem z juniorských let Francouzem Mekhalfim. Ve 2. kole na něj čekala nasazená čtverka turnaje a rakouská jednička Aqeel Rehman. Marek vstoupil do zápasu zcela nebojácně a výsledkem bylo vedení 2/0 na sety. Ve třetím setu Aqeel přeci jen našel způsob, jak se vrátit zpět do zápasu, nicméně skvěle hrající Mara si ve čtvrtém setu vzal iniciativu zpět na svou raketu a zápas dovedl k převapivé, ale naprosto zasloužené výhře 3/1 a postupu do čtvrtfinále. Záznam zápasu lze shlédnout zde. Zde na něj čekal týmový kolega Martin.

Ten měl předkolo volné a ve druhém kole narazil již potřetí v tomto měsící na Roshana Bharose z Holandska, s nímž předchozí dvě utkání vyhrál vždy až v těsné koncovce pátého setu. Tentokrát nic nenaznačovalo tomu, že by se měla historie opakovat, leč realita byla nakonec stejná jako v předešlých zápasech. Bezchybně hrající Martin se snadno ujal vedení 2/0 na sety, pak jakoby ztratil koncentraci a zcela nesmyslně vlastními chybami pustil Roshana opět do pátého setu. V něm to byly již tradičně nervy, ale nakonec se šťastným koncem pro Martina. Záznam zápasu lze shlédnout zde.

Ve čtvrtfinále jakoby si naši kluci prohodili formu z předešlého dne. Skvěle takticky a koncentrovaně hrající Martin nepustil zjevně zakřiknutého Marka prakticky k ničemu a Martin se tak mohl radovat z pohodového postupu do semifinále. Vzájemný souboj je na tomto odkazu.

V něm narazil na 60. hráče světa Španěla Bernata Jaumeho. Martin odehrál velmi kvalitní první set, na jehož konci byl však tím šťastnějším Bernat. Od druhého setu již nebyl Martinův výkon tak koncentrovaný, když řešil zejména trable s míčkem a Bernat se tak nakonec dostal k bezproblémové výhře 3/0 na sety. I tento zápas byl streamován.

Pro Martina i Marka šlo o vyvedený turnaj a oběma zde získané body výrazně pomohou ve světovém žebříčku! Gratulujeme!

T.H. QUINN CINCINNATI QUEEN CITY OPEN $20000

Účastí na desítce v Cincinnati Dan Mekbib ukončil americkou pouť. Dan byl nasazen jako turnajová sedmička, což mu přineslo volné první kolo, v druhém pak narazil na Mexičana Bautistu.

Utkání bylo vedeno v útočném stylu s plno pokusy o zakončení. Dan si nakonec tato zakončení v přední části kurtu pohlídal a mohl se tak bez ztráty setu posunout do čtvrtfinále. [7] Daniel Mekbib v Edgar Ramirez Bautista (MEX) 3:0 (11:8, 12:10, 11:8) možno shlédnout videu facebookového profilu The T Squash Academy. Danův zápas začíná cca v jedné hodině tohoto streamu.

Čtvrtfinálem pro Dana bohužel turnaj v Cincinnati končí, v hodinovém zápase podlehl nasazené jedničce turnaje Nathanu Lakovi 3:1. Náš borec vybojoval první set a ještě ve druhém vedl 6:2, ale Angličan nakonec zápas otočil.

[7] Daniel Mekbib v [1] Nathan Lake (ENG) 1:3 (11:9, 6:11, 10:12, 1:11).