top of page

Tři medaile našich juniorů na áčku v Ostravě

V sobotu a v neděli se v ostravském Fajne uskutečnilo poslední juniorské áčko v rámci sezony 2021/2022. Díky termínové kolizi s Velikonočním víkendem se turnaje tentokráte zúčastnilo méně našich juniorů, ale i tak jsme dokázali získat dvě vítězství díky Maxi Pelikánovi (B11) a Jirkovi Hartmannovi (B15). Bronz ještě přidal Maksym Tokar (B19)

Max Pelikán (B11 a B13)

V sobotu se Max naposledy představil na juniroském áčkuv kategorii B11 a byla to poměrně hladká jízda. Max potvrdil, že je aktuálně poměrně jasnou českou jedničkou v této kategorii a turnaj bez sebemenšího zaváhaní vyhrál. To v sobotu na něj čekala v B13 těžší práce. Nejdříve v repríze sobotního finále B11 porazil Honzu Jaška, ale následně nestačil postupně na oba bratry Novákovi a byla z toho nepopulární 4.pozice.

Jiří Hartmann (B15)

Jirka Hartmann ve druhém kole i přes menší potíže přešel přes Ondru Hazuchu. V semifinále si až překvapivě hladce poradil s Adamem Burgetem, se kterým obvykle svádí velké bitvy. Na Adamovi však bylo vidět, že není úplně ve své kůži a že se na něm podepisuje práce na změně techniky jeho backhandu. Finále proti Bedřichu Benešovi pak bylo fantastickou bitvou, plnou skvělých výměn, sporných rozhodnutí rozhodčích a emocí. Jirkovi utekly úvodní 2 sety, ale ve zbytku zápasu měl naopak mírně navrch on. Poslední menší zádrhel přišel za stavu 10/8 v pátém setu pro Jirku, kdy Jirka ztratil koncentraci. Naštěstí 3 matchball za stavu 11/10 již proměnil!

Maksym Tokar (B19)

Maksym se v úvodním utkání postavil proti Patriku Závackému a zdálo se, že na kurtě ještě spí. Po důrazné domluvě od trenéra se dostal do zápasu a hladce zvítězil 3/1. V semifinále odehrál Maksym velmi vyrovnaný zápas s pozdějším vítězem turnaje Mojmírem Zálešákem, kterému však podlehl 1/3. V boji o bronz se utkal s Honzou Holušou a zápas si zkušeně pohlídal a byla z toho v den Maksymových 16.narozenin 3.příčka.

Tonda Kachlíř (B15)

Tonda hned v úvodním zápase odehrál obrovskou bitvu s Václavem Holušou. Tonda neskutečně chyboval, zkazil nespočet podání a prakticky sám daroval soupeři 2 sety. I pátý set vypadal zle, když Tonda tekl už 2/7, ale pak naštěstí zabral a 9 body v řadě zvítězil. Ve čtvrtfinále narazil na Adama Burgeta. Po nepovedených prvních dvou setech dokázal po super výkonu urvat ten třetí, nicméně ve čtvrtém již na Adama nestačil. V bojích o 5.-8.místo si nejdříve hladce poradil s Ondrou Hazuchou, ale následně po boji podlehl Kubovi Novákovi. Bylo z toho tedy 6.místo.


Ella Pelikánová (G17)

Ella byla na turnaji naší jedinou zástupkyní a bohužel hned v 1.kole nestačila na Denču Odehnalovou, i když na ni rozhodně měla. V dalších dvou zápasech si se soupeřkami poradila a obsadila 5.místo.

Comentários


bottom of page