top of page

Tři juniorské tituly z domácího MČRJ 2021!

V poměrně nezvyklý termín se uskutečnila letošní juniorská republika. Ve spolupráci s asociací se pořadatelství ujmul opět náš klub a uspořádal vydařené mistrovství na domácích kurtech Centra Viktoria. Zároveň byl sobotní hrací den i termínem Světového dne squashe, díky streamu bylo možno zápasy hrané na kurtu 1 sledovat odkudkoliv.


Mezi nejmladšími chlapci v B11 potvrdil mírnou roli favorita Max Pelikán. Celým turnajem proplul se ztrátou pouze jednoho setu v semifinále a zaslouženě získal titul. Benedikt Bořil se také neztratil, po vyřazení od druhého finalisty kategorie Martina Jaška nakonec uzavřel plato jako osmička.

I následující věková chlapecká kategorie B13 přinesla titul, tentokráte ne tak očekávaný. Zasloužil se o něj Jirka Hartmann. Cestu k prvenství měl složitější, přesto nedovolil soupeřům více jak zisk jednoho setu v jednotlivých zápasech. I v této kategorii startoval Max, byl však v čtvrtfinále vyřazen a skončil nakonec sedmý. Jedenácté místo přidal Tonda Kachlíř.

V B15 jsme měli dva zástupce, opět Tondu Kachlíře, spolu s ním nastoupil Kristián Bořil. Klukům se celkově až tolik nedařilo a po vyřazení v prvním kole skončili ve spodní části dohrávkového pavouka.


V B17 Michal Jurášek sahal po bránách finále ve vyrovnaném souboji v Vojtou Martinovským, leč chyběly ještě zkušenosti z těžkých zápasů. Nakonec z toho bylo velmi pěkné 4.místo, ale hlavně získaná sebedůvěra v to, že se Michal na kluky již dotahuje. Bratr Michala Radim doplatil na špatný los, když hned v úvodním kole podlehl Martinu Štěpánovi. I Ondra Kutý neměl zrovna příznivý los a z turnaje jej vyprovodila turnajová jednička Alex Kelar. Radim pak po výhře ve vzájemném utkání obsadil nakonec 10. příčku. Ondra skončil šestnáctý.


V nejstarší chlapecké kategorii B19 jsme očekávali zisk titulu a Marek Panáček tato očekávání zcela naplnil. Podobně jako Max bez zaváhání prošel až do finále a přidal další národní titul do své sbírky. Michal i Radim se neztratili ani v této kategorii, byli vyřazeni až ve čtvrtfinále. Poté si střihli vzájemný souboj v platu o páté až osmé místo, který Michal vyhrál 3:0. Poslední zápasy oba vyhráli a přidali tak pěkné páté a sedmé místo.


Co se týče dívek, bohužel jim v přihlášení či zisku pódiových umístění zabránily zdravotní komplikace ať aktuálního či dlouhodobého charakteru, takže snad příští rok. Ella Pelikánová, které její cestu za medailí zhatila sobotní horečka, tak alespoň po odstoupení obsadila 6. místo v kategorii G15.


Fanoušci, kterým nevyšel čas, nemusí věšet hlavu. Přehled streamovaných zápasů našich hráčů je shrnut v této aktualitě. Mnoho momentů bylo zachyceno i díky pohotovým fotografům, ke shlédnutí jsou dostupné galerie na našem webu, včetně snímků Ireny Vanišové z pátku.


K uskutečnění mistrovství kromě obětavých pořadatelů samozřejmě přispěli i partneři a sponzoři, děkujeme!

Comments


bottom of page