top of page

Svatomartinský report

Zatímco řada z nás holdovala svatomartinské huse/kachně a zkoušela mladá vína, squashové zápolení se samozřejmě vůbec nezastavilo. Zatímco mohutná mládežnická výprava zamířila přes hranici do Wroclawi na juniorskou evropskou tour kategorie superserie, Michalea Čepová potvrzovala svůj návrat na kurty.

Její návrat je vskutku pozoruhodný, na strahovském ženském áčku si vedla opět výborně. Opět z nenasazené pozice dokráčela do finále (Elznicová 3:0, Holzbauerová 3:2), kde si v sobotu odpoledne poradila v dalším souboji s Naty Babjukovou. Výhrou na áčku tak potvrdila svůj plnohodnotný návrat na kurty.

Junioři z Viktorky byli součástí mnohočetné české výpravy do Wroclavi, aby v největším squash centru světa Hastalavista poměřili síly s ostatními reprezentacemi. Turnaj Superserie odstartoval již v pátek, kdy se zapojili hlavně chlapci v kategorii B15.

Podobnou cestu k dalšími titulu absolvoval mezi B13 Max Pelikán. Svou roli nasazené jedničky své kategorie plnil svědomitě a bez zaváhání postoupil až do nedělního finále. Zde ukrajinský soupeř vzdoroval jen v prvním setu, místy lehce neurovnaný zápas lze sledovat na streamu na odkazu v dolní části reportu. Za dvacet minut jsme se tak mohli radovat z Maxova zisku titulu.

O kategorii výše se nejvýše probojoval Jirka Hartmann. Ten na cestě do třetího kola překvapil nasazeného borce, ale dále již do čtvrtfinále B15 to nestačilo. Po několika soubojích s českými krajany pak obsadil nakonec místo dvanácté. Jedinému zástupci v B17 Kristiánu Bořilovi nevyšly první dva dny turnaje a skončil nakonec na 57. místě. Mezi nejstaršími devatenáctkami došli oba bratři Juráškovi také do bran čtvrtfinále, ale zde podlehli soupeřům. V platu 9/16 se pak o chlup lépe dařilo Michalovi, který zde prohrál až souboj o deváté místo, Radim bral patnáctý flek.

Neztratily se ani dívky. Ella Pelikánová v G17 měla pozitivní výsledkovou bilanci, konečnou jí byla 11. pozice. Rianu Alexovou v G19 v cestě k vyšším metám zastavila její budoucí klubová spoluhráčka, Sofia Zrazhevska, kterou jsme měli možnost sledovat i na nedávno skončeném Czech Open 2023. Sofia kategorii nakonec ovládla, Ria pak brala pěkné sedmé místo.