top of page

Start velice vyrovnané druhé ligy

Co se týče organizačních změn v druhé lize, v nastávajícím ročníku se jich moc neudálo. Pokračují oba dva naše týmy Bástr i Prima (ten čerstvě s novým kapitánem Michalem Štěpánem). Celý hrací víkend se pak nesl v duchu výsledkově vyrovnaných utkání.

Příkladem toho může být sobotní utkání Bástru proti krnovským Drakům. V tomto utkání došlo nakonec na počítání míčků při stavu 2:2 a 8:8 na sety. O bodu pro hosty tak rozhodl jediný míček!

I v druhém utkání přišel Bástr zkrátka, opět došlo na remízu 2:2, ale soupeř - Fajne C byl tentokráte lepší ziskem dvou setů navrch.

Obdobně probíhala utkání druhého našeho týmu v druhé lize - Primy. Ten také měl možnost domácího prostředí, tuto výhodu se mu těsně nepodařilo využít s utkání s Třincem (2:2, prohra 7:8 na sety). Čtveřice Michal Štěpán, Tomáš Havlík, Marika Doubravová a Daniel Vrána ale sobotu zakončila výhrou 3:1 proti Draps Olomouc

V neděli pak oka týmy zajížděli k utkáním na cizí kurty. Prima se vypravila do Ostravy na Fajne. V sestavě zůstal jen Michal, na dalších pozicích nastoupili Martin Kollár, Kristýna Vykouřilová a Radim Jurášek. Nad domácími se jim podařilo získat o tři sety více (2:2, 9:6). A jak již bylo tento víkend skoro tradicí, zápas se Znojmem také skončil 2:2, tentokrát však Znojmo uhrálo o dva sety více.

Obdobně Bástr vyrazil na západ do Žďáru, Borise Heneše vystřídal Tomáš Tauš. Podobně jako Prima si tým připsal výhru na domácími (3:1), a podobně nedokázal přetlačit Třinec (2:2, 6:7 na sety). Po prvním hracím víkendu tak oba týmy okupují střed tabulky.


Comments


bottom of page