top of page

Standa Jurčík vydřel vítězství na Finálovém Déčku! Michal Vaněk vítězem Sportprofit Tour 2022/23!

Známe vítěze Finálového turnaje i Sportprofit Tour 2022/23. Finálový turnaj letošní Tour se uskutečnil v sobotu 10.6. a jako vždy jsme výjimečně začali již v 9 ráno. Turnaje se zúčastnilo parádních 30 hráčů a hlavní pavouk + vybrané zápasy se hrály netradičně na 3 vítězné sety, a to i z toho důvodu, že Finálový turnaj má dvojnásobnou bodovou hodnotu pro celkové pořadí. Turnaj jako takový sliboval velké drama v boji o celkové prvenství mezi Honzou Šťastníkem a Michalem Vaňkem. Menší šanci měl i Michal Štěpán. Celý turnaj byl plný dlouhých bitev a překvapivých výsledků a obětmi těchto překvapení byli i 2 z těchto tří hráčů. Honza Šťastník měl jako nasazená jednička turnaje úvodní kolo volné, ale v tom druhém na něj čekal černý kůň turnaje Standa Jurčík. Velká bitva, skvělý squash a neskutečně vyrovnané koncovky setů. Honza bojoval, protože věděl, že potřebuje skončit lépe než Michal Vaněk a na kurtu to bylo znát. V zápase prohrával 1/2 na sety a ve čtvrtém setu se dostal ke gameballům, ale Standa byl nakonec šťastnější a pro Honzu tak hon za celkovým prvenstvím skončil nečekaně brzy. Stejný osud potkal i Michala Štěpána. Ten se jako nasazená trojka utkal také již ve druhém kole s Radimem Juráškem, který byl tentokráte k nepoznání a na kurtech příkladně bojoval o každý balón. Michal se ujal vedení 2/1 na sety, ale nechal se rozhodit Radimovým krátkým medical time outem.Čtvrtý set byl boj, ale Radim měl stále mírně navrch. V 5.setu to bylo naprosto vyrovnané do stavu 5/5, kdy Michal neudržel nervy a v 6 výměnách po sobě poslal míč do tinu nebo dolů. O vítězi Sportprofit Tour tak bylo rozhodnuto nečekaně brzy, neboť Michal Vaněk si na rozdíl od obou dalších borců poradil s Martinem Kollárem a prošel tak do čtvrtfinále, což mu k vítězství v 7.ročníku Sportprofit Tour bohatě stačilo. Michal je tak po 7 ročnících celkově již 6 různým vítězem! Jsme tak velmi zvědavi, jestli se mu podaří titul v příštím roce obhájit. Celkově druhý skončil Honza Šťastník a vůbec poprvé se na bednu v celkovém pořadí probojoval nakonec bronzový Jirka Pinka! Gratulace všem třem! Konečné pořadí tour naleznete níže!

V samotném osmifinále pak nebyli Honza a Michal jediní nasazení, kteří nestačili na své soupeře a překvapivě vypadli. Osmého nasazeného Martina Šimku přehrála Kristýna Hrnčiříková a šestý nasazený Alda Tchuř zase po pěkné bitvě nestačil ve čtyřech setech na Elišku Jičínskou. Ani sedmý nasazený, Boris Heneš, nepřešel přes svého soupeře do čtvrtfinále, neboť podlehl 1/3 Tomáši Taušovi. Boj o medaile tak sliboval nečekané bitvy! Jako první se do semifinále probojoval Jirka Pinka. Ten si poměrně hladce poradil s Tomášem Taušem. Stejně jednoznačný průběh mělo i vítězství Michala Vaňka nad Tomášem Havlíkem. To Standa Jurčík se s Eliškou Jičínskou řádně zapotil a výhru doslova vydřel poměrem 3/1. Radim Jurášek si ve třech vyrovnaných setech poradil s Kristýnou Hrnčiříkovou. Semifinále nabídlo dvě epické pětisetové bitvy. Standa Jurčík si sáhl na dno, ale i když na něm již byla znát únava z předchozích 3 zápasů, i tak našel v koncovce 5.setu více sil a po výhře 11/9 v pátém udolal Radima Juráška! Druhé semifinále bylo stejně dramatické. Michal Vaněk vedl již 2/0 na sety, ale Jirka se nevzdal a utkání dovedl až do koncovky 5.setu, kde byl ovšem zkušenější Michal tím lepším hráčem na kurtu! Finále tedy mělo složení Michal Vaněk a Standa Jurčík. Oba dva za sebou měli několik těžkých zápasů, ale tak trochu překvapivě na kurtu působil více unaveně Michal, čehož výborně hrající Standa dokázal využít a po vítězství ve 3 setech se tak mohl radovat z velmi cenného turnajového vítězství! Celý turnaj pak zakončila další neuvěřitelná bitva v zápase o 3.místo. Radim Jurášek se dostal do vedení 2/0 na sety, Jirka pak ale upravil taktiku a zjevně unaveného Radima přinutil jít až do 5.setu. To už zápas sledovali všichni účastníci turnaje, a že bylo na co koukat. Radim se ujal vedení 8/3 a vypadalo, že je rozhodnuto. Klik – 8/8. Radim ale přeci vybojoval první matchball za stavu 10/9, následovaly dva matchbally pro Jirku za stavu 11/10 a 12/11. Z vítězství se nakonec ale přeci jen radoval Radim a bral tak bronz.

Po turnaji a jeho vyhlášení následně proběhla klubová Závěrečná, kde jsme klasicky vyhlásili celkové vítěze, rozloučili se s klubovou sezonou a našim dlouholetým trenérem Honzou Břeněm a pak už jen oslavili konec sezony do pozdních nočních hodin! Všem moc děkujeme a během prázdnin na Déčku na Viktorce AHOJ!

Kompletní výsledky turnaje zde

Konečné pořadí Sportprofit Tour 2022/2023 zde

Fotogalerie z turnaje: zde

VÝHLÁŠENÍ FINÁLOVÉHO TURNAJE

VÝHLÁŠENÍ SPORTPROFIT TOUR 2022/23Comments


bottom of page