top of page

Standa Jurčík vítězem pátečního Déčka při turnaji PSA

V pátek 19.11.2021 se ihned po skončení PSA turnaje odehrálo 2.páteční Déčko v rámci 6.ročníku Sportprofit Tour. I přes dříve avizovaný pozdější start turnaje – výjimečně jsme začali až v 18.15 a zároveň i přesto, že bylo tedy jasné, že turnaj potrvá déle, se nakonec po kurtech Viktorky téměř do 0.15 ráno prohánělo 30 squashových nadšenců, za což jim patří velký dík!


V turnaji byl nasazeným hráčem číslo jedna Michal Vaněk. Ten si nejdříve poradil s Radimem Juráškem, aby se mu následně povedla odveta za zářijovou porážku s Michalem Juráškem, kterého udolal 2/1 na sety. Michal Jurášek ještě o kolo dříve zdolal také ve třech setech Mariku Doubravovou, která se nakonec z žen umístila nejvýše, když následně již nezaváhala a obsadila 9.místo. V semifinále Déčka se Michal Vaněk utkal s černým koněm turnaje Standou Jurčíkem. Standa, kterého ve čtvrtfinále mírně potrápil Jirka Pinka, který dokázal uzmout Standovi jeden set, se s Michalem však zkoncentroval a utkání jasně opanoval ve dvou setech. Ve spodní části pavouka se žádné překvapení nekonalo. V semifinále se tak utkali dva rivalové Michal Štěpán a Tomáš Havlík. Jako vždy byl k vidění vyrovnaný zápas a tak trochu jako vždy zápas došel do rozhodujícího setu. V něm tentokráte prokázal více klidu na raketě Michal a postoupil do finále. Tam se projevila zkušenost Standy a možná i trochu více ušetřených sil, když si Standa hlídal průběh celého utkání a zvítězil 11/7, 11/9 a mohl tak slavit vítězství na Déčku!


V zápase o bronz měl navrch Michal Vaněk a skončil tak třetí. Nejlepším hráčem vyřazeným 1.kole a vítězem platu se pak stal Ondra Ryšavý, který si v posledním zápase o tedy 17.místo poradil s nejmladším účastníkem turnaje a aktuálním mistrem ČR do 13 let – Jirkou Hartmannem.


Turnaj měl dokonce zahraničního hosta, když naše hráče proháněl švédský účastník Hugo Warner, který obsadil 10.příčku. Vše tentokráte zdokumentovala Irena Vanišová, která jako vždy ochotně fotila celý průběh turnaje. Jakmile budou její fotky dostupné na webu nebo Facebooku squashpage.net , ihned účastníkům zašleme fotografie v plné kvalitě. Ireně ještě jednou velké díky! No a příští turnaj? Ten bude snad v pátek 17.prosince ;)

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde

Průběžné pořadí Sportprofit Tour 2021/2022 zde

Fotogalerie z turnaje zde


Comments


bottom of page