top of page

Squashové dění na úvod prosince

Nejprve začneme u mužů, ti měli na programu áčkový víkend, pořádaný na Strahově. Přihlásil se poměrně velký počet startujících, kategorie A i B byly zcela naplněny a na některé se tak nedostalo.


Na áčko z Viktorky vyrazili Martin Švec a Vojta Ryba. Turnaj byl obohacen o start několika zahraničních hráčů. Na dva z nich narazil Vojta, který po výhře nad Martinovským na ně nestačil a bylo z toho osmé místo tentokráte. Martin postupoval dle nasazení, ale v semifinále ho zaskočil Ondra Vorlíček. V konečném zúčtování tak z toho nakonec vyšlo místo čtvrté. Pavouk s výsledky zde.


Ani na B se našemu dalšímu zástupci Kubovi Zapalovi moc nevedlo, nepříjemný soupeř v 1. kole znamenal stopku hned na úvod. Ve spodním dohrávaném pavouku pak tři výhry a jedna prohra znamenaly konečné 21. místo. Na stupně vítězů se tak prodral jen Lukáš Tužinčin, kterého sice v semi zastavil nestárnoucí Jarda Čech, ale v zápase o bronz mohl slavit po pětisetové bitvě s Filipem Kočárkem.. Výsledky B zde na asociaci.

Do švýcarského Curychu se juniorskou supersérii vydala česká minivýprava, kromě kouče Honzy Břeně byla nominována i Riana Alexová. Ta vyrazila na evropskou tour po delší době, pauza v hraní byla lehce vidět v bojích v základní skupině. I přes narůstající zlepšení se musela Ria smířit se čtvrtým místem ve skupině, což v neděli vedlo k souboji o konečné 7. místo. PO nepříznivém prvním setu proti domácí hráčce Ria zabrala a podařilo se jí otočit na 2:1. Víc sil ale bohužel nezbylo a tak po prohře v pěti setech nakonec brala osmé místo. Podrobný report naleznete na asociaci. Kompletní výsledkový servis na ESF pak naleznete zde.

Comments


bottom of page