top of page

Sportprofit nakonec ve smíšené lize také stříbrný

Týden po play-off ženské extraligy se nejlepší smíšená družstva vydala do Ostravy bojovat v pořadí o druhý titul této kategorie. Tým Sportprofit, kde se míchá zkušenost Dana & Martina s mladými juniory, u toho nemohl chybět.


Sobota byla ve znamení velice těžkého soupeře ze Strahova, zápas však přinesl nečekané rozuzlení od stolu soutěžní komise. Pro ty, jenž zápas sledovali na streamu a pro ostatní, které zarazil zapsaný výsledek u zápasů Dana a Michala Juráška, přineslo vysvětlení rozhodnutí soutěžní komise (zde novinka). Nakonec Strahovu nebyly platné výhry Lucase Serme nad Martinem Švecem a Tinne Gilis nad Kájou Šrámkovou, neboť díky chybě v nominaci strahovského týmu byly zápasy Mekbib - Uherka a Jurášek - Lezaud skrečovány v náš prospěch, což přineslo postup našeho týmu do nedělního finále.


Na neděli byla sestava Míša Čepová, Martin s Danem stejně jako včera, a na čtyřce Marťas Štěpán. I Ostrava nasadila zahraniční akvizice k svému kmenovému duu, měla na soupisce Jacqueline Peychär a mladého Poláka Kajetána Lipskiho, nám známé z brněnských challengerů.

Míša Čepová zkusila svou typickou fyzickou hru, ale na zkušenou Rakušanku to nestačilo a prohrávali jsme 1:0. Pak šli na řadu kluci, ale bohužel zaúřadovala malá zranění Martina a na konto Fajne připsal Viki Byrtus druhý bod po dalším skoresheetu 3:0. Dan rozjel své utkání dobře, ale Jakub Solnický nakonec utrhl jeden set, což znamenalo rozhodující vedení a předčasné ukončení celého utkání, takže Martin Štěpán se na kurt postavit nemusel. Po poměrně složité sezoně tak získáváme stříbrné medaile, čímž jsme završili letošní "dobu stříbrnou" v dospělých kategoriích (Míša a Dan MČR jednotlivců, oba týmy v extraligových soutěžích družstev).

Fotogalerie z Play off ZDE


Semifinále Sportprofit - Strahov: výsledky a stream; finále Sportprofit - SC Fajne výsledky a stream.


Comments


bottom of page