top of page

Roman Švec vítězem mužského béčka v Ostravě

V sobotu 11. září se v ostravském centru Fajne za účasti tří našich hráčů odehrálo další mužské béčko ve znovuobnovené sezoně! Jasným favoritem turnaje byl náš Roman Švec, který byl do turnaje nasazen na pozici č.2. Roman svou roli na kurtech během turnaje jednoznačně potvrzoval, když jej v úvodních dvou kolech čekali týmoví kolegové David Neugebauer a Tomáš Havlík, které oba hladce přehrál ve třech setech. Stejný scénář mělo i semifinále s Michalem Vaňkem. Ve finále se však Roman zapotil mnohem více než možná sám čekal. Jeho soupeřem byl výborně hrající Martin Ředina, jehož precizní technika a cit pro míč dělaly Romanovi značné problémy. První set sice Roman hladce zvládl, ve druhém byl však jasně lepším hráčem Martin. Třetí set byl velkým bojem. Martin se dokonce probojoval ke dvěma setballům za stavu 10/8, poté však udělal 4 rychlé nevynucené chyby v řadě a Roman se dostal do vedení 2/1 na sety. Čtvrtý set byl už zcela v gesci Romana a ten se tak mohl radovat z dalšího turnajového vítězství.


Tomáš Havlík, který z hlavní soutěže vypadl ve čtvrtfinále právě s Romanem následně překvapivě udolal ve třech setech Petra Kopeckého. V posledním zápase však bohužel nestačil ve velké pětisetové bitvě na Tomáše Hanzelku a Tomáš, tak nakonec obsadil velmi pěkné 6. místo.


David Neugebauer po prohře s Romanem v 1.kole odehrál tři pětisetové zápasy a dokonale tak maximalizoval svůj čas na kurtech. V prvním pětiseťáku bohužel nestačil na Petra Šimečka. Poté si však poradil s Danem Vránou a Pavlem Brichtou a obsadil tak konečné 13.místo.


Comments


bottom of page