top of page

Robert Alexa ovládl Malta Squash Masters 2023

Téměř stovka borců pokročilejšího věku si zaletěla či doplula na středozemský ostrov Malta, jenž byl dějištěm dalšího dílu z okruhu evropských masters. Nechyběl mezi nimi ani náš Robert Alexa, který si naplánoval nejvyšší cíle ve své kategorii M55+.


Robert byl nalosován jako nasazená dvojka do skupiny B, která byla nastartována v pátek a dohrána v sobotu dopoledne. Robert si bez problému poradil s dvěma evropskými soupeři a neměl problém ani se soupeřem z daleké Číny. V sobotu pak pokračoval ve vítězné sérii v semifinále, kde opět přehrál Itala v poměru 3:0.

Jiná káva bylo nedělní finále proti nasazené jedničce, Francouzovi Olivieru Collignonovi. Došlo na pětisetový souboj, hned v prvním setu se rozhodovalo v tie-breaku, který získal Robert. Vzápětí ještě v delším tie-breaku druhého setu Francouz srovnal. V další přetahované pak Robert za rozhodcovského dohledu Frederika Johnsona a mezisetové podpory Jamese Hyatta dosáhl zaslouženého vítězství, jehož kořeny lze hledat i ve středečním přípravném sparringu s Borisem Henešem.


Výsledky Roberta zde, výsledky celého turnaje pak také na ESF.

Comments


bottom of page