top of page

Ria Alexová na Mistrovství Evropy U19 jednotlivců

V holandském Eindhovenu probíhá ME hráčů do 19 let, které se koná po kovid pauze (naposledy 2019 u nás v Praze). V první polovině mistrovství se rozbíhají soutěže jednotlivců, po kterých jdou na řadu týmy. Nejen o své přípravě hovořila Ria v tomto krátkém facebookovém videu.

Los tentokráte přinesl zajímavost v podobě staronové soupeřky z Irska. Se Sophií Thomas se už Ria střetla v roce 2019. I tentokrát ji porazila (11/6, 12/10, 11/7) po poctivém výkonu a s využitím poznatků z předchozího zápasu.

V dalším zápase čekala na Riu herně nepříjemná a favorizovaná soupeřka, Ona Blasco ze Španělska. Naše hráčka odehrála proti Španělce výborné první dva sety, ve kterých měla dokonce gamebally, ovšem ve třetím setu už trochu došly síly. Riana Alexová - Ona Blasco 0/3 (9/11, 12/14, 5/11).

V dohrávkovém platu o 17. místo na Riu čekaly soupeřky ze Slovinska. Nejprve podlehla Saře Nedič 1:3, ale nad Nanjou Urh vydřela po 45 minutách vítězství v pěti setech. Výhra ji posunula k souboji s reprezentační kolegyní Tamarou Holzbauerovou, kdy se hrály absolutně vyrovnané sety, bohužel s nepříznivými koncovkami pro hráčku Viktorie Brno (10/12 9/11 9/11). Mistrovství pak zakončila v úterý soubojem s Belgičankou Daelovou, rozloučila se výhrou 3:1.