top of page

Republika pokračuje v plném proudu

Třicáté mistrovství vstoupilo do druhého dne a přineslo celou škálu zážitků, jak pozitivních tak i negativních. Turnajové pavouky rozehrály ženy i masters, zatímco muži pokračovali čtvrtfinálovým kolem i dohrávkami.


Ve vrchní části pavouka žen se bohužel nepodařilo dovést pátý set Marice Doubravové proti Veronice Gaultier do vítězné podoby a opustila tak soutěž po prvním kole. Kristýna Vykouřilová lehce prošla úvodním kolem, ale pak byla vyřazena spolu favoritkou turnaje, Naty Babjukovou. Zítra je tak možno holkám fandit na SBC v dohrávkách.


V soutěži mužů byla pozornost upoutána na podvečerní čtvrtfinálová kola. Ty odstartoval Martin Švec zápasem s Ondrou Uherkou a dokázal těžit z mírné fyzické převahy a byl trpělivější v koncovkách. V sobotu jej čeká semifinále s Márou Panáčkem. Druhé semifinále bohužel neponese brněnskou stopu, Danův zápas s Vikim Byrtusem ovlivnil jeho špatný došlap v prvním setu. I přes snahu a boji v pěti setech Dan svůj titul bohužel neobhájí a doufejme, že se dá zdravotně do pořádku před americkokanadskou PSA výpravu či speciálním pátečním Déčku nadcházející pátek 11. března.


Oba naši borci v dohrávkovém platu se nakonec střetnou v boji o deváté místo. Vojta Ryba i Roman Švec zvládli oba náročné duely vítězně a tak je čeká pikantní vzájemný duel.


Také se rozehrály soutěže starších ročníků. Kategorie M35 objevila pro klání masters hned trojici premiantů z Viktorky.

Zatímco David Neugebauer měl smůlu na los a byl vyřazen loňským mistrem Pavlem Sládečkem ml., Jirka Pinka si zahrál o vstupenku do dalšího kola s Alešem Tchuřem. Zápas byl dokonce streamovaný na youtube, takže Jirkovu výhru lze shlédnout i zpětně. Jirkovu dalšímu postupu zabránil pak Michal Kareš, ale Jirka podal vynikající výkon. Alda si pak poradil s Honzou Nožkou, David měl další postup zajištěn přes bye.


V M40 Standa Jurčík nepřešel přes Petr Kopeckého, v dohrávce ale zvítězil nad poděbradským Benešem. V M45 podobně v prvním kole vypadli Martin Štěpán, Ondra Bořil a vzápětí i nasazený Boris Heneš. Naopak velkou radost nám přinesly M55, na poslední chvíli přihlášený Vláďa Kolegar zdolal Pavla Hořínka a odpoledne i nasazenou jedničku Slávka Zajkra. To tedy znamená první jistou medaili pro Viktorii v této kategorii, z jakého kovu bude rozhodne sobotní finále Vladimíra proti Standovi Pechovi.


Všechny výsledky lze dohledat na asociaci. Pro ty, kdo nenajdou čas fandit přímo na Hectoru je opět připraven stream.


Comentarios


bottom of page