Republika pokračuje v plném proudu

Třicáté mistrovství vstoupilo do druhého dne a přineslo celou škálu zážitků, jak pozitivních tak i negativních. Turnajové pavouky rozehrály ženy i masters, zatímco muži pokračovali čtvrtfinálovým kolem i dohrávkami.


Ve vrchní části pavouka žen se bohužel nepodařilo dovést pátý set Marice Doubravové proti Veronice Gaultier do vítězné podoby a opustila tak soutěž po prvním kole. Kristýna Vykouřilová lehce prošla úvodním kolem, ale pak byla vyřazena spolu favoritkou turnaje, Naty Babjukovou. Zítra je tak možno holkám fandit na SBC v dohrávkách.


V soutěži mužů byla pozornost upoutána na podvečerní čtvrtfinálová kola. Ty odstartoval Martin Švec zápasem s Ondrou Uherkou a dokázal těžit z mírné fyzické převahy a byl trpělivější v koncovkách. V sobotu jej čeká semifinále s Márou Panáčkem. Druhé semifinále bohužel neponese brněnskou stopu, Danův zápas s Vikim Byrtusem ovlivnil jeho špatný došlap v prvním setu. I přes snahu a boji v pěti setech Dan svůj titul bohužel neobhájí a doufejme, že se dá zdravotně do pořádku před americkokanadskou PSA výpravu či speciálním pátečním Déčku nadcházející pátek 11. března.


Oba naši borci v dohrávkovém platu se nakonec střetnou v boji o deváté místo. Vojta Ryba i Roman Švec zvládli oba náročné duely vítězně a tak je čeká pikantní vzájemný duel.


Také se rozehrály soutěže starších ročníků. Kategorie M35 objevila pro klání masters hned trojici premiantů z Viktorky.

Zatímco David Neugebauer měl smůlu na los a byl vyřazen loňským mistrem Pavlem Sládečkem ml., Jirka Pinka si zahrál o vstupenku do dalšího kola s Alešem Tchuřem. Zápas byl dokonce streamovaný na youtube, takže Jirkovu výhru lze shlédnout i zpětně. Jirkovu dalšímu postupu zabránil pak Michal Kareš, ale Jirka podal vynikající výkon. Alda si pak poradil s Honzou Nožkou, David měl další postup zajištěn přes bye.


V M40 Standa Jurčík nepřešel přes Petr Kopeckého, v dohrávce ale zvítězil nad poděbradským Benešem. V M45 podobně v prvním kole vypadli Martin Štěpán, Ondra Bořil a vzápětí i nasazený Boris Heneš. Naopak velkou radost nám přinesly M55, na poslední chvíli přihlášený Vláďa Kolegar zdolal Pavla Hořínka a odpoledne i nasazenou jedničku Slávka Zajkra. To tedy znamená první jistou medaili pro Viktorii v této kategorii, z jakého kovu bude rozhodne sobotní finále Vladimíra proti Standovi Pechovi.


Všechny výsledky lze dohledat na asociaci. Pro ty, kdo nenajdou čas fandit přímo na Hectoru je opět připraven stream.