top of page

QUALICO MANITOBA OPEN 2022

Poslední zastávkou naší dvojice byl kanadský Winnipeg a zdejší PSA 10 turnaj. Borci se řadili vedle nejvýše nasazeného Američana Lovejoye a britského dua Wall & Todd do širšího okruhu uchazečů o zdejší titul, nasazení jim zajištovalo volné první kolo.

Turnaj byl poměrně plný překvapivých výsledků, díky nim se Danovi Mekbibovi postavil v druhém kole překvapivý vítěz a držitel divoké karty, Kanaďan Henderson. Tomu patřil úvodní set 11:4, ale Dan se pak zkoncentroval a postoupil dál s výhrou 3:1. Další z překvapivých výsledků, bohužel na účet Martina byla jeho prohra s Velšanem Taylorem.

Dále neopustíme linii překvapení, tentokráte v pozitivním duchu. Danovi se podařilo ve čtvrtfinále vyřadit nasazenou jedničku turnaje, Spencera Lovejoye z USA. Ten sice získal první set těsně 11:9, ale zbytek zápasu patřil Danovi, který soupeři dovolil uhrát už jen třináct míčů a po necelé hodině si zajistil postup do semifinále.

O tom, že se Dan nepostaví ve finále soupeři z posledního turnaje PSA konaného v Calgary Nickovi Wallovi, rozhodl další anglický hráč Tom Walsh. Dan sice získal první set, ale Tom si zlepšeným výkonem v druhém a třetím setu vybudoval dobrou pozici a i přes snahu a zlepšení našeho borce získal i set čtvrtý.

Všechny výsledky a reporty lze načíst na PSA stránce.