top of page

První PSA semifinále pro Máru Panáčka!

V této, pro squash nelehké době, se jako první v PSA kalendáři objevil turnaj opět pořádaný "pod taktovkou" Gregory Gaultiera. Tentokrát se squashisti okolních zemí sešli na desítce v polské Bialsko-Biale. Jediným zástupcem Viktorky byl Mára Panáček; Dan Mekbib i Martin Švec bojují s aktuálními, či již uplynulými následky koronaviru.

Posun v rozlosování do prvního kola přinesl Markovi za soupeře nasazenou čtyřku, Holanďana Roshana Bharose. Náš borec šel do úvodního zápasu plně zkoncentrovaný, jeho soustředění a dodržení stanovené taktiky nakonec přineslo v nelehkém zápase výhru. Do druhého kola tak postoupil za 40 minut po třech setech (11-5, 11-9, 11-8).

V druhém kole čekal Valentin Rapp (Německo, nasazená #6). Na obou borcích byl lehce znát fakt, že hrají druhý zápas v tentýž den. Přesto oba vydrželi hrát v kvalitním a rychlém tempu, během zápasu se vedení přiklánělo střídavě na obě strany. V rozhodujícím pátém setu si Marek vypracoval 10/6, naštěstí využil třetí mečbol a vyhrál 11/8. Zápas to byl velmi dlouhý (75 minut) a podle Markových slov v něm předvedl jeho dosud nejlepší squashový výkon.

Ve čtvrtečním semifinále byl očekávaným soupeřem Mazen Gamal z Egypta, třiašedesátý hráč žebříčku PSA. Ten proti Márovi uplatnil své zkušenosti, dokázal využít jeho únavy a pomalejšího pohybu na kurtu. Mára se pokusil přesto na soupeře vyvinut tlak, což se bohužel nezdařilo a byl to v závěru Mazen, který diktoval tempo hry a zaslouženě zvítězil. I přes tuto prohru Markovi jeho výborné výkony přinesou skok v umístění na profesionálním žebříčku.