top of page

První letošní PSA Satellite minulostí

Vítězi letošních prvních brněnských turnajů kategorie Satellite celosvětového okruhu Profesionální squashové asociace PSA se v Centru Viktoria stali Michaela Čepová a Martin Štěpán, oba dva z brněnských klubů !!!

Turnaj žen IMS CZ cup 2024 měl výborné obsazení. Největšími favoritkami byly brněnské hráčky Karolína Šrámková - turnajová jednička a aktuálně 152. hráčka světového žebříčku, a domácí Míša Čepová, jíž patří 182. pozice. Obě dvě hráčky potvrdily svoje kvality a postoupily do finále. Kája si v semi poradila s Tamarou Holzbauerovou, turnajovou trojkou, které patří také 182. příčka na světě, poměrem 3/0 po setech 11/3, 11/9, a 11/7.

Soupeřkou Míši byla v semifinále Tereza Široká (376.). Ani Míša v tomto utkání nezaváhala a po výborném výkonu zvítězila 11/3, 11/5, 11/2.

Finálové utkání mezi Míšou a Kájou bylo již několikátou konfrontací obou hráček v této sezóně, když jejich bilance je poměrně vyrovnaná. Tentokrát však kurt opanovala Míša a po velice suverénním výkonu si za 26 minut s Kájou poradila poměrem 3/0, sety 11/7, 11/4, 11/8. Navázala tak na svůj první profesionální titul z okruhu PSA z únorového turnaje PSA Brno Open a připsala si důležité body do světového žebříčku, které ji zajistí vylepšení jejího aktuálního postavení.


Turnaj mužů měl jasného favorita v osobě Martina Švece. Po jeho odstoupení tuto roli převzali David Zeman a Martin Štěpán ml. Oba dva následně potvrdili svoje kvality a poměrně snadno se probojovali do finále. Martin zdolal v semifinále Adama Sinkuleho, David pak Michala Juráška. Finále bylo naprosto vyrovnané a rozhodoval doslova každý míč. Lepší byl nakonec Martin Štěpán ml., který po 43 minutách zvítězil 3/1 po setech 9/11, 12/10, 11/6 a 13/11.



Comments


bottom of page