top of page

První den brněnského Czech Open 2021 za námi!

Dnešním pondělkem 15. listopadu byl zahájen vůbec první turnaj s dotací 20K okruhu PSA Challenger pro ženy i muže, který pořádá náš klub! S touto výší prize money se jedná vůbec o první počin na území naší republiky. Turnaje se zúčastní 24 mužů a 24 žen z 18 zemí světa, z nichž 28 patří do nejlepší stovky světa. Z českých reprezentantů se představí mimo jiných i Daniel Mekbib, který je 75. na světě a nasazený jako číslo sedm, a Martin Švec, 79. na světě nasazený osmý, oba dva členové klubu Squash Viktoria. Toto trio ještě doplní další hráč našeho klubu Marek Panáček.


For foreign readers: we have made report posted on SquashSite. The report contains brief match descriptions, interviews with players and official results. Awesome pohotos made by Irena Vanišová are available on facebook album of SquashPage.net. Further details about the tournament can be found on PSA World Tour website.


Právě nenasazený a na divokou kartu startující Marek zahájil pouť turnajovým kláním již dnes. Soupeřem mu byl další český hráč, Viktor Byrtus, s kterým se již mnohokrát střetl během jejich společné juniorské kariéry. Vzájemná znalost soupeřovy hry přinesla velice vyrovnané úvodní sety.

Hráči těžili ze svých předností, Viki dokázal vytvářet na Marka tlak a pak zakončovat, ale Mara po kurtu létal a vybíral i nemožné míče. Po třech naprosto vyrovnaných setech o vítězi zápasu bohužel rozhodlo Viktorovo zranění ve čtvrtém setu a Marek dokráčel k postupu. Zítra ho čeká díky losu další hráč Viktorie, Dan Mekbib, utkání začíná v 19:00. O necelé dvě hodiny dříve bude k vidění zápas Martina Švece proti Robovi Downerovi. Neváhejte a přijďte naše borce hlasitě podpořit. Komu to čas nedovolí, zápasy z kurtu 1 jsou streamovány na kanálu PSA Challenger Tour.


Dění na kurtech i okolo lze sledovat i na klubovém Instagramu zde. Storýčka jsou plná fotek i rozhovorů. Na turnaji je za kurty přítomna i Irena Vanišová, můžete se tedy těšit na pořádnou porci skvělých fotek jako vždy.


V úterý začínáme opět souběžně na dvou kurtech od 15 hodin, poslední zápasy se dohrávají přibližně v půldesáté večer. Všichni jste srdečně zváni! Tak neváhejte a dojděte zafandit!


Všichni jste srdečně zváni!Comentarios


bottom of page