top of page

První říjnový víkend ve znamení béčka mužů a juniorských evropských turnajů

V hanácké metropoli se konal tradiční Galva Cup. V pořadí druhý díl seriálu béčkových turnajů do Olomouce přilákal slušnou porci startujících z celé republiky. Vikltorka do bojů vyslal sedmičku statečných v čele s nasazenou čtyřkou Kubou Zapalou.


Hráči zvětšiny prošli úspěšně předkolem, pak ale většinou narazili na nasazené borce a tak krom zmíněného Kuby skončili v dohrávkovém pavouku 17/32. Tam se odehrálo několik tradičních soubojů, nejvýše se dostal nakonec Michal Štěpán z opačného konce pavouku (19. místo). Kuba pak prošel pavoukem až do semifinále, kde ho vyřadil pozdější vítěz Martin Ředina, Jakub ale pak uhájil bronz v souboji se zkušeným Ladislavem Procházkou. Výsledky zde.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Junioři se mezitím rozprchli po turnajích v Evropě. Nejdříve se podíváme k našim východním sousedům, kde na kurtech bratislavského IMET Centra proběhl Slovak Junior Open 2023. Turnaj byl úspěšný pro bratry Juráškovy, kteří se ve své části pavouka probojovali do společného semifinále, v druhé části pavouka se Peteru Amzlerovi tolik nedařilo. Do finále se po pětisetové přetahované podíval Michal (zde prohrál s maďarským soupeřem), Radim pak skončil bronzový těsně za ním, když v českém souboji přehrál Filipa Waltera. Všechny výsledky BU19 na ESF.

Dominiku Fukarovi se nepodařilo postoupit z jeho skupiny A mezi patnáctiletými chlapci. Na soupeře nenalezl recept a další umísťovací souboje již organizátoři nenaplánovali. Výsledky taktéž na ESF.


Na sever Evropy zamířil Max Pelikán na HEAD Danish Junior Open 2023 GP. Turnaj v kodaňském Herlev Clubu byl obsazen početněji než bratislavský a Maxík startoval v kategorii BU13. Ta byla hraná nejprve ve skupinách (náš junior byl nasazen ve skupině A a tři výhry mu vynesly postup do semifinálového pavouku.

Ani zde nezaváhal a ve vyrovnaném finále pro sebe urval zlato. Výsledky na ESF.

Comments


bottom of page