top of page

Prvenství z našeho Céčka si odvezl Ladislav Burián

Vzápětí po mužské čtvrteční večerní extralize se na kurtech Centra Viktoria objevili účastníci mužského Céčka. Tentokráte byla hlavním partnerem turnaje společnost DR Development a.s. a partnery IRISH PUB ERIN´S FLAG a Restaurace Bye The Way.


Startovní listina obsahovala 16 položek, což je sice pořadatelsky příjemné číslo, ale zřejmě nezvykle teplé jarní počasí způsobilo odliv přihlášených. To také přispělo například v Ostravě nakonec ke zrušení turnaje. Přesto se v Brně sešla pestrá směsice. Mezi startujícími byl i patnáctiletý junior Maksym Tokar z Ukrajiny, který u nás v klubu našel i se svojí rodinou dočasný azyl a pro nějž to byla premiéra na turnaji dospělých. Po velice vyrovnaném prvním kole (a prohře) nakonec Maksym ovládl spodní dohrávkové plato a bral 9. místo. Druhý zahraniční hráč Bernard Trapp skončil 11 a se soupeři se statečně prala i jediná účastnice lucka Pinková.


Jediným z nasazených hráčů, který se neprobojoval do semifinále, byl Mirek Ondruška. Ten skončil hned v prvním kole na raketě Martina Šimky. Tomu však ve čtvrtfinále vystavil stopku Laďa Burián a tak semifinálové dvojice tvořili "dle očekávání" Michal Vaněk - David Neugebauer a Laďa Burián, kterého očekával Michal Štěpán. První semifinále měl pod kontrolou Michal Vaněk, který si poradil i s nepříznivým stavem ve třetím setu, kdy odvrátil několik setbolů Davida a po výhře 3/0 postoupil do finále. Druhé semifinálové utkání bylo daleko vyrovnanější a rozhodlo se až v koncovce pátého setu. Tu nakonec poměrem 11/9 získal pro sebe Láďa a složení finále tak bylo jasné.


Finálové utkání bylo spíše bojem než nějakým krásným squashem a na obou hráčích bylo poznat, že toho již mají "plné zuby". První set pro sebe v tiebreaku vybojoval Michal, nicméně to bylo vše, co mu Laďa dovolil. V dalším průběhu zpřesnil hru a tak si zajistil turnajové prvenství.

Třetí místo vybojoval Michal, který zdolal svého týmového kolegu Davida, pro něhož to bylo i tak nejlepší umístění na céčku v kariéře. Hned za nimi na pátém místě skončil Martin Kollár. Všechny výsledky lze projít zde.

Opmerkingen


bottom of page