top of page

Premiéra "áčkového víkendu" za námi

Od letošní sezony nastupují změny v podobě formátu a pořádání turnajů. Prvním uspořádaným byl tedy turnaj kategorie I, který byl určen pro všechny vypsané kategorie (ženy A, muži A, muži B) a odehrán během soboty a neděle v ostravském Fajne centru. Díky této změně se tedy změní i formát reportů, díky za pochopení.


Na ženském Áčku byly k vidění naše tři hráčky. Nejdále se dostala Kristýna Vykouřilová, která prohrála pouze ve čtvrtfinále s Olgou Kolářovou, poté si poradila s oběma mladými slávistkami v platu o páté místo. Po delší pauze se na kurtech ukázala Míša Čepová. Její pouť také skončila v čtvrtfinále, v umísťovacích dohrávkách pak vlivem zranění a skrečů skončila na místě dvanáctém. Riana Alexová bohužel měla krutý los a nepřešla přes předkolo, v zápase o 17. místo si pak poradilo s Terezou Tichou.


Obdobně vypadalo i mužské Áčko, jak obsazením i umístěním. Vojta Ryba také obsadil páté místo v nedělních dohrávkách. Předcházelo tomu vyřazení ve čtvrtfinále od divoké karty Joseho Gallegose, ve finále platu pak přetlačil klubového kolegu Lukáše Tužinčina. V novém modelu se hraje áčko jen v 16 hráčích, mezi ty se dostal i junior Michal Jurášek, který pak nasbíral další zkušenosti během svých čtyř zápasů.

V neděli se pak hrálo také mužské Béčko, i zde jsme měli tři zástupce. Žádný z kluků nepošel přes druhé kolo a tak se potkali v dohrávce o 13-16. místo, kde si střihli dá se říci tradiční vzájemné zápasy. Z minipavouku pak nejlépe vyšel Alda Tchuř, následovaný Davidem Neugebauerem, Boris Heneš krom soupeřů musel bojovat i s zatejpovaným kotníkem a bylo z toho místo šestnácté.Kommentare


bottom of page