top of page

Poslední kvalifikační turnaj Masters

Na pražském Hamru se odehrál poslední sezonní turnaj kategorie masters. Startujících se nakonec sešla rovná padesátka, což znamenalo celodenní zábavu. Z Viktorky jeli nakonec tři borci, každý s jinými ambicemi.

Vláďa Kolegar se nám na sklonku loňského roku posunul do kategorie doopravdy ostřílených borců a tak se vypravil si osahat své "nové" soupeře. V kategorii M60+ měl zprvu pomalejší rozjezd, ale od druhé poloviny zápasů ve skupince se dostal do pohody. Ta se v zamotané skupince nakonec promítla i v posledním zápase, kdy jako jediný dokázal porazil celkového vítěze této kategorie. Výsledky zde.


Martin Štěpán se vydal získat nějaké bodíky do žebříčku masters, aby se pokusil kvalifikovat na MČR v kategorii M45+, kde se očekává "návštěva" ze starší kategorie M50 (ta je letos poměrně silně obsazená). Sehrál tři rozdílné zápasy, v úvodu zápasu s Radkem Dudeškem prospal úvod a ve zbylých dvou setech tahal za kratší konec a neproměnil ani nabízené setboly. V dohrávce 5/8 pak nestačil na Tomáše Valtu, ale stejně jako Vláďa si spravil bilanci v posledním zápase.


Poslední z trojice Tomáš Havlík startoval v kategorii M40+, který i přes lehkou nemoc nakonec vybojoval finálovou účast. Díky nasazení a dobré hře přesel přes Svobodu, aby pak málem zaváhal v semifinále proti Petrovi Podanému. Právě semíčko mu sebralo hodně sil, které chyběli ve finálovém kláni s Ladislavem Procházkou. Ten Toma zatlačoval do defenzívy a vybudoval si klidný náskok, ale náš borec se nevzdal a v posledním setu předvedl výborný squash.

Nakonec tedy všichni odjížděli spokojeni, slibovaná výhružka se zimou na kurtech se nakonec vůbec neuskutečnila a snad borci předvedou dobré výkony i na republice.Comments


bottom of page