top of page

Poloviční úspěšnost na úvod Czech Open 2022

Ve čtvrtečních odpoledních hodinách se roztočila kola dosud největšího squashového turnaje pořádaného v České republice. Úvod obstarali souboje mužů, kde jsme měli dvě želízka v ohni, ani jeden z našich hráčů nenastupoval v roli favorita, ale nebyla vyloučena ani možnost překvapení.

Jako první se na kurtu objevil Daniel Mekbib. Čekal ho jemu poměrně známý Francouz Lucas Serme okupující 40. příčku žebříčku PSA. Vzájemná znalost soupeřů tedy přinesla víceméně čekání na chyby, které Danovu aktivnímu stylu tolik nevyhovuje. Dan se však dokázal v druhé setu více zkoncentrovat a za podpory domácího publika si došel pro vyrovnaný druhý set. V dalším průběhu už bohužel nedokázal udržet přesnost a z postupu se tak mohl radovat Francouz. Dojmy z dění a zápasu zkrácené do několika otázek můžete shlédnout zde na FB.


S podobnou pozicí nastupoval na stejný kurt vzápětí i Martin Švec. I on měl soupeře z jihu Evropy, čelil Bernautu Jaumemu (světová 56ka). Zápas byl vyrovnaný, ale pak postupně otěže přebral Martin a posbíral koncovku úvodního setu proti nezvykle klidnému soupeři. Bylo vidět, že Martin se na kurtu cítil v pohodě a tak se může radovat s postupu do druhého kola, kde narazí na George Parkera. Pozápasová shrnutí od Martina ke shlédnutí zde.

Oba zápasy byly streamovány na youtube kanálu našeho klubu, zítra se kromě postupujícího Martina do akce zapojí Riana Alexová a Klára Kohlerová. Přijdťe naše hráče povzbudit, díky!

bottom of page