top of page

Polish Junior Open Grand Prix 2022

Evropská juniorská série pokračovala dalším dílem. Tentokráte se mladé naděje sešly v polské Wroclavi, kde v největším squashovém centru na světě sešla početná česká ekipa, včetně hráčů z Viktorky.


Klasickou zástupkyní je Ella Pelikánová. Elle se bohužel nevyvedl úvodní zápas kategorie G15 a tak spadla do dohrávek o 9. místo. zde po dvou výhrách a jedné prohře obsadila místo jedenácté. Výsledky zde.


Nejvíce se naši mladí klubáči zapsali v kategorii BU13. Jak Jirka Hartmann, tak Max Pelikán v úvodních dvou kolech nezaváhali. Poté je svedl los dohromady, dál do semifinále pokračoval Jirka. Max pak v dohrávce porazil 3:0 krajana Matyáše Závackého, v posledním zápase ještě sehrál pětiseťák s polským juniorem, který bohužel prohrál v posledním setu 8:11 poté, co obracel z nepříznivého průběhu 0:2 na sety. Přesto je šesté místo krásným výsledkem.

Jirka potvrdil, že je již zkušeným borcem evropské juniorské tour. Dokonce se mu podařilo na soupeřově domácí půdě oplatit porážku z posledního střetnutí. Jako vždy v zápasech s Mateuszem Lohmannem došlo na pětisetový zápas, koncovku zvládl Jirka lépe 11:5. Ve finále s Maďarem Vincem Czakó pak již trochu chyběly síly a Jirka tak dovezl stříbro. Komplet výsledky jsou zde.

Dvojnásobné zastoupení jsme měli i v BU19, sourozence Juráškovy. Ti bohužel nepřešli přes úvodní kolo pavouka, ale v dohrávkovém spodním pavouku se jim dařilo daleko lépe. Obdobně je los pak svedl dohromady, opět zvítězil Michal. Nakonec je dělily dvě příčky, Michal skončil osmnáctý, Radim na místě dvacátém. Výsledky zde.

Comments


bottom of page