top of page

Play-off ženské extraligy - stříbro!

O třetím květnovém víkendu se završil letošní ročník extraligy žen. Kvarteto týmů ucházejících se o titul zahrnovalo i náš tým Erins Flag, který se nakonec sklonil pouze před loňskými obhájkyněmi z Modrého světa. Tým koučovaný Radimem se ve stejném složení (Čepová, Zrazhevska, Malinová) do play-off probojoval v závěru dubna, kdy sestava byla doslova "slepená" skrze studijní povinnosti, požehnané mateřství, dlouhodobá zranění, nemoci, studijní povinnosti .... Postupu do Play off snad kromě Radima v dubnu nevěřil nikdo.


V sobotním semifinále v Ivanovicích se našemu týmu z pozice outsidera podařilo přehrát vítěze základní části, silné Girl Power (Babjuková, Holzbauerová, Feřteková) poměrem 2:1 na zápasy a tým si tak zajistil minimálně stříbro. Míša Čepová si poradila s Naty Babjukovou a druhý bod přidala Sofi Zrazhevska proti Tamaře Holzbauerové, čímž ji oplatila ani ne měsíc starou porážku a překvapení bylo na světě. Samozřejmě následovala malá oslava. Kde jinde než ve Vulcano restaurant, kde nám na stole také přistál pozdrav od jednoho z klubových srdcařů - Borise :-)


V nedělním finále byly našimi soupeřkami obhájkyně titulu z Modrého světa (Serme, Týcová, Elznicová). Ani v tomto utkání nebyly naše hráčky bez šancí. což se nakonec potvrdilo. I přesto, že holky nakonec odešly poraženy poměrem 0/3 to nebylo pro Modrý Svět ani trochu jednoduché. Nejprve sice získala první bod Tereza Elznicová proti naší Míči Malinové, což se očekávalo, další dva zápasy ale byly rozhodně hratelné. Míša Čepová nejprve bojovala s Annou Serme, a nebýt tak trochu nešťastných koncovek prvních dvou setů ..... Nicméně Anna nakonec přidala rozhodující druhý bod a Modrý Svět se mohl radovat. Poslední utkání mezi naší Sofií Zrazhevskou a hráčkou top 100 PSA Kači Týcovou z Německa se hrálo již jen na dva vítězné sety, ale i přesto to byl boj do polsedního míče, který poměrem 13/11 v rozhodujícím třetím setu získala Katka.


A co závěrem? Holkám patří obrovské poděkování a velká gratulace ke skvělému úspěchu !!!! A to i těm, které tuto totálně "poslepovanou" sezónu v jejím průběhu zachraňovaly a to mnohdy s nasazením vlastního zdraví - Riana Alexová, Kristýna Hrnčiříková, Ella Pelikánová, Veronika Paldusová a také Marika Doubravová.


Společná fotogalerie z juniorů B a Play off extraligy žen ZDE


Comments


bottom of page