top of page

Pátečně/sobotní pokračování MČR

Dnes se naplno již rozeběhly všechny kategorie na letošní republice. Otevřely se kategorie žen, navázaly muži svým čtvrtfinále a ani masters nezůstali pozadu.


V ženské části republiky bohužel los svedl v prvním kole proti sobě Riu a Kristýnu. Do čtvrtfinále se posunula nakonec Riana, kterou doprovodila Marika po výhře nad Elznicovou. Aby toho nebylo málo, v další části turnaje se po vyřazení potkala Riana s Marikou, opět se v bitvě na pět setů radovala Ria, která pak přidala po solidním výkonu a výhře nad Tamarou Holzbauerovou výborné páté místo. Kristýně uniklo pak vítězství v platu po souboji s Eliškou Jičínskou s výsledkem 1:3. Všechny výsledky této kategorie naleznete zde.


Mužská čtvrtfinále skončila s poloviční úspěšností pro náš klub. V tom úvodním sice Martin Švec dokázal srovnat na 1:1, ale pak převzal iniciativu David Zeman a mohl se tak těšit na semifinálovou účast. Dan Mekbib v zápolení s Ondrou Uherkou s opačným skore dokráčel do sobotního semíčka. Zde narazil na obhájce titulu z ostravského Fajne, Kubu Solnického, klasickz vyrovnaný duel pak bohužel skončil vyřazením našeho borce. Výsledky mužů jsou shrnuty zde. V dohrávkové části pavouka si kluci bedli střídavě, Michal Jurášek určitě nasbíral řadu zkušeností.


V kategorii "nejmladších masters" jsme meli slušné obsazení, avšak do této kategorie spadají již "odrostlí" junioři z dávnověku squashe a proto poměrně záleží na úvodním losu. M35 proto možná slibovala dokonce semifinálovou účast, příslib však bohužel zůstal nenaplněn. Jirka Pinka totiž narazil na výborně hrajícího Cigánka, a v souboji mu ani zrovna nepomohlo nachlazení.. Nejlépe umístěným se tak stal Aleš Tchuř, který si doslova vyběhal skvělé šesté místo. Výsledky této kategorie si lze nastudovat lze.


V dalších věkových kategoriích byla obdobná situace. Tomáši Havlíkovi nepřál los opět a tak nakonec vybojoval 13. místo na kurtech SBC centra. Více zástupců jsme měli mít v kategorii M45, nemoc ale nakonec nepustila na kurt Borise Heneše. Další dva zástupce, Ondru Bořila a Martina Štěpána st. svedl los dohromady a opět se z vítězství zaslouženě radoval Ondra. Ten dosáhl nakonec stejného umístění jako Aleš, tj. šestou pozici, Martin pak v dohrávkách posunul své republikové maximum na desáté místo.


Posledním v tomto reportu zůstal Vladimír Kolegar. Vláďa hraje od letoška šedesátníky, soupeře si mohl oťukat na posledním masters turnaji. Los mu také moc nepřál, po vyřazení tak ale s bilancí 1:1 v dohrávkové skupině bral již zmiňované populární šesté místo.
Komentáře


bottom of page