top of page

Novozélandská mise odstartována

První polovina prosince bude lehce ve znamení squashe na opačné polovině zeměkoule. V Tauranze se nejprve bude konat ženský i mužský (Lucino Vanities New Zealand Open 2023) turnaj s dotací 77K (čímž spadá do kategorie Silver) a poté zde bude následovat týmové mistrovství světa.


Turnaje, kde je jedničkou "domácí" Paul Coll, se zúčastnil Martin Švec a do prvního kola mu los přisoudil Davida Baillargeona. Kanaďan, stejně jako Martin je levorukým hráčem a nachází se na 40. místě žebříčku PSA. Zápas se hrál na pěkném skleňáku, v souboji leváků byl nakonec po půlhodině spokojenější Kanaďan a Martin tak pokračuje v přípravě na týmové mistrovství. Pro předplatitele Squash.TV se nabízí možnost Martinův zápas shlédnout v archivu replayů.


Do dějiště poté dorazil zbytek reprezentační výpravy, včetně našeho Dana Mekbiba. Kluci se tak budou připravovat na zahájení skupinových bojů MS, los nám do skupiny E přiřadil výběry Spojených států a Cookových Ostrovů. Dění okolo MS lze sledovat na jeho webové stránce, výsledky také na WSF.

Nejprve se střetneme s Cookovými Ostrovy v pondělí 11. prosince na výše zmíněném skleněném kurtu, souboj s favorizovanými USA se pak odehraje o den později. Dle postupového klíče pokračují dále dva první týmy, dle hrubého odhadu by cesta dále v šestnáctkovém play-off vedla přes Wales.

Comments


bottom of page